O nas

Firma Carl Zeiss, założona w 1846 roku w Jenie jako zakład mechaniki precyzyjnej i optyki, jest dziś wiodącym, międzynarodowym przedsiębiorstwem przemysłu optycznego oraz optoelektronicznego, zatrudniającym około 13 000 pracowników.
Posiadamy własne oddziały w ponad 30 krajach, a w ponad 100 krajach mamy swoich przedstawicieli. Nasza produkcja zlokalizowana jest w Europie, Północnej i Południowej Ameryce oraz w Azji. Siedziba przedsiębiorstwa znajduje się w Oberkochen w Badenii – Wirtemberdze.

Nasze najważniejsze zadanie postrzegamy w umożliwieniu nauce i technologii rozpoznać to, co dotychczas było niewidoczne. Nasze motto “We make it visible“ jest wyrażeniem obietnicy poprowadzenia naszych klientów w obszary dotychczas niedostępne.

W większości obszarów naszego działania jesteśmy liderem oferującym nadzwyczaj szerokie spektrum najwyższej jakości technologicznie zaawansowanych rozwiązań i produktów.

Nasze lokalizacje

Międzynarodowa strona ZEISS
Więcej informacji o spółce

ZEISS przyczynia się do postępu technologicznego od ponad 160 lat, oferując rozwiązania dla branży półprzewodników, branży motoryzacyjnej i inżynierii mechanicznej, badań biomedycznych i technologii medycznej, a także soczewki okularowe, obiektywy do aparatów fotograficznych i kamer, lornetek i planetariów.

O ZEISS International