Media cyfrowe i wizualne – jak współczesne media promują edukację

Sprawdź profil swojego wzroku!

Media cyfrowe i wizualne – jak współczesne media promują edukację

W ostatnich latach obserwujemy postępującą dygitalizację edukacji. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami o przyszłości edukacji, jej potencjale oraz znaczeniu nauki wizualnej.

W dzisiejszych czasach ogromna liczba osób ma łatwy dostęp do informacji. Zapewnia to większą równość, ale czy ceną za nielimitowany dostęp do informacji nie jest efekt przeciążenia? Jak postrzegamy nowe formaty edukacji?

Poniższe dane statystyczne ilustrują, jak ważna stała się e-nauka. Rozmawialiśmy z dwoma ekspertami o przyszłości edukacji, jej potencjale oraz znaczeniu nauki wizualnej.

Rozmiar rynku e-learningowego w 2013 (kolor jasnoczerwony) i w 2016 (kolor ciemnoczerowny), wg regionu (w mln USD); ©<a href="https://www.statista.com/statistics/501115/worldwide-elearning-packaged-content-market-size-by-region/">Statista</a> 2017; Źródło: Docebo
Rozmiar rynku e-learningowego w 2013 (kolor jasnoczerwony) i w 2016 (kolor ciemnoczerowny), wg regionu (w mln USD); ©Statista 2017; Źródło: Docebo

Czy znasz już Babbel?

Nauka języka obcego brzmi jak ciężka praca. Na szczęście dzięki aplikacjom takim jak Babbel możemy swobodniej decydować o swojej nauce poprzez uczenie się mniejszych porcji materiału. Rozmawialiśmy z Thomasem Hollem, dyrektorem technicznym i współzałożycielem aplikacji językowej Babbel, aby dowiedzieć się, jak najskuteczniej uczyć się języków. Jakie korzyści niesie ze sobą elastyczna nauka cyfrowa? I jaką rolę odgrywają bodźce wizualne w przyswajaniu wiedzy językowej?

 

Thomas Holl,
 
Dyrektor strategiczny i współzałożyciel Babbel
 

TED Talks – wizualna nauka na całym świecie

TED łączy technologię, rozrywkę i design. Początkowo TED Talks miały pełnić rolę konferencji poświęconym innowacjom, ale z czasem stały się międzynarodowym formatem dzielenia się wiedzą. Krótkie, 20-minutowe nagrania poruszają różnorodne tematy związane z nauką, gospodarką i sztuką. Stephan Balzer, ambasador TEDx w Europie, opowiedział nam o tajemnicy sukcesu tego formatu, o dostępie do nieograniczonej wiedzy oraz wartości informacji wizualnych.

 

Stephan Balzer,
Ambasador TEDx w Europie

Wiedza nie zna granic i dlatego każdy powinien mieć do niej swobodny dostęp. Elementy wzrokowe są kluczem do utrzymania uwagi. Bodźce wzrokowe pomagają nam szybciej się uczyć i łatwiej zapamiętywać.

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Dowiedz się więcej o cyfrowym stylu życia i jego wyzwaniach

Zawsze i wszędzie – dzięki dygitalizacji.

Szczegóły

W obecnych czasach technologie cyfrowe stały się nieodzowną częścią nauki i poznawania nowych rzeczy. Spotkaliśmy się z Andreasem Ketzlarem z firmy FRAMEPUNK, optykiem i pasjonatem urządzeń cyfrowych, aby porozmawiać o zmianach w naszych nawykach związanych ze wzrokiem.

Szczegóły

Udostępnij tę stronę

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę