Komunikacja w epoce ciągłej cyfryzacji

Sprawdź profil swojego wzroku!

Komunikacja w epoce ciągłej cyfryzacji

„W przyszłości, na skutek cyfryzacji, nasze oczy będą coraz częściej korzystały z ekranów. Czy za kilka lat będziemy żyć w całkowicie cyfrowym świecie?”

Cyfryzacja jest coraz łatwiej dostrzegalnym zjawiskiem. Nasze oczy będą coraz częściej korzystały z ekranów. Spytaliśmy trzech ekspertów, co o tym sądzą. Czy za kilka lat będziemy żyć w całkowicie zdygitalizowanym świecie?

Cały świat w jednej kopercie

Obecnie większość komunikacji przeniosła się do sfery cyfrowej. Ze znajomymi umawiamy się na czatach, gazety czytamy na ekranach telefonów, a do wyrażania emocji korzystamy z emotikonek. Cyfrowy świat pozwala nam szybko i łatwo kontaktować się z innymi. Można powiedzieć, że ta rewolucja w komunikacja bardzo ułatwiła nasze życie. Ale czy na pewno? Czy nie staliśmy się jednocześnie bardziej płytcy i powierzchowni? Spotkaliśmy się z Imanem Zeraatcarem, cyfrowym strategiem w TLGG, aby porozmawiać o konsekwencjach i trendach postępującej cyfryzacji.

“GIF-y potrafią skuteczniej rozbawić niż niejeden z nas. Kto potrafiłby wyrazić tak wiele w 3 sekundy, co te animacje?”

 

Iman Zeraatcar,
Strategie Cyfrowe w TLGG

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Wybrane portale społecznościowe wg wzrostu liczby użytkowników w okresie 1-2 kw. 2014 oraz 4 kw. 2014- 1 kw. 2015<br> Źródło: ©Statistica 2015
Wybrane portale społecznościowe wg wzrostu liczby użytkowników w okresie 1-2 kw. 2014 oraz 4 kw. 2014- 1 kw. 2015
Źródło: ©Statistica 2015

Cyfrowa miłość

Szukanie drugiej połówki i umawianie się z innymi osobami coraz częściej odbywa się w sferze cyfrowej. Nie dziwi zatem fakt, że na rynku niemal codziennie pojawiają się nowe, zoptymalizowane aplikacje randkowe. Georg Gajewski, ekspert w dziedzinie internetowych randek opowiada nam o swoich doświadczeniach zawodowych i dzieli się prognozami na przyszłość. Jak ocenia nowinki w branży? Co nas czeka w przyszłości?

„Bezpośrednia rozmowa na żywo to zupełnie inna bajka: oprócz słów mamy język ciała, a ważną rolę odgrywa także zmysł węchu. Liczą się najmniejsze szczegóły. W świecie cyfrowej komunikacji mamy natomiast tylko tekst i obrazy. Wpływa to na nasze zachowania.”

 

Georg Gajewski,
specjalista ds. randek online

Liczba dorosłych Amerykanów, którzy korzystali z mobilnych aplikacji randkowych; lipiec 2015, wg wieku. <br>Źródło: ©Statistica 2015
Liczba dorosłych Amerykanów, którzy korzystali z mobilnych aplikacji randkowych; lipiec 2015, wg wieku.
Źródło: ©Statistica 2015

Rekrutacja przyszłości

Rekrutacja w epoce cyfryzacji staje się coraz bardziej międzynarodowa. Różne serwisy i portale pozwalają łatwo szukać pracy na całym świecie. Jednocześnie rekruterzy mają ułatwiony dostęp do większej liczby kandydatów. Spotkaliśmy się z managerem ds. rekrutacji, Henrikiem Rogerem, aby porozmawiać o współczensej rekrutacji, korzyściach cyfrowych platform oraz koncentracji na tym, co najważniejsze.

„Im mniej czasu musisz poświęcić na zarządzanie programami i listami, tym więcej możesz spędzić na tym, co ważne w rekrutacji, czyli komunikacji z ludźmi”.

 

Henrik Roger,
Kierownik ds. rekrutacji i freelancerów w TLGG

Portale społecznościowe wykorzystywane do rekrutacji wg specjalistów ds. HR w USA; 2016<br>Źródło: Jobyte ©Statistica 2016
Portale społecznościowe wykorzystywane do rekrutacji wg specjalistów ds. HR w USA; 2016
Źródło: Jobyte ©Statistica 2016

Wizja cyfrowego świata

Trzej eksperci udowodnii, że cyfryzacja wzbogaca nasze życia niemal pod każdym względem. Jest źródłem licznych usprawnień i innowacji, które ułatwiają nasze życie. Najważniejsze jednak to nie zapominać o szerokiej perspektywie. W ZEISS nigdy nie zapominamy o Tobie. Wskazujemy przyszłość.

Cyfryzacja wpływa na wiele aspektów naszego życia. Jakie są bieżące trendy?

szczegóły

Cyfrowe media stały się nieodłączną częścią naszego życia. Jak możemy z nich wykorzystać w najlepszy sposób?

szczegóły

Udostępnij tę stronę

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę