Rozwiązania zorientowane na użytkownika - Zeiss przekonuje coraz więcej użytkowników do swojej oferty dla chirurgii oka

Przemyślane i sprawdzone systemy Zeiss w centrum uwagi na ASCRS 2014 w Bostonie.

BOSTON, MA USA / DUBLIN, CA USA / JENA, Niemcy , 26.April 2014

Rozwiązania ZEISS szeroko akceptowane klinicznie na zjeździe ASCRS. Rok po wprowadzeniu ZEISS Cataract Suite (system do implantacji soczewek wewnątrzgałkowych), rozwiązanie to potwierdza swój sukces. Również system FORUM rejestruje rosnące zainteresowanie.

ZEISS Cataract Suite umożliwia chirurgom precyzyjne wszczepianie soczewek wewnątrzgałkowych (IOL). ZEISS Cataract Suite integruje najszybszy i najdokładniejszy biometr optyczny IOLMaster® 500, ze złotym standardem OPMI LUMERA® 700 i nowym systemem komputerowego wspomagania chirurgii CALLISTO eye®.

Steven D. Vold, MD, prezes i dyrektor medyczny Vold Vision opisuje korzyści tego rozwiązania w następujący sposób: "Z ZEISS Cataract Suite, poziom integracji jest niesamowity. CALLISTO jest naprawdę wspaniałe i daje mi kontrolę operacji z mikroskopu".

Systemy zarządzania danych mają coraz większe znaczenie w dziedzinie okulistyki. Tutaj również ZEISS oferuje swoim klientom kompleksowe rozwiązania. Przez precyzyjnie połączone systemy, FORUM® Eye Care Data Management System z ZEISS pozwala na optymalizację pracy kliniki. Przegląd i analiza danych oraz podejmowanie decyzji klinicznych są uproszczone dzięki przetwarzaniu danych w FORUM. Zapis danych w centralnej lokalizacji, daje lekarzom natychmiastowy dostęp do nich, niezależnie od miejsca w którym są potrzebne.

Dla mniejszych praktyk, ZEISS oferuje wstępnie skonfigurowany pakiet FORUM® GO jako rozwiązanie do zarządzania danymi. Rozwiązanie umożliwia podłączenie do trzech systemów diagnostycznych ZEISS. Pozwala lekarzom szybko i sprawnie uzyskać dostęp do danych diagnostycznych. "Forum rozszerza zaangażowanie ZEISS w okulistyce od oferowania pojedynczych urządzeń, do ogólnej poprawy w leczeniu oczu i zarządzaniu praktyką", mówi Rishi Singh, MD, dyrektor medyczny, Clinical Systems Office w Cleveland Clinic, Cole Eye Institute, w stanie Ohio, USA.

Badanie kliniczne minimalnie inwazyjnej procedury SMILE w USA również mają obiecujące wyniki. SMILE oznacza Small Incision Lenticule Extraction. Jest to nowoczesna technologia wykorzystująca laser femtosekundowy do precyzyjnej ekstrakcji soczewki w celu korekcji refrakcji. W SMILE nie tworzy się płatka. Laser femtosekundowy ZEISS VisuMax wycina bardzo cienką soczewkę (lenticule) wewnątrz nienaruszonej rogówki. Następnie soczewka ta jest usuwana przez małe nacięcie rogówki. W grudniu 2013 roku FDA zatwierdziło rozszerzenie zakresu badania procedury dla korekcji krótkowzroczności nawet do -10,0 dioptrii. "To jest to, o czym zawsze marzyliśmy", mówi uczestnik badania William Culbertson, MD, Bascom Palmer Eye Institute, University of Miami Health System. I kontynuuje "To może rozszerzyć naszą zdolność do leczenia pacjentów, nawet w przypadku nieco suchych rogówek lub nieco cieńszymi rogówkami niż optymalnie".

"Sprawozdania od lekarzy, którzy korzystają z ZEISS Cataract Suite, systemu zarządzania danymi FORUM i innowacyjnej procedury SMILE potwierdzają ą nasze podejście łączące zaawansowane technologie w kompletne, zintegrowane rozwiązania, które zapewniają wymierne wartości dla naszych klientów i wspierają ich w codziennej pracy, żeby osiągnąć najlepsze wyniki dla pacjentów", mówi dr Ludwin Monz, prezes i dyrektor generalny firmy Carl Zeiss Meditec AG.

Kontakt prasowy:
Jann Gerrit Ohlendorf, Group Communications, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-331, Email: press .meditec @zeiss .com

Dla inwestorów:
Sebastian Frericks, Investor Relations, Carl Zeiss Meditec AG
Telefon: +49 (0)3641 220-116, Email: investors .meditec @zeiss .com

www.meditec.zeiss.de/presse

Krótki profil
Carl Zeiss Meditec AG (ISIN: DE 0005313704), która jest notowana na TecDAX niemieckiej giełdy, jest jedną z wiodących na świecie firm technologiczno medycznych.Firma dostarcza innowacyjne technologie i aplikacje zaprojektowane, aby pomóc lekarzom poprawić jakość życia swoich pacjentów. Dostarcza kompletne pakiety rozwiązań dla diagnostyki i leczenia chorób oczu - w tym implantów i materiałów eksploatacyjnych.Firma tworzy innowacyjne rozwiązania wizualizacji w dziedzinie mikrochirurgii. Portfel technologii medycznej Carl Zeiss Meditec uzupełniany jest przez obiecujące, przyszłościowe technologie takie jak śródoperacyjna radioterapia. W roku obrotowym 2012/2013 (zakończonym 30 września) ponad 2500 pracowników Grupy uzyskało przychody w wysokości prawie 906 milionów €.

Siedziba Carl Zeiss Meditec zlokalizowana jest w Jenie w Niemczech. Firma posiada oddziały w Niemczech i za granicą; więcej niż 50 procent swoich pracowników zlokalizowanych jest w USA, Japonii, Hiszpanii i Francji. Centrum Badań i Rozwoju (CARin) w Bangalore w Indiach i Carl Zeiss Innovations Center na rzecz badań i rozwoju w Szanghaju w Chinach, wzmacniają obecność w tych szybko rozwijających się gospodarkach. Około 35 procent akcji Carl Zeiss Meditec jest w wolnym obrocie. Pozostałe 65 procent jest w posiadaniu Carl Zeiss AG, jednym z wiodących na świecie grup w optycznym i optoelektronicznym przemyśle. Carl Zeiss oferuje innowacyjne rozwiązania dla przyszłościowych rynków, badania medyczne, rozwiązania przemysłowe, do pielęgnacji oczu i Lifestyle Products. Carl Zeiss AG, Oberkochen, jest w pełni własnością Fundacji Carl Zeiss.