7 podpowiedzi, jak korzystać z cyfrowych mediów

Sprawdź profil swojego wzroku!

Cyfrowe media stały się nieodłączną częścią naszego życia.

Przygotowaliśmy siedem wskazówek, jak właściwie z nich korzystać.

Większość z nas opanowała korzystanie z mediów cyfrowych oraz kanałów cyfrowej komunikacji. Coraz trudniej wyobrazić sobie dzień bez laptopa albo smartfona. Poniżej przedstawiamy siedem praktycznych podpowiedzi, jak radzić sobie z cyfrowymi wyzwaniami – zwłaszcza jeśli dotyczy to wzroku.

Korzystaj mądrze

Zacznijmy od najważniejszej rady: z laptopów, smartfonów i tabletów należy korzystać mądrze. Zawsze pamiętaj, że używasz ekranu.

Korzystaj mądrze

Ograniczaj czas patrzenia na ekran

Jeśli Twoje stanowisko wymaga 8-godzinnej pracy przy komputerze, staraj się zapewniać oczom odpoczynek po pracy.

Ograniczaj czas patrzenia na ekran

Patrz nie tylko w ekran

Wykonuj czynności niewymagające wpatrywania się w ekran smartfona lub laptopa. Innymi słowy, pozwól oczom odpocząć, a będziesz mieć lepszy wzrok.

Patrz nie tylko w ekran

Dbaj o aktywność fizyczną

Ćwiczenia są dobre dla całego ciała – dla oczu także! Co więcej, uprawianie sportu zazwyczaj nie wymaga patrzenia w ekran.

Dbaj o aktywność fizyczną

Odżywianie

W dzieciństwie nieraz mówiono nam, że marchewka jest dobra na wzrok, ale czy to prawda? Odpowiedź nie jest jednoznaczna, ale amerykańscy naukowcy zajmujący się chorobami oczu związanymi z wiekiem dowiedli, że substancje takie jak luteina i zeaksantyna są korzystne dla zdrowia. Można je znaleźć w dużej ilości w szpinaku i brokułach.

Odżywianie

Nie zapominaj o analogowym świecie

Choć nasze życie zostało zdominowane przez sferę cyfrową, warto pamiętać o świecie analogowym. Oglądaj wywołane zdjęcia, wystawy sztuki lub okładki winylowych płyt, a Twoje oczy będą wdzięczne za chwilę obcowania z tradycyjną kulturą.

Nie zapominaj o analogowym świecie

Właściwe soczewki okularowe

Ekrany stały się nieodłączną częścią naszego życia. Niewątpliwie naszym oczom należy się zatem odpoczynek od sztucznego światła ekranów. Możesz o to zadbać, nosząc okulary z właściwymi szkłami. U nas znajdziesz odpowiednie soczewki, dopasowane do Twoich potrzeb.

Właściwe soczewki okularowe

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Dowiedz się więcej o cyfrowym stylu życia i związanych z tym wyzwaniach

Cyfryzacja jest coraz łatwiej dostrzegalnym zjawiskiem. Czy za kilka lat będziemy żyć w całkowicie cyfrowym świecie?

szczegóły

Cyfryzacja wpływa na wiele aspektów naszego życia. Jakie są bieżące trendy?

szczegóły

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę