Pacjent i lekarz

Wskazówki i narzędzia dla pacjentów

Od zaćmy do zabiegu jej usunięcia

Usługi i narzędzia

Od rozwinięcia się zaćmy do poddania się operacji

W przypadku pojawienia się zaćmy wymiana zmętniałej soczewki oka na soczewkę sztuczną jest jedyną skuteczną metodą leczenia. Jeżeli dopiero zdobywasz pierwsze informacje na ten temat, wiele pojęć medycznych i opisów zabiegu może wydać Ci się trudnych do zrozumienia.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz zastanawiać się nad korekcją wzroku, czy już jesteś po konsultacji z okulistą, poniższe wskazówki i narzędzia zawierają informacje, które przydadzą Ci się na każdym etapie leczenia zaćmy. Używając narzędzia do symulacji wzroku, przekonaj się, jakie potrzeby wzrokowe możesz zaspokoić za pomocą soczewek wewnątrzgałkowych, przeczytaj objaśnienia terminologii medycznej w glosariuszu i sprawdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Narzędzie do symulacji wzroku

Soczewki wewnątrzgałkowe mają na celu zapewnienie wyraźnego wzroku na różnych dystansach. Wypróbuj efekty różnych rodzajów soczewek wewnątrzgałkowych na symulacjach graficznych.

Przejdź do symulatora

Pytania i odpowiedzi

Przy planowaniu zabiegu usunięcia zaćmy naturalnie pojawia się wiele pytań. Znajdź odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sekcji FAQ.

Przeczytaj odpowiedzi na pytania

Glosariusz

Podczas poszukiwania informacji na temat zaćmy zapewne zdarzyło Ci się napotkać pojęcia, o których wcześniej nie słyszałeś(-aś). W glosariuszu znajdziesz pojęcia i definicje związane z okiem i zaćmą.

Glosariusz