Wzrok w
cyfrowym świecie

Sprawdź profil swojego wzroku!

Świat się zmienił: spędzamy coraz więcej czasu przed urządzeniami cyfrowymi, takimi jak tablety, smartfony czy laptopy. Dla wielu osób praca przed ekranem komputera stała się codziennością, co często prowadzi do syndromu widzenia komputerowego oraz suchych lub łzawiących oczu. Jedno jest jasne: zmianom uległy nie tylko nasz styl życia, ale także nasze przyzwyczajenia wzrokowe.

„Sprawdzę jeszcze tylko kilka e-maili...”

Brzmi znajomo? „Poszukam w Internecie przepisu na smaczną i zdrową kolację... Tylko zerknę, jakie posty opublikowali dzisiaj moi znajomi... Zrobię sobie selfie i je opublikuje... Przewinę jeszcze trochę w dół, muszę zobaczyć, co ciekawego wydarzyło się w świecie biznesu... Jak tylko to zrobię, odłożę mój smartfon!... Zaraz po tym, jak skończę oglądać ten śmieszny filmik...”

Życie staje się coraz bardziej cyfrowe.

Każdy z nas niejednokrotnie spędzał wiele godzin wpatrzony w ekran smartfona, tabletu lub komputera. Liczby potwierdzają ten trend: w 2016 r. prawie połowa ludzi na świecie (3,42 mld) ma dostęp do internetu, a jeszcze więcej ma smartfony lub telefony komórkowe (3,79 mld). Do tego ok. 2 mld ludzi korzysta z portali społecznościowych. Brazylijczycy znajdują się w czołówce, spędzając aż 5,2 godziny dziennie w Internecie. W Arabii Saudyjskiej liczba ta wynosi 4,1 godzin dziennie. To tylko kilka kluczowych informacji z badania "Digital in 2016" przeprowadzonego przez londyńską agencję We Are Social.

 ©Digital Life in 2016, We Are Social
 ©Digital Life in 2016, We Are Social
 ©Digital Life in 2016, We Are Social
 ©Digital Life in 2016, We Are Social
 ©Digital Life in 2016, We Are Social
 ©Digital Life in 2016, We Are Social

Faktem jest, że cyfrowe urządzenia wpływają na nasze codzienne życie oraz nasze nawyki widzenia. Praca przed ekranem komputerowym to norma. Obecnie ponad połowa użytkowników okularów opisałaby siebie jako intensywnego użytkownika technologii cyfrowych, jak wykazało badanie przeprowadzone przez znany instytut badań rynkowych na zlecenie firmy ZEISS. Z danych z pięciu krajów wynika, że 57% respondentów przez ponad 5 godzin dziennie korzysta z komputera, smartfona, czytnika książek lub urządzenia GPS. Prawie co trzeci respondent patrzy na ekran przez więcej niż siedem godzin dziennie.

Mój profil widzenia

Określ Twoje zwyczaje i poznaj osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek.

„Mój profil widzenia firmy ZEISS” określa wyzwania, jakie stawiasz przed swoimi oczami w nowoczesnym świecie. Na koniec dowiesz się, bezpłatnie i bez żadnych zobowiązań, które rozwiązanie w zakresie soczewek firmy ZEISS najlepiej odpowiada Twoim potrzebom i zwyczajom.

Radzenie sobie z (do niedawna) bardzo nienaturalną aktywnością to niezwykle trudne zadanie dla człowieka. Rodzaj ludzki rozwijał się przecież w zupełnie innych warunkach. W konsekwencji wiele osób cierpi na wysuszenie lub łzawienie oczu, napięcie mięśni i bóle głowy. 82% użytkowników okularów deklarowało we wcześniej wspomnianym badaniu, że doświadcza słabego widzenia podczas pracy przed komputerem i korzystania z cyfrowych wyświetlaczy. „Nasze oczy po prostu nie są stworzone do świata cyfrowego. Na przykład podczas korzystania z urządzeń cyfrowych nieustannie zmienia się odległość czytania, co stanowi duże obciążenie dla naszych oczu” mówi Rolf Herrmann, wiceprezes ds. globalnego marketingu w firmie ZEISS.

„Nasze oczy po prostu nie są stworzone do świata cyfrowego.”


- Rolf Herrmann,
wiceprezes ds. globalnego marketingu firmy ZEISS

Każdy użytkownik okularów jest inny

Każda para oczu jest unikalna, tak samo jak nasze potrzeby związane ze światem cyfrowym. Wiele osób lubi korzystać z nowych możliwości, które oferują im urządzenia cyfrowe: w Internecie czują się jak ryba w wodzie i nie chcą, aby coś ich ominęło. Dla innych urządzenia cyfrowe to pragmatyczne narzędzie do realizacji określonych zadań, np. pracy.

Wszystkie grupy mają ze sobą coś wspólnego: ich nowe nawyki widzenia w cyfrowym świecie mogą niekorzystnie wpłynąć na ich wzrok. Styl życia tych użytkowników stanowi poważne wyzwanie dla ich oczu. Wielu z nich szuka rozwiązania dla tego problemu. Jednym z nich są specjalne soczewki okularowe do pracy przy komputerze.

Komfort widzenia dla wszystkich

Każdy z nas ma swoje wymagania i nawyki, dlatego też rozwiązania służące poprawie widzenia należy dostosować indywidualnie do każdego użytkownika, aby zapobiec pogarszaniu się wzroku. „Wiemy, jak ważna dla każdego jest dobra jakość widzenia. Dlatego dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić użytkownikom jak najlepsze widzenie w cyfrowym świecie” – wyjaśnia Rolf Herrmann.

Dowiedz się więcej jakie wyzwania stawia cyfrowy świat dla naszych oczu.

Czym jest cyfrowe nadwyrężenie wzroku i jak temu zapobiegać?

Więcej

Jak Nina spędza swój dzień w świecie cyfrowym? Z jakimi wyzwaniami zmagają się jej oczy?

Więcej

Udostępnij tę stronę

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Okulary mają proste zadanie: mają zapewnić użytkownikowi jak najlepsze widzenie. W praktyce wymaga to zaawansowanych technologii, doświadczenia oraz optyka, który poświęci pacjentom odpowiednio dużo czasu. Tylko za sprawą bogatej wiedzy oraz kompleksowej konsultacji można opracować indywidualnie dobrane rozwiązanie, które zadowoli Cię na długie lata. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź optyka ZEISS

Udostępnij tę stronę