Okulista rozmawiający z pacjentką

Chirurgia laserowa oka

Jakie metody są obecnie dostępne

Zabiegi laserowej korekcji wzroku

Jak działają?

Rogówka i naturalna soczewka skupiają odbierane światło na tylnej części oka. Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, dalekowzroczność i astygmatyzm, powstają wtedy, gdy światło nie prawidłowo skupiane na siatkówce. Chirurg okulista może laserowo zmienić kształt rogówki tak, aby światło skupiało się właściwie i w ten sposób zapewniało dobre widzenie.

Trzy rodzaje laserowej korekcji wzroku

Jakie są różnice?

Technologia laserowa i zabiegi medyczne korygujące wady refrakcji zostały potwierdzone naukowo i były badane klinicznie przez kilkadziesiąt lat.

Z czasem i w miarę postępów technicznych na rynku pojawiły się trzy rodzaje zabiegów laserowej korekcji wzroku: PRK/LASEK, LASIK i SMILE. Stanowią dobrą alternatywę dla okularów i soczewek kontaktowych. Okuliści mogą spośród tych trzech metod wybrać najbardziej odpowiedni zabieg dla każdego ze swoich pacjentów.

 

SMILE

Małoinwazyjny zabieg laserowej korekcji wzroku

SMILE to najnowsza laserowa technologia refrakcyjna, która służy do korekcji krótkowzroczności, astygmatyzmu lub obu tych wad jednocześnie.

Informacje o SMILE

 

LASIK

Najczęstszy zabieg laserowej korekcji wzroku

Ponad 35 milionów pacjentów z wadami refrakcji poddało się na całym świecie zabiegowi LASIK, który polega na otwarciu górnej warstwy oka i ukształtowaniu tkanki.

Informacje o LASIK

PRK/LASEK

Pierwszy rodzaj laserowej korekcji wzroku

W ramach zabiegu PRK/LASEK kształt rogówki zmieniany jest za pomocą lasera. Jest on metodą odpowiednią dla pacjentów, którzy nie kwalifikują się do zabiegu LASIK.

Informacje o PRK/LASEK

Porównanie zabiegów

Czym różnią się zabiegi laserowej korekcji wzroku

W poniższej tabeli porównano cechy i różnice między trzema metodami laserowej korekcji wzroku.

Zobacz różnice tutaj

Ryzyko

Możliwe skutki uboczne

Operacje chirurgii laserowej oka są popularnymi zabiegami o dowiedzionej skuteczności klinicznej. Jednak podobnie jak wszystkie zabiegi chirurgiczne, laserowa korekcja wzroku nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka czy skutków ubocznych.

Dowiedz się więcej o potencjalnym ryzyku

Koszty laserowej korekcji wzroku

Jaką rolę powinna odgrywać cena

Zrozumienie kosztów laserowej korekcji wzroku jest niezwykle ważne. Dowiedz się więcej o cenach i różnicach między nimi na naszej stronie o kosztach.

Informacje o kosztach