Pomoce dla słabowidzących do pracy: Gdy lepsze widzenie wciąż nie wystarczy

Lupy precyzyjne ZEISS dla wszystkich tych, którzy muszą wyraźnie dostrzegać szczegóły w swojej pracy

Okulary lornetkowe są idealne dla profesjonalistów, takich jak dentyści lub inżynierzy precyzyjni, którzy muszą osiągnąć najwyższą precyzję w ramach swojej pracy, zwłaszcza w przypadku bardzo drobnych przedmiotów. Jednak tylko spersonalizowane rozwiązania zapewniające najwyższą precyzję gwarantują, że profesjonaliści otrzymują to, co jest im potrzebne w ich codziennej pracy: precyzyjne widzenie bez wysiłku, pozwalające dostrzec nawet najmniejsze detale.

Czy wykonują Państwo zawód dentysty, technika stomatologicznego lub dermatologa, i przeprowadzają Państwo drobne zabiegi chirurgiczne w ramach swojej praktyki? Czy też może pracują Państwo w zawodzie inżyniera precyzyjnego lub elektryka, konserwatora, jubilera lub kosmetyczki? Jeśli tak, to wiedzą Państwo jak ważne jest, aby móc dostrzec nawet najmniejsze detale w sposób precyzyjny i komfortowy. Na co jednak należy zwrócić uwagę podczas kupowania pomocy dla słabowidzących oraz jakie są najnowocześniejsze technologie w tej dziedzinie?

ZEISS G 2.5 TTL

ZEISS G 2.5 TTL z powiększeniem 2,5x oraz oświetleniem LED i Saphiro2

Wielkość pola widzenia stanowi kluczowy czynnik w wyborze urządzeń dla słabowidzących do zastosowań profesjonalnych. Użytkownik musi widzieć całe pole swojego działania. Dlatego też wielkość pola widzenia musi zostać zoptymalizowana dla okularów lornetkowych oraz lup nagłownych, produkowanych przez Carl Zeiss Vision.

Carl Zeiss Vision idzie jednak nawet dalej: pomoce dla słabowidzących muszą być dopasowane do indywidualnych wymagań każdego użytkownika. Nowe, innowacyjne okulary lornetkowe G 2.5 TTL zostały więc zaprojektowane jako układ typu Galileusza ,
Z tego też powodu każdy układ lornetkowy G 2.5 TTL jest unikalny i zapewnia optymalną jakość ZEISS. Optyk ZEISS dopasuje precyzyjnie Państwa okulary lornetkowe do Państwa danych dot. centrowania. Wówczas spersonalizowane okulary lornetkowe zostaną wyprodukowane specjalnie dla Państwa w oparciu o Państwa dane. Jest to gwarancją, że będą Państwo widzieć obraz wolny od zniekształceń z podwyższonym kontrastem widzenia.

Okulary teleskopowe ZEISS oraz objaśnienie pochodzące z folderu dla konsumenta.

Okulary teleskopowe ZEISS oraz objaśnienie pochodzące z folderu dla konsumenta.

Na koniec warto podkreślić, że bardzo ważna jest także praca bez wysiłku oka oraz bez zmęczenia - pomimo używania pomocy dla słabowidzących, lub wręcz dzięki nim. Optymalne dopasowanie powiększenia i odległości roboczej zapewnia zrelaksowaną, niemal wyprostowaną postawę - niezależnie od gabarytów ciała i odległości roboczej. Układy lornetkowe ZEISS gwarantują wygodną pracę i doskonałe widzenie szczegółów. Ich specjalna oprawa, z zausznikami i opaską, umożliwia perfekcyjne dopasowanie tych układów do głowy.

 

System oświetlenia LED Saphiro2 jest idealnie dopasowany do układów lornetkowych Carl Zeiss Vision. Zapewnia solidne i precyzyjne oświetlenie za pomocą bardzo jasnego światła podobnego do światła dziennego. Co więcej, jest lekki i nie przeszkadza osobie, która go nosi. System zasilany jest baterią.

System oświetlenia LED Saphiro2 może zostać przymocowany do wszystkich lup nagłownych

Lista kontrolna: Kryteria jakościowe urządzeń dla osób słabowidzących

  • Maksymalna jakość obrazowania,
  • a także największe możliwe pole widzenia
    => Jako że pole widzenia zmniejsza się wraz ze wzrostem powiększenia, bardzo ważne jest, aby wybrano jak najlepsze elementy optyczne, jednocześnie z możliwie najmniejszym powiększeniem. Jest to jedyny sposób pozwalający uniknąć szybkiego zmęczenia oczu.
  • Powierzchnie soczewek z powłoką antyrefleksyjną, zapewniające idealne widzenie
  • Lekki i jasny system oświetlenia
  • Pomoce dla słabowidzących są dopasowane do określonych zadań i sytuacji oraz zoptymalizowane tak, aby spełniać indywidualne wymagania użytkowników. Pod uwagę brane jest w przypadku każdego użytkownika optymalne dopasowanie powiększenia i odległości roboczej.
  • Łatwe w użytku, niezawodne i wygodne w noszeniu.

Więcej pomocy dla słabowidzących z linii Carl Zeiss Vision dla użytkowników profesjonalnych

Teleskopowe GTX

Teleskopowe GTX

Obiekty w zbliżeniu są widziane stereoskopowo (tzn. w 3D) przy powiększeniu 2x lub 2,5x. Okulary Teleskopowe GTX są dostępne dla kilku stałych odległości roboczych, od 300 do 500 mm, i mogą one jednocześnie korygować krótkowzroczność lub dalekowzroczność. Podobnie jak standardowe okulary korekcyjne, okulary teleskopowe GTX są dopasowywane przez specjalistów.

Lupy nagłowne KS

Lupy nagłowne KS

Wyjątkowy komfort noszenia lup nagłownych KS osiągany jest za pomocą systemu nośnego (opaski), który może zostać dopasowany do każdego rozmiaru i kształtu głowy, dzięki swoim uniwersalnym możliwościom regulacji.