Mniej zmęczony wzrok dzięki nowym okularom

Sprawdź profil swojego wzroku!

Przygotowując wystawy, właścicielka galerii, Keiko Tanaka, spędza do dwunastu godzin dziennie przed ekranem komputera - skarżąc się na ciągły dyskomfort z powodu cyfrowego zmęczenia wzroku.

Towarzyszyliśmy jej w czasie poszukiwań optymalnego rozwiązania dla jej potrzeb.

Keiko Tanaka wykonała już wiele zaplanowanych na ten dzień zadań, gdy o godzinie 14 wreszcie otwiera drzwi jej galerii na przedmieściach Monachium: „W Japonii jest już 22:00” - wyjaśnia. „Dlatego wiadomości email sprawdzam rano przed wyjściem do galerii i wykorzystuję ten czas na rozmowy Skype z artystami w Japonii.”

Panna Tanaka poświęca mnóstwo czasu na utrzymywanie bliskich kontaktów z młodymi artystami, ponieważ to ważne, aby wzajemnie poznać się przed rozpoczęciem współpracy.

„Przeważnie siedzę przed komputerem przez osiem godzin dziennie. Jednak przed nową wystawą pracuję do dwunastu godzin."

Spędzając do dwunastu godzin dziennie przed ekranem komputera

Kiedy odwiedzamy jej galerię, Keiko Tanaka siedzi przy dużym biurku, zamyślona nad laptopem. Po powitaniu, mówi nam o znacznej ilości czasu poświęcanego na przygotowania, jakiego wymaga jej zawód: „Niewielu japońskich artystów jest znanych poza granicami kraju. Dlatego staramy się przyciągnąć do Niemiec młodych artystów znanych już w Japonii." Znalezienie ich wymaga żmudnych poszukiwań online, czytania magazynów z dziedziny sztuki i przeszukiwania stron profilowych w mediach społecznościowych.

Ciężka praca dla jej oczu

Panna Tanaka zauważa typowe objawy zmęczenia wzroku już po kilku godzinach. „Głównym problemem jest odległość między ekranem komputera a moimi oczami" - wyjaśnia. „Nie widzę wyraźnie na mniejsze odległości. Poza tym, moje oczy szybko się męczą i zaczynają boleć po dłuższym okresie pracy przy komputerze. Zwykle bardzo się pochylam, zbliżając głowę do ekranu. Czuję napięcie mięśni szyi i często miewam bóle głowy." Jej cyfrowe życie nie jest ograniczone jedynie do pracy zawodowej, jest zapalonym fotografem i cyfrowo obrabia wykonane zdjęcia.

Analiza wzroku online z ZEISS

Zmęczenie wzroku spowodowane urządzeniami cyfrowymi jest znanym problemem. W obecnych czasach wielu ludzi używa ekranów bez głębszego zastanowienia i pozostaje online całymi godzinami. Typowe objawy to pieczenie oczu, ból szyi i głowy. W czasie poszukiwań rozwiązania dla podrażnionych oczu, Keiko Tanaka skorzystała z testu wzroku online firmy ZEISS.

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Alarmujące wyniki skłoniły ją do natychmiastowego umówienia wizyty u optyka ZEISS w pobliżu Monachium. Przed udzieleniem porady, optyk poprosił o opisanie środowiska pracy i zapytał, jak wiele czasu panna Tanaka spędza używając urządzeń cyfrowych.

Alarmujące wyniki skłoniły ją do natychmiastowego umówienia wizyty u optyka ZEISS w pobliżu Monachium. Przed udzieleniem porady, optyk poprosił o opisanie środowiska pracy i zapytał, jak wiele czasu panna Tanaka spędza używając urządzeń cyfrowych.

Alarmujące wyniki skłoniły ją do natychmiastowego umówienia wizyty u optyka ZEISS w pobliżu Monachium. Przed udzieleniem porady, optyk poprosił o opisanie środowiska pracy i zapytał, jak wiele czasu panna Tanaka spędza używając urządzeń cyfrowych.

Przy wyborze odpowiedniego rozwiązania decydującym czynnikiem był czas, jaki spędza używając komputera i smartfonu. Soczewki ZEISS Digital z powłoką DuraVision® BlueProtect zostały dopasowane do oprawek panny Tanaki.

Soczewki te, dzięki konstrukcji i właściwościom użytkowym, zostały specjalnie dopasowane do jej zwyczajów w trakcie korzystania z urządzeń cyfrowych. Keiko Tanaka nie może się już doczekać nowych soczewek: „Uwielbiam moją pracę i chcę już cieszyć się komfortowym widzeniem."

O Keiko Tanace

Keiko Tanaka urodziła się w Hiroszimie, w Japonii. Studiowała matematykę, rzeźbę i historię sztuki, potem pracowała jako nauczycielka. Przeprowadziła się do Monachium w 2005 r., gdzie nauczyła się języka niemieckiego i rozpoczęła pracę jako kierownik kreatywny w agencji fotograficznej jej chłopaka. Skupienie na fotografii artystycznej przypominało jej o czasach studenckich, podsuwając pomysł na otwarcie galerii sztuki wraz z jej partnerem, Michele Vituccim. Micheko Gallerie otwarła podwoje w 2010 r., szczególny nacisk kładąc na sztukę Japonii XXI w.

Jak wygląda wizyta u optyka?

  • Konsultacja: optyk zadaje pytania dotyczące Twoich zwyczajów i zaobserwowanych problemów
  • Badana jest ogólna jakość widzenia
  • Bardziej szczegółowe badanie jest wykonywane ręcznie
  • Dobierane są oprawki
  • Oprawki są dopasowywane do Twojej twarzy
  • W oparciu o indywidualne zwyczaje dobierane są soczewki i rodzaj powłoki
  • Przygotowanie oprawek wraz z soczewkami zostaje zlecone
  • Można je odebrać po kilku dniach

Hanne Bechmann jest optometrystą w Meirandres, salonie optycznym ZEISS w miejscowości Gauntig w pobliżu Monachium. Pomaga pacjentom dobrać najlepsze rozwiązanie w zakresie soczewek.

Dowiedz się więcej jakie wyzwania stawia cyfrowy świat dla naszych oczu.

Jak Linda korzysta w ciągu dnia z urządzeń cyfrowych? Jakie wyzwania muszą podejmować jej oczy?

Więcej

Smartfony, ekrany telewizorów, lampy LED: wszystkie te urządzenia mają jedną wspólną cechę a mianowicie emitują dużą ilość niebieskiego światła. Jakie są fakty na temat działania światła niebieskiego w świecie cyfrowym? I jak to wpływa na nasz wzrok?

Więcej

Udostępnij tę stronę

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę