VISUPLAN 500: Zeiss uzupełnia portfolio w diagnostyce jaskry o tonometr bezdotykowy

JENA, 16.06.2014.

Wprowadzając bezdotykowy tonometr VISUPLAN® 500 ZEISS rozszerza kompletne rozwiązania wspierające diagnostykę jaskry. Urządzenie jest łatwe w użyciu i pomaga w wykryciu wysokiego ciśnienia wewnątrzgałkowego pacjentów we wczesnym momencie rozwoju choroby.

Tonometr bezdotykowy umożliwia badanie ciśnienia wewnątrzgałkowego bez znieczulenia. Technologia jest używana do identyfikacji pacjentów z wysokim ciśnieniem wewnątrzgałkowym i powiązanym ryzykiem rozwoju jaskry. Uzupełnia ona złoty standard w tonometrii - tonometria aplanacyjna wg Goldmanna.

Dodatkową korzyścią dla lekarzy jest fakt, że pomiar może być wykonywany przez personel medyczny w ramach ogólnego wstępnego badania. VISUPLAN 500 z ZEISS ułatwia wykonanie pomiaru poprzez intuicyjny interfejs użytkownika, obsługę przez ekran dotykowy i funkcję automatycznego wyrównania wykonywanych pomiarów, dzięki czemu wynik pomiaru jest niezależny od użytkownika.

"Od wielu lat jesteśmy zaufanym partnerem dla lekarzy poszukujących zaawansowanej diagnostyki i urządzeń do terapii oferując kompleksowe rozwiązania. Naszym tonometrem bezkontaktowym uzupełniamy naszą ofertę", mówi Dr. Ludwin Monz, prezes i dyrektor generalny firmy Carl Zeiss Meditec AG.

Kontakt prasowy:
Jann Gerrit Ohlendorf, Group Communications, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-331, Email: press .meditec @zeiss .com

Dla inwestorów:
Sebastian Frericks, Investor Relations, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-116, Email: investors .meditec @zeiss .com

www.meditec.zeiss.de/presse

Krótki profil
Carl Zeiss Meditec AG (ISIN: DE 0005313704), która jest notowana na TecDAX niemieckiej giełdy, jest jedną z wiodących na świecie firm technologiczno medycznych.Firma dostarcza innowacyjne technologie i aplikacje zaprojektowane, aby pomóc lekarzom poprawić jakość życia swoich pacjentów. Dostarcza kompletne pakiety rozwiązań dla diagnostyki i leczenia chorób oczu - w tym implantów i materiałów eksploatacyjnych.Firma tworzy innowacyjne rozwiązania wizualizacji w dziedzinie mikrochirurgii. Portfel technologii medycznej Carl Zeiss Meditec uzupełniany jest przez obiecujące, przyszłościowe technologie takie jak śródoperacyjna radioterapia. W roku obrotowym 2012/2013 (zakończonym 30 września) ponad 2500 pracowników Grupy uzyskało przychody w wysokości prawie 906 milionów €.

Siedziba Carl Zeiss Meditec zlokalizowana jest w Jenie w Niemczech. Firma posiada oddziały w Niemczech i za granicą; więcej niż 50 procent swoich pracowników zlokalizowanych jest w USA, Japonii, Hiszpanii i Francji. Centrum Badań i Rozwoju (CARin) w Bangalore w Indiach i Carl Zeiss Innovations Center na rzecz badań i rozwoju w Szanghaju w Chinach, wzmacniają obecność w tych szybko rozwijających się gospodarkach. Około 35 procent akcji Carl Zeiss Meditec jest w wolnym obrocie. Pozostałe 65 procent jest w posiadaniu Carl Zeiss AG, jednym z wiodących na świecie grup w optycznym i optoelektronicznym przemyśle. Carl Zeiss oferuje innowacyjne rozwiązania dla przyszłościowych rynków, badania medyczne, rozwiązania przemysłowe, do pielęgnacji oczu i Lifestyle Products. Carl Zeiss AG, Oberkochen, jest w pełni własnością Fundacji Carl Zeiss.