Teraz widzisz więcej – nie tylko w ciągu dnia ale również w nocy i o zmierzchu

ZEISS przedstawia nową technologię produkcji soczewek ,która pozwala uzyskać lepszą jakość widzenia: teraz widzisz wyraźniej i z podwyższonym kontrastem, zarówno w nocy jak i o zmierzchu.

Lepsze widzenie nocą: Setki osób noszących okulary i.Scription® najchętniej nigdy by się z nimi nie rozstawało. Zdecydowały się one na precyzyjne soczewki firmy ZEISS oparte na technologii i.Scription®. Technologia i.Scription® Carl Zeiss Vision analizuje indywidualnie profil każdego oka oraz bierze pod uwagę zebrane informacje zarówno przy wykonywaniu obliczeń, jak i przy produkcji soczewek do okularów. Dla użytkownika może to oznaczać zupełnie nową jakość widzenia - szczególnie w nocy: Osoby noszące okulary z takimi soczewkami widzą nocą wyraźniej i wyjątkowo ostro, a ponadto intensywniej postrzegają kolory i kontrasty oglądanych przedmiotów.

Teraz  widzisz  więcej – nie tylko w ciągu dnia ale również w nocy i o zmierzchu

Lepsze widzenie w nocy i o zmierzchu. Gdy oczy oślepiane są nocą sztucznymi źródłami światła ,powoduje to często zakłócenia widzenia. i.Scription® znacznie zmniejsza ten efekt - zapewniając tym samym większe bezpieczeństwo nocą.

Wystarczy rzut oka na statystyki wypadków samochodowych, aby poznać następujący fakt: Choć tylko 20 % wszystkich samochodów użytkowanych jest na drogach publicznych w Niemczech gdy jest ciemno, to jednak do 40 % wszystkich poważnych wypadków dochodzi nocą (Źródło: Niemieckie Federalne Biuro Statystyczne).

Ryzyko uczestnictwa w wypadku drogowym jest zatem największe nocą: refleksy świetlne , odbicia, lustrzane obrazy, ograniczona widoczność, niski poziom kontrastu i ogólnie niekorzystne warunki wizualne podrażniają i męczą oczy oraz pozostałe narządy zmysłów.

Ograniczenia te nie tylko zwiększają ryzyko wypadków, lecz mają także negatywny wpływ na jakość życia osób, które mają z nimi ciągle do czynienia. Czują się one niekomfortowo i brak im pewności siebie. Problemem jest prowadzenie nocą samochodu . Unikają też aktywności poza domem w okresach, gdy dni są krótsze i szybko robi się ciemno.

Precyzyjne soczewki do okularów ZEISS oraz technologia i.Scription® sprawiają że jakość widzenia jest unikalna.

Każde oko jest równie unikalne jak każdy ludzki odcisk palca. Nowa opatentowana technologia opracowana przez ZEISS - i.Scription® - bierze tę indywidualność pod uwagę. Obok typowych problemów ze wzrokiem, tzn. krótkowzroczności lub nadwzroczności, za pomocą urządzenia ZEISS- i.Profiler® analizuje się także indywidualny profil oka. Profil każdej osoby jest jedyny w swoim rodzaju,  i.Profiler® firmy ZEISS to innowacyjne i specjalne urządzenie do badania oka wykonywane za pomocą metody wavefront.

W trakcie badania dokonywany jest pomiar ponad 1500 punktów odniesienia. Pomimo tego, badanie trwa tylko 30 sekund i wymaga od pacjenta jedynie spojrzenia w ”oko” urządzenia. Jest to rozwiązanie okulistyczne wykorzystujące najnowocześniejszą technologię: wykorzystanie możliwości światła podczerwonego pozwala urządzeniu i.Profiler® wygenerować punkt światła na siatkówce, które wraca jako rozproszone . Właśnie w drodze powrotnej światło ulega różnym odchyleniom. i.Profiler® mierzy te odchylenia i w ten sposób powstaje indywidualny obraz dla każdego oka.

