Jaki typ okularów przeciwsłonecznych preferujesz?

Lub: Dlaczego ZEISS oferuje tak wiele różnych soczewek do okularów przeciwsłonecznych?

Zgodnie z badaniem przeprowadzonym w USA w roku 2008, trzy na cztery osoby noszą okulary przeciwsłoneczne, aby chronić swoje oczy przed bezpośrednim światłem słonecznym. Jednocześnie tylko w przypadku jednej z pięciu osób noszących takie okulary pełnią one też funkcję korekcyjną. Okulary przeciwsłoneczne są często wybierane w oparciu o modę lub z powodów czysto estetycznych, takich jak wygląd oprawek. Lecz okulary przeciwsłoneczne to coś więcej.

Jest oczywiste, że soczewki w okularach przeciwsłonecznych muszą przede wszystkim chronić oczy przed szkodliwymi promieniami UV. Wysokiej jakości okulary przeciwsłoneczne dopasowane do potrzeb Państwa oczu i osobistych przyzwyczajeń mogą znacznie polepszyć widzenie w słońcu, zmniejszyć zmęczenie oczu

Dlatego też optycy ZEISS oferują cztery różne rodzaje soczewek do okularów przeciwsłonecznych. Specjalne produkty skupiają się mocno na Państwa potrzebach, przyzwyczajeniach w zakresie widzenia oraz stylu życia. Ponadto, niezależnie od tego jakie soczewki ZEISS najlepiej spełniają Państwa wymagania, wszystkie one gwarantują niezawodną ochronę przed promieniowaniem UV w połączeniu z najwyższą jakością ZEISS.

Zapraszamy do sprawdzenia.

Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo okularów korekcyjnych czy nie, mogą za Państwo wybrać spersonalizowane ,wysokiej jakości soczewki do okularów przeciwsłonecznych. Państwa optyk - czyli specjalista, z którym należy się konsultować we wszystkich kwestiach dotyczących ochrony oczu przed słońcem - może spełnić Państwa osobiste życzenia i wymagania oraz zalecić dokładnie takie soczewki, jakich Państwo potrzebują. W końcu każde oko, każde przyzwyczajenie w zakresie widzenia oraz każdy styl życia są tak indywidualne i osobiste jak odcisk palca. Tak więc niech nie będą Państwo zaskoczeni, jeśli Państwa optyk spyta o Państwa hobby, gdy będzie pomagał w wyborze nowych okularów przeciwsłonecznych.

Typ 1 - Wszechstronny

Niezależnie od tego, czy potrzebują soczewek korekcyjnych czy nie, osoby wszechstronne są zainteresowane okularami, które będą mogły nosić każdego dnia i w każdej sytuacji, z soczewkami które skutecznie ochronią ich oczy przed bezpośrednim ostrym światłem i szkodliwym promieniowaniem UV.

Michael L.: „Ochrona przed promieniowaniem UV to dla mnie absolutna konieczność przy zakupie okularów przeciwsłonecznych. Chciałbym nosić moje okulary w różnych sytuacjach, które napotykam w życiu codziennym - także podczas uprawiania sportu i w mocnym słońcu. To świetna sprawa, że mogę dopasować zabarwienie soczewek do koloru oprawek.”

więcej

Typ 2 - Skuteczny

Skuteczność to dla nich najważniejszy priorytet: niezależnie od tego, czy kierują samochodem czy uprawiają sporty. Często znajdują się w sytuacjach, w których redukcja irytujących odblasków i refleksów jest najważniejsza.
Uli H.: „W swojej pracy często jestem poza domem i jeżdżę samochodem. Mam często problemy z odblaskiem na drodze, gdy świeci słońce. Oznacza to, że często muszą bardzo wysilać swoje oczy, żeby widzieć dobrze w trakcie jazdy.”

więcej

Typ 3 - Miłośnik wygody

Miłośnicy wygody muszą zazwyczaj nosić swoje okulary cały czas. Osoby te chciałyby uniknąć ciągłego zmieniania okularów przeciwsłonecznych na przeźroczyste, gdy zmienia się oświetlenie.

 

 

Alex P.: „Całkowicie polegam na swoich okularach, ponieważ mam bardzo dużą wadę wzroku. W pracy często muszę pracować zarówno wewnątrz pomieszczeń jak i poza nimi. Co gorsza, moje oczy są bardzo wrażliwe na światło. Jest dla mnie wyjątkowo irytujące to, że muszę ciągle zmieniać okulary korekcyjne przeźroczyste na przeciwsłoneczne i odwrotnie.”

więcej

Typ 4 - Indywidualista

Wyróżniają się spośród innych, chcą być zauważeni, uprawiają sport i śledzą trendy w modzie. Idealne w ich przypadku będą okulary przeciwsłoneczne typu wrap. W tym celu firma ZEISS opracowała soczewki oferujące innowacyjną konstrukcję optyczną.

 

 

Melanie N.: „Jestem krótkowidzem i jednocześnie wielką fanką sportu. Potrzebuję okularów przeciwsłonecznych, które będą korygowały moją wadę wzroku, zapewniały mi ochronę przed promieniowaniem UV, a jednocześnie będą wyglądały atrakcyjnie i modnie - takich, które będę mogła włożyć podczas jazdy samochodem albo po żeby ochronić oczy przed wiatrem podczas żeglowania.”

więcej