Szybkie ściemnianie. Szybkie rozjaśnianie: nowoczesne soczewki fotochromowe

Soczewki fotochromowe ZEISS PhotoFusion zapewniają doskonałe widzenie przez całą dobę, zarówno w pomieszczeniach, jak i na dworze

Zapomnij o ciągłej zmianie okularów. Szukasz nowych okularów z samościemniającymi się soczewkami, które zapewnią 100% ochrony przed słońcem i szkodliwymi promieniami UV, a do tego pozwolą zapomnieć o zwykłych okularach? Czy wiesz, że soczewki, które ciemnieją w słońcu, stanowią obecnie popularne rozwiązanie zapewniające optymalne widzenie? Podpowiemy, dlaczego warto je wybrać i na co należy zwrócić uwagę.

Soczewki samościemniające (inaczej: soczewki fotochromowe) są dostępne na rynku już od lat 60. XX wieku. Ich rozwój był możliwy dzięki małemu, aczkolwiek ważnemu odkryciu poczynionemu przez chemika Stanleya Donalda Stookeya i jego współpracownika Williama Armisteada. Udało im się wyprodukować soczewki, które reagowały na promienie UV i zmieniały zabarwienie.

Od tego czasu jakość i wydajność soczewek fotochromowych nieustannie wzrasta. Ten rodzaj soczewek jest uwielbiany przez użytkowników, którzy muszą nosić okulary, a często pracują na zmianę na dworze i w pomieszczeniach. Dowiedz się więcej o tych wszechstronnych soczewkach:

Jak soczewki fotochromowe różnią się między sobą jakością?

Soczewki fotochromowe pozwalają zapomnieć o ciągłym zmienianiu okularów. ZEISS chciał się dowiedzieć, co jest najważniejsze dla osób noszących okulary fotochromowe. Okazało się, że użytkownicy mają bardzo duże wymagania wobec ich jakości i wydajności.

  1. Soczewki samościemniające muszą bardzo szybko reagować na zmiany oświetlenia.
  2. Aby zapewnić optymalne widzenie, muszą mocno ciemnieć w słońcu i całkowicie rozjaśniać się w pomieszczeniach.
  3. Soczewki samościemniające muszą być skuteczne i zapewniać 100% ochrony przed UV.
  4. Soczewki samościemniające muszą być dostępne w atrakcyjnych, jednorodnych barwieniach, aby zapewniały dobry wygląd.
  5. Soczewki samościemniające powinny mieć długą żywotność i oferować wysoką wydajność.
  6. Powinny być kompatybilne ze wszystkimi typami oprawek i okularów.

Soczewki ZEISS PhotoFusion spełniają wszystkie powyższe warunki. Potrzebują zaledwie 15-30 sekund, aby ściemnieć w ostrym świetle lub słońcu*. W pomieszczeniach rozjaśniają się całkowicie w ciągu 5-10 minut*. Zapewniają 100% ochrony przed szkodliwymi promieniami UV. Warto pamiętać, że zarówno w słoneczny, jak i pochmurny dzień, nasze oczy są narażone na promieniowanie UV. Wiele osób ma w zwyczaju stosować kremy do twarzy z filtrami UV. Niestety kremy nie są w stanie ochronić naszych oczu ani powiek przed nieprzyjemnym pieczeniem. Chroń oczy – zdaj się na okulary chroniące przed promieniowaniem UV.

Jak działają soczewki samościemniające (fotochromowe)?

Podstawą działania soczewek fotochromowych jest reakcja chemiczna cząsteczek. Sekretem soczewek ZEISS PhotoFusion są fotoaktywne molekuły, które błyskawicznie reagują na zmiany oświetlenia. Gdy padające światło ulega zmianie – zwłaszcza światło UV – cząsteczki przechodzą zmianę, która powoduje ciemnienie lub rozjaśnianie soczewki. Dzięki innowacyjnej metodzie łączenia tych cząsteczek z soczewkami ZEISS możliwe stało się opracowanie nowej generacji skutecznych soczewek fotochromowych.

Soczewki samościemniające są często określane mianem „fotochromowych” (z greckiego phos = światło, chroma = kolor). Obie nazwy oznaczają ten sam rodzaj soczewki.

Przetestuj je na własnych oczach – porozmawiaj z optykiem już dziś. Soczewki ZEISS PhotoFusion są dostępne w wersji jednoogniskowej, progresywnej oraz wraz ze wszystkimi powłokami ZEISS, takimi jak DuraVision Premium i DuraVision BlueProtect. Są również dostępne w wariantach ZEISS DriveSafe i Digital.

Okulary ZEISS do wszystkich warunków oświetlenia – kolory PhotoFusion. Wybieraj do woli!

Okulary ZEISS do wszystkich warunków oświetlenia

10 pytań i odpowiedzi – Soczewki samościemniające z PhotoFusion

1.Czy soczewki ZEISS PhotoFusion działają w samochodzie?

Duża część promieni UV, które są potrzebne do aktywowania procesu samościemniania, jest blokowana przez przednią szybę. Na szczęście soczewki PhotoFusion wykazują lepsze właściwości fotochromowe niż poprzednia generacja tych soczewek. Niemniej jednak w przypadku długiej jazdy przy dużym nasłonecznieniu polecamy standardowe okulary przeciwsłoneczne.

2.Czy soczewki ZEISS PhotoFusion są całkowicie bezbarwne w pomieszczeniach?

Tak, soczewki PhotoFusion stają się niemal całkowicie przezroczyste, gdy znajdą się z powrotem w pomieszczeniu.

3.Czy soczewki ZEISS PhotoFusion mogą zastąpić okulary przeciwsłoneczne?

Soczewki PhotoFusion sprawdzają się doskonale do standardowych zastosowań zarówno na dworze, jak i w pomieszczeniach, za dnia i nocą, oferując doskonałą jakość widzenia i ochronę przed odblaskami. Należy jednak pamiętać, że w przypadku intensywnego światła słonecznego i wysokiej temperatury, w samochodach z przednią szybą blokującą większość promieni UV oraz w środowiskach z mocnymi odblaskami od wody i śniegu wskazane są ciemne okulary przeciwsłoneczne, które ochronią przed odblaskami i zapewnią komfort widzenia.

4.Jak szybko reagują soczewki PhotoFusion (ile trwa ciemnienie i rozjaśnianie)?

Fotochromowe soczewki PhotoFusion o wysokim i średnim współczynniku załamania reagują błyskawicznie: ciemnieją nawet 20% szybciej* niż obecna generacja soczewek samościemniających ZEISS, a jaśnieją dwukrotnie szybciej*.

5.Jak soczewki ZEISS PhotoFusion zachowują się w cieniu?

W zależności od intensywności promieniowania UV w cieniu soczewki fotochromowe nie ściemnieją tak mocno jak w bezpośrednim słońcu, a ich kolor będzie jedynie nieco przyciemniony. Będą jednak wciąż zapewniały 100% ochrony przed UV.

6.Czy w soczewkach ZEISS PhotoFusion można prowadzić samochód nocą?

Tak, są odpowiednie do jazdy samochodem nocą – jak każde inne bezbarwne soczewki. Soczewki te oferujemy także w wersji ZEISS DriveSafe

7.Czy soczewki ZEISS PhotoFusion zapewniają niezawodną ochronę przed UV?

Soczewki ZEISS PhotoFusion zawsze chronią oczy użytkownika przed promieniowaniem UV. Wiele materiałów podstawowych oferuje 100% ochrony UV, bez względu na aktualny stan soczewek (rozjaśnienie/zaciemnienie).

8.Czy soczewek ZEISS PhotoFusion można używać cały dzień, zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz?

Tak. Soczewki ZEISS PhotoFusion są praktycznie bezbarwne w pomieszczeniach oraz nocą. Ponadto w kontakcie ze światłem słonecznym soczewki ZEISS PhotoFusion ciemnieją, chroniąc przed odblaskami i osiągając barwienie bliskie klasycznym okularom przeciwsłonecznym w pełnym słońcu. Możesz wybrać soczewki ZEISS PhotoFusion dopasowane do swoich potrzeb.

Uwaga: w bardzo słonecznych warunkach zalecamy korzystanie ze standardowych okularów przeciwsłonecznych.

9.Jakie korzyści oferują soczewki ZEISS PhotoFusion w porównaniu do soczewek bezbarwnych?

W przeciwieństwie do bezbarwnych soczewek, soczewki PhotoFusion ciemnieją w warunkach intensywnego oświetlenia. W pomieszczeniach są niemal całkowicie przezroczyste, a gdy zostaną wystawione na działanie intensywnego światła słonecznego, ciemnieją do poziomu standardowych okularów przeciwsłonecznych. Oznacza to, że chronią przed odblaskami i zapewniają wyższy komfort widzenia.

10.Czy soczewki ZEISS PhotoFusion będą działały równie dobrze jak moje dotychczasowe okulary fotochromowe?

Soczewki PhotoFusion marki ZEISS są produkowane z wykorzystaniem najnowszej technologii fotochromowej, dzięki czemu zapewniają bardzo wysoką skuteczność. Ciemnieją nawet o 20% szybciej i jaśnieją nawet dwa razy szybciej* od wcześniejszej generacji soczewek fotochromowych ZEISS. Ponadto soczewki PhotoFusion zapewniają wysoką skuteczność przez długi czas użytkowania.

*Średnia wartość: wynik zależy od materiału, temperatury i warunków oświetlenia.

Mój profil widzenia Określ swoje nawyki związane z widzeniem i dowiedz się, która soczewka będzie dla Ciebie najlepsza.
Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Powiązane artykuły

Jak zadbać o to, aby soczewki okularowe zawsze miały odpowiednie barwienia Odpowiedni makijaż do barwionych soczewek
Najnowszy trend: Soczewki barwione na różne kolory Jak zaszaleć z barwionymi na różne kolory soczewkami
Nie daj się oślepić Okulary przeciwsłoneczne to moda, ale co ważniejsze, zapewniają one istotną ochronę oczu przed promieniami UV.
Samościemniające soczewki okularowe: komfort i swoboda widzenia dla każdego LEPSZY WZROK poprosił Volkera Gahra – starszego kierownika produkcji, który w ZEISS odpowiada za soczewki ZEISS PhotoFusion – o opisanie kluczowych cech nowoczesnych soczewek fotochromowych.

Powiązane produkty