Szkolenia AUKOM w kalendarzu szkoleń na 2016 rok

Jesienne terminy szkoleń AUKOM

AUKOM to uznawane na całym świecie stowarzyszenie, którego celem jest standaryzacja wiedzy metrologicznej. Organizacja powstała w wyniku projektu badawczego prowadzonego w latach (1998-2001) przez stowarzyszenie Badań Jakości (FQS), finansowane przez Niemieckie Ministerstwo Gospodarki i Technologii we współpracy z głównymi producentami i użytkownikami maszyn pomiarowych. Uczestnicy tego projektu badawczego i inne zaintereso-wane osoby utworzyły w 2001 roku organizację "Ausbildung Koordinatenmesstechnik e.V."

AUKOM to również cykl szkoleń z metrologii współrzędnościowej certyfikowany przez Stowarzyszenie. Dostarcza wszechstronnej, standaryzowanej, porównywalnej w skali światowej wiedzy, niezależnej od producenta CMM. Gwarancją jakości jest ponad 15 000 przeprowadzonych szkoleń na całym świecie.

Szkolenia AUKOM obejmują 3 poziomy oraz różne technologie i specjalizacje dostosowane do różnych potrzeb użytkowników. Poziom podstawowy AUKOM 1 zalecany jest wszystkim uczestnikom współrzędnościowego procesu pomiarowego. AUKOM 2 to niezbędna wiedza dla metrologów współrzędno-ściowych, poziom 3 - to wiedza ekspercka dla programistów maszyn pomiarowych. Każdy poziom kończy się egzaminem i wydaniem certyfikatu AUKOM.

ZEISS jest partnerem AUKOM certyfikowanym przez to stowarzyszenie do prowadzenia szkoleń w Polsce. Najbliższe szkolenia AUKOM w Polsce:

  • AUKOM – level 1- 5 dni: 26 - 30 września 2016 (Warszawa)
  • AUKOM – level 1- 5 dni: 3-7 października 2016 (Mikołów)
  • AUKOM – level 2- 5 dni: listopad/grudzień - dokładny termin zostanie podany później (Mikołów i Warszawa)

Aktualny kalendarz szkoleń/warsztatów na 2016 rok znajduje się w linku poniżej.

Zapraszamy do planowania udziału i zgłoszeń.