Dowiedz się, w jaki sposób urządzenia cyfrowe wpływają na nasz wzrok i stanowią wyzwanie dla oczu.

Zmęczone, podrażnione oczy, bóle głowy i sztywność karku są typowymi objawami obciążonego oka.

 

Wszystko wydaje się proste, kiedy jest się młodym! Do pewnego wieku oczy pracują automatycznie i szybko dostosowują się do różnych odległości, a my nawet tego nie zauważamy. Całkowicie naturalne wydaje się sprawdzanie poczty lub wybieranie następnej piosenki na smartfonie, podniesienie wzroku, aby przywitać się ze znajomym w oddali, a później znów patrzenie w dół – widząc wszystko idealnie ostro i wyraźnie. Nie zdajemy sobie sprawy z tego, jaką pracę muszą wykonać wewnętrzne mechanizmy oczu, takie jak: mięsień rzęskowy i soczewka oka, aby dostosować wzrok do różnych odległości.

 

Loading the player...

Wraz z upływem lat stale zmniejsza się zdolność oczu do "akomodacji", czyli inaczej mówiąc zdolność oka do dopasowania ostrości widzenia na różne odległości. Niektóre osoby zauważają, że trudniej im jest widzieć ostro odległe przedmioty, chociaż często jest to poprzedzone innymi objawami – na przykład oczy są zmęczone, podrażnione na koniec dnia pracy lub występują nawet bóle głowy czy sztywność karku.

 

Oglądając się na cały dzień, nagle zdajemy sobie sprawę, że spędziliśmy dużo czasu korzystając ze smartfona lub z nawigacji podczas podróży samochodem.

Zazwyczaj oczy czują się lepiej po dobrze przespanej nocy, a niektórzy stosują również domowe środki zaradcze, takie jak okłady chłodzące na oczy. Ludzie zbyt często i zbyt łatwo sięgają po środki przeciwbólowe, aby zwalczać bóle głowy i towarzyszącą bólom sztywność karku. Ale czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy odpowiedź nie leży w doborze odpowiednich okularów?

Pełnia życia + widzenie bez wysiłku: Zapraszamy do zapoznania się z ofertą nowych soczewek okularowych dla osób w wieku około 40 lat, regularnie korzystających z mobilnych urządzeń cyfrowych

Czy Twoje oczy są gotowe do funkcjonowania w świecie cyfrowym? Zrób test obciążenia oka ZEISS!