Rogówka i naturalna soczewka skupiają odbierane światło na tylnej części oka. Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm, powstają wtedy, gdy światło nie prawidłowo skupiane na siatkówce. Chirurg okulista może laserowo zmienić kształt rogówki tak, aby światło skupiało się właściwie i w ten sposób zapewniało dobre widzenie.
Technologia laserowa i zabiegi medyczne korygujące wady refrakcji zostały potwierdzone naukowo i były badane klinicznie przez kilkadziesiąt lat.
Z czasem i w miarę postępów technicznych na rynku pojawiły się trzy rodzaje zabiegów laserowej korekcji wzroku: PRK/LASEK, LASIK i SMILE. Stanowią dobrą alternatywę dla okularów i soczewek kontaktowych. Okuliści mogą spośród tych trzech metod wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla każdego ze swoich pacjentów.
SMILE to najnowsza laserowa technologia refrakcyjna, która służy do korekcji krótkowzroczności, astygmatyzmu lub obu tych wad jednocześnie.
Ponad 35 milionów pacjentów z wadami refrakcji poddało się na całym świecie zabiegowi LASIK, który polega na otwarciu górnej warstwy oka i ukształtowaniu tkanki.
W ramach zabiegu PRK/LASEK kształt rogówki zmieniany jest za pomocą lasera. Jest on metodą odpowiednią dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu LASIK.
W poniższej tabeli porównano cechy i różnice między trzema metodami laserowej korekcji wzroku.
Operacje chirurgii laserowej oka są popularnymi zabiegami o dowiedzionej skuteczności klinicznej. Jednak podobnie jak wszystkie zabiegi chirurgiczne, laserowa korekcja wzroku nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka czy skutków ubocznych.
Zrozumienie kosztów laserowej korekcji wzroku jest niezwykle ważne. Dowiedz się więcej o cenach i różnicach między nimi na naszej stronie o kosztach.