Portfolio przedsiębiorstwa

Szerokie portfolio grupy ZEISS obejmuje sześć grup biznesowych i różne strategiczne jednostki biznesowe w czterech działach. Jednostki zajmują się rozwojem, produkcją i dystrybucją systemów optycznych, takich jak systemy litograficzne, technologii do metrologii przemysłowej, mikroskopów, mikroskopów chirurgicznych, okulistycznych systemów diagnostycznych i terapeutycznych, soczewek okularowych, technologii dla planetariów, obiektywów do aparatów fotograficznych i kamer, jak również lornetek, lunet celowniczych i lunet obserwacyjnych.

Carl Zeiss AG zarządza grupą jako strategiczna spółka dominująca. Jej głównym zadaniem jest ciągły rozwój strategiczny działalności biznesowej i portfolio przedsiębiorstwa. Zapewnia również zarządzanie korporacją i usługi korporacyjne.

Struktura organizacyjna grupy ZEISS.

Struktura organizacyjna grupy ZEISS.

Działy

Medical Technology

Medical Technology

Produkty i rozwiązania firmy ZEISS w zakresie okulistyki, neurochirurgii i chirurgii otolaryngologicznej wspomagają postęp w medycynie i pomagają lekarzom na całym świecie poprawiać jakość życia pacjentów.

Industrial Metrology

Research & Quality Technology

ZEISS gwarantuje spełnianie wymaganych norm jakościowych w zastosowaniach, w których konieczna jest maksymalna precyzja: w rozwiązaniach w zakresie metrologii i mikroskopach do kontroli materiałów. W badaniach naukowych mikroskopy ZEISS umożliwiają obserwację nawet najmniejszych struktur i procesów. 

Semiconductor Manufacturing Technology

Semiconductor Manufacturing Technology

Obecnie duża część wszystkich mikroukładów scalonych jest produkowana przy użyciu technologii ZEISS. Jako lider rynku w zakresie optyki litograficznej ZEISS odgrywa kluczową rolę w wieku mikroelektroniki udostępniając stale nowe mikroukłady scalone o coraz większej wydajności i kompaktowości.

Vision Care

Vision Care/Consumer Products

Jako jeden z wiodących producentów soczewek okularowych na świecie ZEISS gwarantuje maksymalny komfort widzenia. Obiektywy do kamer i aparatów fotograficznych, planetaria, lornetki i lunety obserwacyjne firmy ZEISS oferują użytkownikom doskonałą jakość optyczną.