Ochrona patentowa dla i.Scription®

Innowacyjna optymalizacja soczewek ZEISS rewolucjonizuje rynek

Carl Zeiss Vision zabezpieczyło krytyczną ochronę patentową dla swojej optymalizacji soczewek  i.Scription®. Optymalizacja ta wykorzystuje znacznie rozleglejszą i precyzyjniejszą analizę problemów ze wzrokiem niż ta wykorzystywana w przeszłości i bierze pod uwagę tzw. nadrzędne wady wzroku, których nie rejestrowały wcześniejsze systemy.

Ochrona patentowa dla i.Scription®

Innowacyjna optymalizacja soczewek ZEISS rewolucjonizuje rynek

Niemieckie Biuro ds. Patentów i Znaków Handlowych zaakceptowało wynalazek o nazwie Urządzenie i Procedura Służące do Określania Wymaganej Korekcji Problemów ze Wzrokiem Oka jako ważny klucz do nowej technologii soczewek okularowych i potwierdziło, że zasługuje on na ochronę patentową.

Patent o numerze DE-102007032001B4 opisuje, między innymi, obliczenia matematyczne sił dla soczewek okularowych na podstawie danych dostarczonych przez urządzenie do pomiaru czoła fali, i.Profiler®, oraz określenia przez optometrystę lub okulistę subiektywnego badania oczu.

Anton Kuhn, Kierownik Działu Sprzedaży w Europie Środkowej Carl Zeiss Vision GmbH, uznaje decyzję podjętą przez Niemieckie Biuro ds. Patentów i Znaków Handlowych za ważną aprobatę:

"Rozwój sytuacji na rynku pokazuje nam, że poprzez i.Scription® dokonaliśmy znacznej innowacji yechnologicznej, przekonującej zarówno optyków jak i osoby noszące okulary. Dla naszych projektantów fakt, że ich wynalazek jest teraz chroniony patentem stanowi istotne potwierdzenie ich osiągnięcia."

Aby bezproblemowo zlokalizować pobliskiego optyka wykorzystującego technologię i.Scription®, wystarczy skorzystać z naszego narzędzia wyszukiwania optyka ZEISS.