W przeciwieństwie do konwencjonalnych autorefraktometrów, i.Profiler® umożliwia optometrystom pobranie pomiarów rozszerzonych źrenic w warunkach widzenia nocnego. W wyniku tego problemy ze wzrokiem, które mają znaczny wpływ na jakość widzenia przez daną osobę w nocy ,mogą zostać rozpoznane i złagodzone. Jako pacjent, otrzymają Państwo informację o swoim wzroku, jakiej nie mogliby Państwo otrzymać podczas tradycyjnej metody badania wzroku.

i.Profiler®- specjalistyczne urządzenie  ZEISS służące do analizy oka, oparte na najnowocześniejszej metodzie pomiaru- wavefront

Złożony i opatentowany proces obliczeniowy wykorzystywany jest razem z subiektywnymi danymi refrakcyjnymi jako informacja, która posłuży wyprodukowaniu precyzyjnych soczewek do okularów, które będą idealnie dopasowane do danego oka oraz do indywidualnych problemów ze wzrokiem. Soczewki w oparciu o te wysoce precyzyjne pomiary i obliczenia dokonywane przez ZEISS są produkowane z dokładnością do 1/100 dioptrii.


Konwencjonalne soczewki są natomiast produkowane z dokładnością tylko do 0,25 dioptrii. W związku z tym najnowocześniejsza technologia produkcji soczewek firmy ZEISS jest o wiele bardziej precyzyjna niż jakakolwiek inna dostępna dziś procedura pomiarowa używana przy produkcji soczewek.


System i.Scription® Carl Zeiss Vision składa się z trzech komponentów: Innowacyjnego urządzenia do pomiaru oka i.Profiler® firmy ZEISS (patrz zdjęcie), technologii produkcji soczewek i.Scription® – oraz usług świadczonych przez Państwa optometrystę.

Jakie są korzyści dla Państwa

Szybko docenią Państwo korzyści, jakie dają soczewki produkowane w technologii i.Scription®i odkryją Państwo, jak polepsza się widzenie w nocy i o zmierzchu, tzn. w tych porach dnia, gdy Państwa oczy muszą ”pracować” przy bardzo małej ilości naturalnego oświetlenia lub jego braku.

W takich, samych w sobie niekorzystnych warunkach ,każdy problem z widzeniem spowodowany jest tym, że soczewki dobierane metodą konwencjonalną produkowane są jak gdyby na potrzeby użytkowania w ciągu dnia : nie korygują jednak wady wzroku w szczególnie niekorzystnych warunkach. W połączeniu z efektem oślepienia oraz odblaskami które powodują w nocy sztuczne źródła światła, takie jak lampy uliczne lub światła pojazdów jadących z naprzeciwka wszystkie te niekorzystne warunki stanowią jakąś przeszkodę dla dobrego widzenia i utrzymują oczy w ciągłym stanie napięcia. Powoduje to szybkie zmęczenie oczu, co jest szczególnie niekomfortowe i niebezpieczne dla osób, które muszą kierować pojazdami nocą.

Precyzyjne soczewki do okularów wykorzystujące technologię i.Scription® mogą poprawić także widzenie za dnia. Będą cieszyć się Państwo idealnym odwzorowaniem obrazu ,bardzo precyzyjnym ogniskowaniem, podwyższonym kontrastem oglądanych przedmiotów oraz nasyconymi barwami, które te soczewki zapewniają.

Optometrysta ZEISS z chęcią zaprezentuje Państwu, jak działa technologia i.Scription® i jak mogą Państwo korzystać z lepszego widzenia - także nocą - dzięki precyzyji soczewek ZEISS.

Opinia użytkownika soczewek i.Scription®

Każdego dnia na całym świecie osoby noszące okulary, które zdecydowały się już na precyzyjne soczewki ZEISS, wyrażają swój entuzjazm, gdyż mogły w pełni przezwyciężyć dotychczasowe ograniczenia widzenia. Liczne ankiety przeprowadzone pośród klientów dowodzą wysokiego poziomu zadowolenia pacjentów noszących soczewki wykonane w technologii i.Scription®:


Juliane B.:
„Mogę Wam tylko powiedzieć , abyście też zdecydowali się na zakup takich soczewek. Noszę okulary od 12 lat - a soczewki i.Scription® są dostępne od niedawna. Nigdy wcześniej nie miałam okularów z soczewkami ZEISS, te są moimi pierwszymi. Uważam, że każdy kto może powinien zdecydować się na okulary z soczewkami i.Scription®. Różnica, którą dzięki nim odczuwam, jest tak duża, że aż trudno w nią uwierzyć, nie mówiąc już o jej opisaniu. Jeśli o mnie chodzi, nigdy więcej nie założę soczewek innej firmy niż ZEISS. Polecam i. Scription® każdemu."

Na marginesie: Kilka testów, w trakcie których użytkownicy nosili soczewki i.Scription®, potwierdziło - między innymi - że pacjenci doświadczali polepszenia czułości kontrastu. i.Scription® jest innowacją opatentowaną przez ZEISS.