Lekarz wyjaśnia etapy zabiegu usunięcia zaćmy

Przebieg operacji usunięcia zaćmy

Krok po kroku

Procedury chirurgicznego usunięcia zaćmy

Wskazówki dla pacjentów zainteresowanych zabiegiem usunięcia zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy jest obecnie jedyną skuteczną metodą leczenia zaćmy. Jest on powszechnie uważany za bezpieczny i niezawodny. Tak naprawdę jest to najczęściej wykonywany zabieg chirurgiczny na świecie. Podczas zabiegu zmętniała soczewka naturalna zostaje trwale wymieniona na maleńką soczewkę sztuczną, nazywaną soczewką wewnątrzgałkową (IOL). Zabieg ten jest powszechnie znany i stale rozwijany o nowe technologie, np. o nowe typy soczewek wewnątrzgałkowych i bardziej precyzyjne urządzenia służące do diagnostyki i obrazowania podczas zabiegu.

Zabieg usunięcia zaćmy daje bardzo dobry i trwały rezultat. U większości osób wzrok poprawia się krótko po zabiegu. Jednak podobnie jak w przypadku wszystkich zabiegów chirurgicznych należy pamiętać o kilku rzeczach. Przeczytaj poniższe sekcje, aby dowiedzieć się więcej o przebiegu operacji usunięcia zaćmy, a także o tym, co dzieje się na każdym kroku procedury.

Loading the player...

W przypadku zaćmy soczewka oka ulega stopniowemu zmętnieniu, co powoduje zaburzenia wzroku. Zmętniałą soczewkę należy usunąć i zastąpić ją sztuczną soczewką wewnątrzgałkową, aby przywrócić wzrok. Obejrzyj film na temat zmian zachodzących w soczewce oka i przebiegu operacji usunięcia zaćmy.

Poddanie się operacji

Czego się spodziewać

Przed poddaniem się zabiegowi należy uzyskać wyczerpujące informacje na jego temat. Tutaj znajdziesz przewodnik krok po kroku: od procesu podejmowania decyzji aż po wyjście z sali operacyjnej.

Po zabiegu

Wskazówki dotyczące optymalnego gojenia

Powrót do zdrowia po zabiegu usunięcia zaćmy trwa dość krótko, ale zależy od pacjenta. Aby proces gojenia przebiegał optymalnie, warto pamiętać po zabiegu o kilku zasadach.

Ryzyko

O czym warto pamiętać

Zabieg usunięcia zaćmy jest bardzo popularną, sprawdzoną i uznaną metodą leczenia. Jednak podobnie jak wszystkie zabiegi chirurgiczne, operacja ta nie jest całkowicie pozbawiona ryzyka czy skutków ubocznych. Dowiedz się o nich, aby móc podjąć świadomą decyzję

Koszty

Jaką rolę powinna odgrywać cena

Wybierając lekarza, którzy przeprowadzi Twój zabieg, a także rodzaj soczewki, która zostanie Ci wszczepiona, nie należy podejmować decyzji wyłącznie na podstawie ceny. Aby uzyskać oczekiwane rezultaty, należy pod uwagę wziąć wszystkie czynniki.