O ZEISS

Co nas napędza

Jako pionierzy naukowej optyki zawsze wyzywamy na pojedynek granice wyobraźni. Dzięki naszej pasji do najwyższych osiągnięć tworzymy wartość dla Klienta i inspirujemy świat do postrzegania rzeczy na nowo.

Grupa ZEISS

ZEISS jest wiodącą światową firmą technologiczną w branży optycznej i optoelektronicznej. Firma ZEISS współdziała w kształtowaniu postępu technologicznego i dzięki swoim rozwiązaniom rozwija świat optyki i dziedzin pokrewnych.

Firma ZEISS opracowuje, produkuje i dostarcza dla swoich klientów wysoce innowacyjne rozwiązania w zakresie metrologii przemysłowej i zapewnienia jakości, rozwiązania mikroskopowe do zastosowania w naukach przyrodniczych i badaniach materiałowych oraz rozwiązania z zakresu technologii medycznych do diagnostyki i terapii w okulistyce i mikrochirurgii. ZEISS oznacza również wiodącą w skali światowej optykę litograficzną, która jest wykorzystywana przez przemysł produkcji chipów do wykonywania urządzeń półprzewodnikowych. Produkty marki ZEISS, takie jak soczewki okularowe, obiektywy fotograficzne i lornetki, są poszukiwane i wyznaczają trendy na całym świecie. Firma ZEISS składa się z czterech działów: Semiconductor Manufacturing Technology, Industrial Quality & Research, Medical Technology i Consumer Markets.

Dzięki ofercie ukierunkowanej na przyszłościowe obszary wzrostu, takie jak digitalizacja, zdrowie i Przemysł 4.0, oraz silnej marce firma ZEISS pomaga kształtować postęp technologiczny i dzięki swoim rozwiązaniom rozwija świat optyki i obszary pokrewne. Podstawą sukcesu i dalszej ciągłej ekspansji technologii i wiodącej pozycji rynkowej firmy ZEISS jest stały, wysoki poziom nakładów na badania i rozwój.

Grupa ZEISS wyłoniła się z warsztatu mechaniki precyzyjnej i optyki. Założyciel, Carl Zeiss, położył kamień węgielny pod firmę w Jenie (Turyngia) w 1846 roku. Obecnie główna siedziba firmy znajduje się w Oberkochen (Badenia-Wirtembergia).
Jedynym właścicielem holdingu Carl Zeiss AG jest Carl-Zeiss-Stiftung, jedna z największych niemieckich fundacji zajmujących się wspieraniem nauki.

 

Branża

Przemysł optyczny i optoelektroniczny

Działy

Semiconductor Manufacturing Technology
Industrial Quality & Research
Medical Technology1
Consumer Markets

Siedziba główna

Oberkochen, Niemcy

Zarząd

Dr. Karl Lamprecht (CEO)
Susan-Stefanie Breitkopf (CTO)
Sven Hermann
Dr. Christian Müller (CFO)
Andreas Pecher
Dr. Jochen Peter
Dr. Markus Weber

Rok gospodarczy

01.10 do 30.09

Działy grupy ZEISS

Semiconductor Manufacturing Technology

Semiconductor Manufacturing Technology

 • Semiconductor Manufacturing Optics
 • Semiconductor Mask Solutions
 • Process Control Solutions
Semiconductor Manufacturing Technology

Industrial Quality & Research

 • Industrial Quality Solutions
 • Research Microscopy Solutions
Semiconductor Manufacturing Technology

Medical Technology

 • Ophthalmic Devices
 • Microsurgery
Semiconductor Manufacturing Technology

Consumer Markets

 • Vision Care
 • Consumer Products

Reprezentacja światowa

Wpływy pieniężne w obecnym roku finansowym
miliardów euro obrotu w aktualnym roku gospodarczym
Oddziały na całym świecie, siedziba główna w Oberkochen, Niemcy
lokalizacji na całym świecie Siedziba główna w Oberkochen
Pracownicy na całym świecie
pracowników na całym świecie pracuje dla grupy ZEISS
O nas

Carl Zeiss Shared Services Sp. z o.o.

Carl Zeiss Shared Services Sp. z o.o. jest spółką będąca częścią grupy ZEISS czołowego światowego producenta w zakresie profesjonalnej optyki.

Nasze centrum rozliczeniowe w Poznaniu zostało założone pod koniec 2012. Od tego czasu systematycznie powiększamy nasz zespół zapraszając do współpracy specjalistów z obszaru finansów i księgowości. Działalność centrum dedykowana jest do obsługi finansowo-księgowej wszystkich spółek ZEISS w Europie zlokalizowanych w Niemczech, Austrii, Belgii, Holandii, Francji, Hiszpanii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Polsce, na Węgrzech oraz w Finlandii, Norwegii i Danii.

Obsługujemy procesy księgowe w ramach:

 • Księgi Głównej
 • Należności
 • Zobowiązań
 • Podróży i delegacji służbowych

Dodatkowymi działami wspierającymi pracę pozostałych działów są: Accounting Service, Invoice Verifier, dział IT oraz dział Personalny i Administracyjny.

Jesteśmy młodym zespołem, zaangażowanym w nasze codzienne obowiązki ale mającym też swoje indywidualne pasje i zainteresowania. Niezależnie od tego czy dopiero stoisz na progu swojej kariery czy też jesteś już profesjonalistą w ZEISS dołączysz do świetnego zespołu z którym będziesz mógł się rozwijać zawodowo i dzielić swoje pasje.

Rekrutacja do Carl Zeiss Shared Services prowadzona jest przez cały rok w zależności od bieżących potrzeb biznesowych. Poszukujemy absolwentów i studentów kierunków ekonomicznych oraz specjalistów mających doświadczenie w obszarze księgowości. Od kandydatów oczekujemy także bardzo dobrej znajomości języka angielskiego oraz jednego z następujących języków: niemieckiego, francuskiego, hiszpańskiego czy włoskiego. Cenimy osoby zmotywowane do pracy w międzynarodowym środowisku, lubiące wyzwania i dążące do ciągłego doskonalenia.

Dane kontaktowe:
Carl Zeiss Shared Services Sp. z o.o.
MALTA OFFICE PARK
ul. Abpa A. Baraniaka 88 E
61-131 Poznań
Phone: +48 61 62 68 600

Carl Zeiss Shared Services Sp. z o. o.
Sąd Rejonowy w Poznaniu , VIII Wydział Gospodarczy KRS nr 0000431977
NIP 9721240650
Kapitał zakładowy 600 000,00 PLN
Zarząd: Andreas Kopf (Prezes Zarządu)

GRUPA ZEISS
Informacje na temat działów Grupy ZEISS, lokalizacji, kluczowych danych, pracowników, Zarządu i Carl-Zeiss-Stiftung
Sprawozdanie z działalności przedsiębiorstwa

W sprawozdaniu z działalności przedsiębiorstwa zawarto fakty i liczby dotyczące sytuacji finansowej firmy.

Optics Insights

Zamów bezpłatnie drukowany egzemplarz broszury firmowej do zabrania do domu.