Soczewki samoprzyciemniające się zapewniają bardziej komfortowe widzenie i ochronę

10 wskazówek od LEPSZE WIDZENIE: dla kogo idealne są fotochromowe soczewki korekcyjne firmy ZEISS i kiedy powinny być noszone?

Współczesne soczewki samoprzyciemniające się, takie jak PhotoFusion firmy ZEISS, mogą w Państwa życiu być partnerem we wszystkich warunkach oświetleniowych. Dzięki nim widzenie jest mniej męczące i bardziej komfortowe, a jednocześnie oferują one Państwa oczom 100% ochronę przed promieniowaniem UV .Pokażemy Państwu dla kogo i w jakich sytuacjach fotochromowe soczewki korekcyjne mogą oferować coś więcej niż tylko soczewki.

Pochmurny dzień bez wyraźnego światła słonecznego: PhotoFusion chroni cały czas oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Pochmurny dzień bez wyraźnego światła słonecznego: PhotoFusion chroni cały czas oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Gdy są Państwo na świeżym powietrzu, soczewki PhotoFusion przyciemniają się odpowiednio do natężenia światła słonecznego, zapewniając 100% ochrony przed promieniowaniem UV.

Gdy są Państwo na świeżym powietrzu, soczewki PhotoFusion przyciemniają się odpowiednio do natężenia światła słonecznego, zapewniając 100% ochrony przed promieniowaniem UV.

Nawet jeśli na zewnątrz świeci słońce, PhotoFusion zapewnia wysoką przejrzystość w zamkniętych pomieszczeniach i oferuje najlepsze widzenie.

Nawet jeśli na zewnątrz świeci słońce, PhotoFusion zapewnia wysoką przejrzystość w zamkniętych pomieszczeniach i oferuje najlepsze widzenie.

Mały, lecz istotny wynalazek chemika Stanleya Donalda Stookey'a oraz jego współpracownika Williama Armisteada stworzony w latach 60-tych XX wieku umożliwił produkcję korekcyjnych soczewek reagujących na promieniowanie UV. Obecnie dostępne są wysokowydajne soczewki samoprzyciemniające się, takie jak ZEISS PhotoFusion, które bardzo szybko stają się tak ciemne jak okulary przeciwsłoneczne, a w pomieszczeniach są całkowicie przejrzyste. Soczewki korekcyjne ZEISS z technologią PhotoFusion oferują stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV-A oraz UV-B emitowanym przez słońce, a także przyjemne, naturalne zabarwienie. Pomimo tego, wielu użytkowników okularów nie jest przekonanych do noszenia samoprzyciemniających się soczewek korekcyjnych, ponieważ uważają, że soczewki te nie dostosowują się odpowiednio szybko do różnych warunków oświetleniowych. Wygląd może także pełnić negatywną rolę, jako że wielu użytkowników okularów uważa, że soczewki samoprzyciemniające się wyglądają na staromodne.

Zebraliśmy dziesięć wskazówek, aby przekazać Państwu kilka pomysłów użytkowników okularów oraz przedstawić kilka sytuacji, w których soczewki samoprzyciemniające się sprawdzają się idealnie:

1. Wygoda: Soczewki samoprzyciemniające się firmy ZEISS do użytku codziennego

Czy potrzebują Państwo okularów przez cały czas? Czy przeszkadza Państwu że zawsze trzeba mieć ze sobą dwie pary okularów, aby móc widzieć idealnie w pomieszczeniach i jednocześnie chronić swoje oczy przez oślepieniem i promieniowaniem UV na świeżym powietrzu w słoneczne dni? Okulary z soczewkami samoprzyciemniającymi się ZEISS potrafią zwiększyć komfort życia, jako że zapewniają zawsze odpowiednie przyciemnienie we wszystkich warunkach oświetleniowych w ramach jednej pary okularów. Soczewki korekcyjne ZEISS PhotoFusion o wysokim lub średnim indeksie refrakcyjnym przyciemniają się w czasie od 15 do 30 sekund przy jasnym świetle lub świetle słonecznym*. Wewnątrz pomieszczeń rozjaśniają się do stanu wyjściowego w przeciągu od 5 do 10 minut*, dzięki czemu w krótkim czasie stają się przejrzyste i umożliwiają wyraźne widzenie. Oferują one także oczywiście stuprocentową ochronę przed promieniowaniem UV na wszystkich poziomach przyciemnienia.

2. Rozluźnienie: Soczewki samoprzyciemniające się firmy ZEISS dla oczu wrażliwych na światło

Czy są Państwo szczególnie wrażliwi na światło? W takim razie po prostu muszą Państwo sięgać po swoje okulary przeciwsłoneczne szybciej, niż inni. Mimo iż słońce ledwo wygląda zza chmur, dla Państwa widzenie staje się męczące. Soczewki samoprzyciemniające się mogą stanowić wspaniałą pomoc dla wzroku, redukującą wysiłek oczu, jako że dopasowują się one do danych warunków oświetleniowych. Przy słabym świetle słonecznym nie stają się one tak ciemne, jak okulary przeciwsłoneczne, więc widzą Państwo lepiej niż w typowych okularach przeciwsłonecznych.

