Nowe oświetlenie LED do lup medycznych z ZEISS wspiera dentystów i chirurgów podczas leczenia

JENA/Niemcy, 10.07.2014.

Oświetlenie przypominające światło dzienne, równomiernie oświetlone pole zabiegowe, wydłużony czas pracy oraz wysoki komfort noszenia - EyeMag Light II, nowe oświetlenie LED do lup medycznych Zeiss zapewnia znaczną poprawę w codziennych czynnościach stomatologicznych i chirurgicznych.

Nowa generacja oświetlenia jest idealnie dopasowana do całego portfela lup medycznych z ZEISS. Oferuje użytkownikom jasno oświetlone pole zabiegowe oraz obrazy o wysokim kontraście.

"Nowe światło LED umożliwia naszym klientom osiągnięcie optymalnego wyniku leczenia poprzez połączenie precyzyjnego rozpoznawania szczegółów obrazu z wysokim komfortem noszenia," mówi Ludwin Monz, prezes i dyrektor generalny firmy Carl Zeiss Meditec AG. Problemy nierównomiernego oświetlenia i niedostatecznej jasności zostały pokonane.

Ustawienie lupy medycznej i oświetlenia może być szybko dostosowane do pozycji lekarza, co w efekcie umożliwia wygodną i zrelaksowaną pozycję pracy. Skutecznie zapobiega problemom bólu pleców i szyi.

Kontakt prasowy:
Jann Gerrit Ohlendorf, Group Communications, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-331, Email: press .meditec @zeiss .com

Dla inwestorów:
Sebastian Frericks, Investor Relations, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-116, Email: investors .meditec @zeiss .com

www.meditec.zeiss.de/presse

Krótki profil
Carl Zeiss Meditec AG (ISIN: DE 0005313704), która jest notowana na TecDAX niemieckiej giełdy, jest jedną z wiodących na świecie firm technologiczno medycznych. Firma dostarcza innowacyjne technologie i aplikacje zaprojektowane, aby pomóc lekarzom poprawić jakość życia swoich pacjentów. Dostarcza kompletne pakiety rozwiązań dla diagnostyki i leczenia chorób oczu - w tym implantów i materiałów eksploatacyjnych. Firma tworzy innowacyjne rozwiązania wizualizacji w dziedzinie mikrochirurgii. Portfel technologii medycznej Carl Zeiss Meditec uzupełniany jest przez obiecujące, przyszłościowe technologie takie jak śródoperacyjna radioterapia. W roku obrotowym 2012/2013 (zakończonym 30 września) ponad 2500 pracowników Grupy uzyskało przychody w wysokości prawie 906 milionów €.

Siedziba Carl Zeiss Meditec zlokalizowana jest w Jenie w Niemczech. Firma posiada oddziały w Niemczech i za granicą; więcej niż 50 procent swoich pracowników zlokalizowanych jest w USA, Japonii, Hiszpanii i Francji. Centrum Badań i Rozwoju (CARin) w Bangalore w Indiach i Carl Zeiss Innovations Center na rzecz badań i rozwoju w Szanghaju w Chinach, wzmacniają obecność w tych szybko rozwijających się gospodarkach. Około 35 procent akcji Carl Zeiss Meditec jest w wolnym obrocie. Pozostałe 65 procent jest w posiadaniu Carl Zeiss AG, jednym z wiodących na świecie grup w optycznym i optoelektronicznym przemyśle. Carl Zeiss oferuje innowacyjne rozwiązania dla przyszłościowych rynków, badania medyczne, rozwiązania przemysłowe, do pielęgnacji oczu i Lifestyle Products. Carl Zeiss AG, Oberkochen, jest w pełni własnością Fundacji Carl Zeiss.