Carl Zeiss Meditec AG i Physiol SA kończą spór prawny

Jena, 18.08.2014.

PhysIOL SA i Carl Zeiss Meditec AG zakończyli spór prawny na temat patentów i wzorów użytkowych dla trójogniskowych soczewek wewnątrzgałkowych (IOL) ugodą pozasądową. W ramach ugody, obie strony zgodziły się zezwolić na nieograniczoną dystrybucję produktów z linii FINEVISION (PhysIOL SA) i AT LISA tri (Carl Zeiss Meditec AG) oraz produktów opartych na tej technologii. W przeciwieństwie do oświadczenia złożonego we wcześniejszym komunikacie prasowym przez PhysIOL SA w toku postępowania, PhysIOL SA uznała prawa własności intelektualnej Carl Zeiss Meditec AG i zaakceptowała zawarcie umowy z Carl Zeiss Meditec AG. Carl Zeiss Meditec AG nie dokonuje żadnych płatności do PhysIOL SA w ramach ugody. Informacja pochodzi z obu firm.

Umowa dotyczy nie tylko rynków chronionych bezpośrednio prawami własności przemysłowej, takich jak Niemcy, USA i Japonii, ale także regionów, które zostaną objęte nimi w przyszłości.Umowa ma zastosowanie ze skutkiem natychmiastowym. Obie spółki zobowiązały się do wycofania wszystkich skarg, postępowań w sprawie sprzeciwów patentowych oraz wniosków o anulowanie wzorów użytkowych. Szczegółowe warunki ugody są poufne.
Soczewki wewnątrzgałkowe (IOL) są stosowane przede wszystkim w leczeniu zaćmy. Rozwój nowych, innowacyjnych soczewek znacznie poprawił możliwości leczenia w ciągu ostatnich kilku lat. Trójogniskowe soczewki wewnątrzgałkowe pozwalają pacjentom na dobre widzenie na wszystkich dystansach - w wielu przypadkach, nawet bez konieczności noszenia okularów.

Kontakt prasowy:
Jann Gerrit Ohlendorf, Group Communications, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-331, Email: press .meditec @zeiss .com

Dla inwestorów:
Sebastian Frericks, Investor Relations, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-116, Email: investors .meditec @zeiss .com

www.meditec.zeiss.de/presse

Krótki profil
Carl Zeiss Meditec AG (ISIN: DE 0005313704), która jest notowana na TecDAX niemieckiej giełdy, jest jedną z wiodących na świecie firm technologiczno medycznych. Firma dostarcza innowacyjne technologie i aplikacje zaprojektowane, aby pomóc lekarzom poprawić jakość życia swoich pacjentów. Dostarcza kompletne pakiety rozwiązań dla diagnostyki i leczenia chorób oczu - w tym implantów i materiałów eksploatacyjnych. Firma tworzy innowacyjne rozwiązania wizualizacji w dziedzinie mikrochirurgii. Portfel technologii medycznej Carl Zeiss Meditec uzupełniany jest przez obiecujące, przyszłościowe technologie takie jak śródoperacyjna radioterapia. W roku obrotowym 2012/2013 (zakończonym 30 września) ponad 2500 pracowników Grupy uzyskało przychody w wysokości prawie 906 milionów €.

Siedziba Carl Zeiss Meditec zlokalizowana jest w Jenie w Niemczech. Firma posiada oddziały w Niemczech i za granicą; więcej niż 50 procent swoich pracowników zlokalizowanych jest w USA, Japonii, Hiszpanii i Francji. Centrum Badań i Rozwoju (CARin) w Bangalore w Indiach i Carl Zeiss Innovations Center na rzecz badań i rozwoju w Szanghaju w Chinach, wzmacniają obecność w tych szybko rozwijających się gospodarkach. Około 35 procent akcji Carl Zeiss Meditec jest w wolnym obrocie. Pozostałe 65 procent jest w posiadaniu Carl Zeiss AG, jednym z wiodących na świecie grup w optycznym i optoelektronicznym przemyśle. Carl Zeiss oferuje innowacyjne rozwiązania dla przyszłościowych rynków, badania medyczne, rozwiązania przemysłowe, do pielęgnacji oczu i Lifestyle Products. Carl Zeiss AG, Oberkochen, jest w pełni własnością Fundacji Carl Zeiss.