Zalety soczewek i.Scription® – Wywiad z kierownikiem projektu

Spojrzenie za kulisy Carl Zeiss Vision

Opracowanie technologii i.Scription® oraz i.Profiler® stanowiło najnowsze kamienie milowe innowacji w zakresie produkcji soczewek. Technologia i.Scription® ma na celu zapewnienie nowej jakości widzenia. W niniejszym artykule zajrzymy za kulisy Carl Zeiss Vision dzięki wywiadowi z Larsem Mendelem, kierownikiem projektu i.Scription®.

Zalety soczewek i.Scription® – Wywiad z kierownikiem projektu

Wywiad z Larsem Mendelem, kierownikiem projektu i.Scription® w Carl Zeiss Vision

LEPSZY WZROK: Panie Mendel, czy uruchomienie i.Scription® jest połączone z wprowadzeniem nowego poziomu jakości widzenia dla wszystkich? Lub może inaczej: Czy szczególne zalety i.Scription® uczynią wkrótce tę jakość soczewek jedyną dostępną na rynku?

Lars Mendel:
Na pierwszą część pytania muszę definitywnie odpowiedzieć - tak. Zdecydowanie to nowy standard jakości widzenia - lepsze widzenie. Nasze doświadczenie pokazuje, że wielu klientów, którzy posiadają już okulary korekcyjne wykonane w tej technologii, lecz używali ich dotąd wyłącznie w nagłej potrzebie, jest obecnie przekonanych, że powinni nosić je przez cały czas. Technologia i.Scription® to wrażenia wizualne, które są lepsze pod każdym względem i które ułatwiają poczucie komfortu w przypadku, gdy po raz pierwszy wkładamy okulary.

Jeśli zaś chodzi o drugą część pytania, to byłoby wyłącznie spekulacją uważanie, że w przyszłości dostępne będą tylko takie rodzaje soczewek. Jesteśmy jednak pewni, że i.Scription® zdobędzie błyskawicznie szeroką dystrybucję dzięki korzyściom, które zapewnia pacjentom.


LEPSZY WZROK: Ciągła optymalizacja soczewek podwyższa również poprzeczkę optykom. Czy nie niesie to także za sobą ryzyka, że w niektórych przypadkach możliwości tego produktu będą użytkowane nieadekwatnie?

Lars Mendel:
Trzeba powiedzieć wprost. że to wymaga specjalnych kwalifikacji. Profesjonaliści w tej dziedzinie potrzebować będą zaawansowanego technologicznie sprzętu i przeszkolenia w korzystaniu z niego. W Carl Zeiss Vision prowadzone były konkretne prace pod kątem zapewnienia optykom takich specjalnych kwalifikacji konsultacyjnych. W wyniku tego ustanowione zostały [Ośrodki Widzenia Bez Wysiłku], które wyposażone są również w narzędzia takie jak urządzenia do video- centracji. Są one kolejnym modułem, który wspiera optyków w zakresie całej procedury konsultacji i dopasowywania.

LEPSZY WZROK: Czy i.Scription® faktycznie jest idealnym rozwiązaniem dla każdej osoby noszącej okulary, w tym także dla klientów potrzebujących okularów tylko do bliży?

Lars Mendel:
Osoby, które potrzebują okularów tylko do widzenia na bliską odległość stanowią wyjątek . Zasada auto-refrakcji czoła fali została zaprojektowana do pokazywania obiektów zlokalizowanych w większej odległości. Zastosowania na bliską odległość podlegają innym warunkom. Okulary tylko do czytania pełnią jednak coraz mniejszą rolę, z tego względu że soczewki progresywne stanowią o wiele lepszą alternatywę w codziennym użytkowaniu.

LEPSZY WZROK: Dziękuję panu bardzo za ten wywiad.