3. Mniejszy wysiłek: Soczewki samoprzyciemniające się na długi dzień ze zmiennymi warunkami oświetleniowymi

Mieli Państwo długi dzień w pracy. Noszą Państwo okulary i w ramach swojej pracy zmieniają często miejsce pobytu( raz wewnątrz pomieszczeń, raz na zewnątrz). Ciągła zmiana okularów jest frustrująca. Państwa oczy męczą się przy ciągłej zmianie, a wieczorem pieką. Dla Państwa soczewki samoprzyciemniające się mogą stanowić ważne narzędzie - nawet jeśli Państwa problem w widzeniem nie jest duży. Okulary z takimi soczewkami szybko zmienią się z przejrzystych na przeciwsłoneczne, gdy tylko zmienią Państwo miejsce wykonywania pracy z pomieszczenia na świeże powietrze - i odwrotnie. Będą Państwo posiadać odpowiednie narzędzie optyczne do każdego miejsca w pracy - Państwa oczy na pewno to docenią.

4. Wyraźne widzenie: Soczewki samoprzyciemniające się dla osób prowadzących aktywny i sportowy tryb życia

Czy są Państwo aktywni lub uprawiają sport? Gdy uprawiamy sport, pogoda nie zawsze dopisuje, a warunki oświetleniowe potrafią się często zmieniać. Nie mamy wówczas czasu na ciągłą zmianę okularów. Soczewki samoprzyciemniające się ZEISS - PhotoFusion wyjątkowo szybko zmieniają natężenie barwienia w zależności od warunków oświetleniowych. Jednocześnie chronią one oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B, a dodatkową ich cechą jest to, że polepszają kontrast widzenia i redukują oślepianie.

5. Przyjazne dla dzieci: Soczewki samoprzyciemniające się dla wrażliwych oczu dzieci

Oczy dzieci są jeszcze bardziej wrażliwe na promieniowanie UV niż oczy dorosłych, ponieważ wciąż się rozwijają i wpuszczają więcej światła. W związku z tym dzieci potrzebują codziennej ochrony oczu przed promieniowaniem UV. Jeżeli Państwa dziecko nosi okulary, o wiele wygodniejsze w słoneczne dni będą dla dziecka soczewki samoprzyciemniające się . W ten sposób mogą mieć Państwo pewność, że Państwa dziecko jest chronione przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B przez 24 godziny na dobę i nieprzerwanie widzi wyraźnie i bez wysiłku w każdych warunkach oświetleniowych, bez konieczności ciągłego zmieniania jednej pary okularów na drugą.

6. Bez ograniczeń na wszystkie odległości: Samoprzyciemniające się soczewki progresywne

Jedna para okularów na wszystkie sytuacje: Podobnie jak okulary progresywne mogą zaoszczędzić Państwu kłopotu z ciągłą zmianą okularów ( z okularów do dali na okulary do bliży),progresywne soczewki samoprzyciemniające się dodatkowo likwidują problem z ciągłą zmianą okularów progresywnych przeciwsłonecznych na przejrzyste. Zgubienie lub zagubienie drugiej pary okularów należą już teraz do przeszłości.

7. Zamiast soczewek kontaktowych: Soczewki samoprzyciemniające się dla osób noszących szkła kontaktowe

Państwa soczewki kontaktowe - czy to dzienne, miesięczne, roczne czy wieloogniskowe - są jak najlepsi przyjaciele. Są jednak sytuacje, gdy okulary są konieczne. Pomimo tego chcą Państwo nadal mieć taką swobodę i być tak aktywni jak wcześniej, np. w trakcie uprawiania sportów. Oprawki do uprawiania sportu mogą teraz iść w parze razem z soczewkami samoprzyciemniającymi się o wyższej krzywiźnie bazowej a zatem mogą stać się Państwa najlepszymi partnerami treningowymi. Niezależnie od tego, czy w słońcu czy w cieniu, zawsze będą mieli Państwo odpowiednie przyciemnienie i ochronę przed UV ,a także będą Państwo widzieć z większym kontrastem i bez oślepienia. Soczewki te zapewniają więc widzenie bez wysiłku.

8. Podążanie za modą: Soczewki samoprzyciemniające się firmy ZEISS do wszystkich typów oprawek okularowych

Czasy, gdy soczewki samoprzyciemniające się wyglądały nieatrakcyjnie już dawno minęły. Współczesne soczewki samoprzyciemniające się, takie jak ZEISS PhotoFusion, są dostępne w naturalnych ,ciepłych kolorach. Soczewki samoprzyciemniające się pasują do wszystkich typów oprawek okularowych, takich jak bezoprawkowe lub z większą krzywizną, dzięki czemu mogą Państwo w pełni realizować swoje preferencje w zakresie mody.

