-
Czy jestem odpowiednim(-ą) kandydatem/kandydatką do zabiegu laserowej korekcji wzroku?
Jeżeli przez ostatni rok, stan Twojego wzroku był stabilny, co zwykle następuje po ukończeniu 18 roku życia, nosisz okulary korekcyjne lub soczewki kontaktowe, jesteś zdrów/zdrowa i nie jesteś w ciąży, możesz kwalifikować się do zabiegu laserowej korekcji wzroku. Skonsultuj się z lekarzem, aby ustalić, czy zabieg laserowej korekcji wzroku jest dla Cebie odpowiedni.
-
Jak znaleźć odpowiedniego lekarza do przeprowadzenia laserowej korekcji wzroku?
Jednym z najważniejszych elementów laserowej korekcji wzroku jest znalezienie właściwej kliniki. Pod uwagę należy wziąć szereg czynników: Doświadczenie lekarza, jego fachową wiedzę oraz stosowaną przez niego technologię. Odwiedzanie różnych lekarzy, poszukiwanie chirurgów i porównywanie ich może pomóc w wyborze odpowiedniego lekarza lub kliniki. Warto jest przygotować sobie pytania na konsultację z lekarzem.
-
Czy można zoperować jednocześnie oboje oczu?
Tak, oboje oczu można wyleczyć podczas jednej sesji. Ostateczna decyzja w tej sprawie zależy od konsultacji z lekarzem.
-
Czy zabieg laserowej korekcji wzroku boli?
W prawie wszystkich przypadkach zabieg jest praktycznie bezbolesny. Oko zostanie znieczulone za pomocą kropli. W niektórych momentach podczas zabiegu możesz czuć pewien nacisk wokół oka. Przez kilka godzin po zabiegu możesz mieć wrażenie ciała obcego w oku.
-
Jak długo utrzymują się efekty laserowej korekcji wzroku?
Laserowa korekcja wzroku ma zwykle trwały efekt. Jeżeli jednak w przyszłości wada wzroku ulegnie zmianie, konieczne może być noszenie okularów lub soczewek kontaktowych albo rozważenie ponownej operacji.