7 trendów cyfrowego
nawiązywania kontaktów

Sprawdź profil swojego wzroku!

Cyfryzacja wpływa na wiele aspektów naszego życia.

Przygotowaliśmy listę najnowszych trendów i poddaliśmy je szczegółowej analizie.

Aplikacje, platformy i serwisy cyfrowe stały się nieodłączną częścią naszej codzienności. Poniższa lista przybliża najważniejsze, współczesne trendy.

Zamiast Facebooka – wyspecjalizowane aplikacje

Od lat Facebook wiódł prym wśród międzynarodowych portali społecznościowych. Ostatnio platforma traci użytkowników na rzecz wyspecjalizowanych aplikacji. Przykładowo Instagram zostawił Facebooka daleko w tyle pod względem postów fotograficznych.

 

Zamiast Facebooka – wyspecjalizowane aplikacje

Chat boty

Odkąd Facebook zezwolił na użycie chat botów w swoim komunikatorze, firmy coraz chętniej sięgają po to rozwiązanie. Coraz częściej to właśnie one będą zajmowały się obsługą klienta oraz standardowymi procesami.

Chat boty

Biblioteki multimediów i streaming

Tradycyjne kanały telewizyjne odchodzą powoli do lamusa. Współczesny styl życia wymaga elastyczności i spersonalizowanej oferty telewizyjnej. Netflix oraz multimedialne biblioteki kanałów telewizyjnych umożliwiają zaś oglądanie wybranych treści o dowolnej porze.

Biblioteki multimediów i streaming

Sterowanie głosowe: Siri, Alexa i spółka

Choć aplikacja Siri spotkała się z chłodnym przyjęciem użytkowników, Amazon Echo planuje podbić nasze mieszkania. Alexa – sztuczna inteligencja zintegrowana z Amazon Echo – generuje listy zakupów, ustawia budzik i odtwarza ulubioną muzykę, a do jej sterowania wystarczają komendy głosowe.

Sterowanie głosowe: Siri, Alexa i spółka

Monitorowanie samego siebie

Ludzkie ciało codziennie generuje dane, które mogą być przetwarzane przez wiodące technologie. Akcesoria do noszenia (ang. wearables) oraz smartfony pozwalają nieustannie śledzić różne parametry ciała. Pozwala to łatwiej kontrolować stan zdrowia.

Monitorowanie samego siebie

Rzeczywistość wirtualna

Rzeczywistość wirtualna coraz śmielej wkracza do powszechnej świadomości, głównie dzięki rosnącej popularności okularów VR. Specjalistyczne akcesoria pozwalają nawet na interakcje z wirtualnym światem. Niewątpliwie jest to jeden z najważniejszych trendów nadchodzących lat.

Rzeczywistość wirtualna

Rozszerzona rzeczywistość

W przeciwieństwie do rzeczywistości wirtualnej, rozszerzona rzeczywistość to tak zwana „mieszana rzeczywistość”. Oznacza to, że przedmioty i plany mogą zostać poddane symulacji i wizualizacji. Jednym z pierwszych przykładów, które przychodzą na myśl, jest słynna już gra Pokémon GO.

 

Rozszerzona rzeczywistość

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Dowiedz się więcej o cyfrowym stylu życia i związanych z tym wyzwaniach

Cyfryzacja jest coraz łatwiej dostrzegalnym zjawiskiem. Czy za kilka lat będziemy żyć w całkowicie cyfrowym świecie?

szczegóły

Cyfrowe media stały się nieodłączną częścią naszego życia. Jak możemy z nich korzystać w najlepszy sposób?

szczegóły

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę