Chodzi o Indywidualność

Każde oko jest równie unikalne jak odcisk palca

Każdy z nas jest unikalny. Posiadamy własne osobowości. Każde oko także ma swój własny profil - żadne nie jest takie samo jak inne. Tylko soczewki indywidualne mogą spełnić wynikające z tego specjalne wymagania . Im bardziej precyzyjne jest badanie Państwa oka przeprowadzane przez okulistę lub optometrystę, tym lepsze będą Państwa wrażenia wizualne po założeniu nowych okularów.

Chodzi o Indywidualność

Każde oko jest równie unikalne jak odcisk palca

Co czyni soczewkę unikalną? Jak dużo danych pomiarowych potrzebne jest aby dopasować idealnie soczewkę do Państwa indywidualnych potrzeb? I dlaczego wybór soczewek spersonalizowanych zapewnia widzenie nie wymagające praktycznie żadnego wysiłku ze strony oka?


Proszę spróbować przeprowadzić następujące ćwiczenie: Należy zakryć połowę twarzy lustrem stojąc przed drugim lustrem. Wówczas własna twarz będzie wyglądała dziwne - nienaturalnie, symetrycznie. Żadna osoba na ziemi nie ma dwóch symetrycznych połówek twarzy. Nawet najmniejsze detale mają duże znaczenie przy produkcji soczewek z dokładnością do mikrometra, jako że wysoce wrażliwe ludzkie oko rozpoznaje nawet najmniejsze odchylenia. Długoterminowymi konsekwencjami tego mogą być problemy z widzeniem lub zmęczenie oczu. Nie jest zatem zaskoczeniem, że Państwa wrażenia wizualne będą bardziej komfortowe a oczy nie będą potrzebowały praktycznie żadnego wysiłku, gdy soczewki i oprawki zostaną dokładnie dopasowane do Państwa indywidualnych parametrów oczu i twarzy.

Jest to bardzo ważne dla uzyskania takich precyzyjnych danych gdy Państwa soczewki mają być wysoce złożone lub o dużej mocy. Najtrudniejszym elementem jest produkcja soczewek progresywnych, gdzie przejście ze strefy widzenia na dużą odległość do strefy czytania i odwrotnie są wkomponowane w soczewkę w sposób niewidoczny dla drugiej osoby . Spersonalizowana produkcja jest szczególnie istotna w przypadku takich soczewek, ponieważ dzięki niej na osiągnięty wynik nie ma negatywnego wpływu strefa przejściowa między widzeniem na małą i dużą odległość.

Które indywidualne dane pomiarowe są kluczowe?

Rozstaw oczu: Pomiar odległości między prawym a lewym okiem ( od środka źrenicy do nosa dla każdego oka oddzielnie)

Odległość widzenia w bliży: Czy kiedykolwiek zastanawiali się Państwo nad sposobem, w jaki czytają Państwo książkę lub w jakiej odległości trzymają Państwo przyrządy podczas pracy? Pomiary te są niezbędne dla spersonalizowania osobistych soczewek z racji wykonywanego przez Państwa zawodu. wykonywanych czynności czy hobby.

Wysokość źrenicy oka: Punkt, w którym Państwa prawe i lewo oko patrzy przez soczewki nie jest taki sam. Mierzy się go od dolnej krawędzi oprawki do źrenicy oka.

Nachylenie oprawek:
Biorąc pod uwagę, że każda twarz ma inny profil, różne będzie także nachylenie oprawki względem twarzy. W związku z tym bardzo ważne jest, aby wartość ta również została wzięta pod uwagę przy obliczaniu Państwa indywidualnych wymagań w zakresie soczewek.

Odległość oka od soczewki:
Odległość ta również różni się między osobami. Eksperci nazywają ją odległością tylnego wierzchołka rogówki. Wystarczy porównać na przykład profil twarzy Europejczyka i Azjaty. Różnicę będzie można dostrzec natychmiast gołym okiem.

Kąt krzywizny oprawek: Jest to bardzo ważny parametr ,który pozwoli na idealne dopasowanie soczewek do oprawek w zakresie dobrego widzenia. Musi on również zostać uwzględniony w precyzyjnych obliczeniach wykonywanych dla indywidualnych soczewek.

Czy chcą Państwo cieszyć się ostrzejszym, bardziej kontrastowym i jaskrawszym widzeniem? Czy już o tym słyszeliście? Kliknij, aby odwiedzić stronę i.Scription..

Nowa generacja widzenia