9. Mobilność: Soczewki samoprzyciemniające w podróży

Podróż to czas, gdy szczególnie potrzebujemy większej elastyczności. Dlatego też soczewki samoprzyciemniające się potrafią być doskonałym towarzyszem podróży.

Należy jednak pamiętać, że większość promieniowania UV aktywującego soczewki samoprzyciemniające jest blokowane przez szyby przednie samochodów, co oznacza, że soczewki nie przyciemniają się zbyt mocno podczas jazdy samochodem. Choć soczewki korekcyjne PhotoFusion oferują pewną ochronę przed oślepianiem w samochodzie, zalecamy jednak używanie „prawdziwych” okularów przeciwsłonecznych w trakcie podróży samochodem.

Fotochromowe soczewki reagują także na różnice temperatur. Oznacza to, że stopień przyciemnienia soczewki jest mniejszy, gdy temperatura na zewnątrz jest wysoka. W związku z tym zalecamy zabieranie ze sobą okularów przeciwsłonecznych, dgy wybieramy się do ciepłych krajó.

10. Ochrona: Soczewki samoprzyciemniające się zalecane z przyczyn medycznych

Czy cierpią Państwo często na chroniczne zapalenie spojówek lub suchość i wrażliwość oczu? Może powinni Państwo zatem chronić swoje oczy przed jasnym światłem, a w szczególności przed promieniowaniem UV? Soczewki samoprzyciemniające się, oferujące stałą ochronę przed promieniowaniem UV i dostosowujące się do warunków oświetleniowych mogą być dla Państwa najlepszym rozwiązaniem. W podjęciu decyzji może pomóc Państwu okulista lub optyk.

Nasza wskazówka dotycząca zakupu soczewek samoprzyciemniających się

Między różnymi soczewkami samoprzyciemniającymi się mogą występować duże różnice w jakości i wydajności. Proszę zapytać swojego optyka o wydajność soczewek samoprzyciemniających się ( fotochromowych):

  • Jak szybko przyciemniają się fotochromowe soczewki korekcyjne?
  • Jak szybko stają się przejrzyste wewnątrz pomieszczeń?
  • Czy soczewki samoprzyciemniające się oferują stuprocentową ochronę przed szkodliwym promieniowaniem UV-A i UV-B emitowanym przez słońce***?
  • Czy soczewki samoprzyciemniające się stają się w pełni przezroczyste wewnątrz pomieszczeń?
  • Jak bardzo mogą przyciemnić się soczewki fotochromowe w silnym świetle słonecznym?
  • Jak soczewki samoprzyciemniające się reagują w cieniu?
  • Jak soczewki samoprzyciemniające się działają w samochodach?
Test wzroku ZEISS online Jak dobrze postrzegasz kontrast i kolory? W szybki i łatwy sposób sprawdź swój wzrok.

Co osoby noszące okulary mają do powiedzenia o PhotoFusion, soczewkach samoprzyciemniających się firmy ZEISS

W listopadzie 2012 r. firma Carl Zeiss Vision przeprowadziła badanie pośród osób noszących okulary**, które testowały soczewki PhotoFusion. 9 na 10 użytkowników okularów oceniło jakość soczewek PhotoFusion na poziomie bardzo dobrym lub dobrym. 4 na 5 badanych użytkowników okularów było bardzo zadowolonych lub zadowolonych z soczewek PhotoFusion. Ponadto, aż 83% badanych poleciłoby soczewki korekcyjne z technologią ZEISS PhotoFusion innym użytkownikom okularów, włączając to znajomych i przyjaciół.

*Wartość średnia dla 1,67 oraz 1,6 oraz soczewek korekcyjnych wykonanych z poliwęglanu. Wydajność jest różna w zależności od materiału, temperatury i warunków oświetleniowych.

**Źródło: Niezależne badanie konsumentów, Niemcy, listopad 2012 r.

***Promieniowanie UV dzieli się na trzy kategorie, z których tylko UV-A i UV-B docierają do powierzchni ziemi. Promieniowanie UV-C (100-280 nm) zostaje zabsorbowane niemal w pełni w atmosferze Ziemi. Gdy mówimy o promieniowaniu UV słońca, mamy na myśli wyłącznie promieniowanie UV-A i UV-B, które dociera na Ziemię. Promieniowanie UV-A i UV-B jest w różnym stopniu absorbowane przez oczy.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Szybkie ściemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki fotochromowe Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze.
Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek
Najnowszy trend: Soczewki barwione na różne kolory Jak zaszaleć z barwionymi na różne kolory soczewkami
Nie daj się oślepić Okulary przeciwsłoneczne to moda, ale co ważniejsze, zapewniają one istotną ochronę oczu przed promieniami UV.

Powiązane produkty