Analiza Państwa indywidualnych potrzeb w zakresie użytkowania okularów

Krok 1: Optyk zacznie od konsultacji z Państwem jakie mają Państwo potrzeby i przyzwyczajenia w zakresie użytkowania okularów.

Każdy z nas i każde oko jest unikalne. Dlatego optyk nie tylko musi wiedzieć, czego Państwo oczekują od swoich okularów ale również w jakich okolicznościach będą ich Państwo używać. Dlatego też zawsze optyk zaczyna od ustalenia jakie Państwo mają potrzeby i przyzwyczajenia. Jest to pierwszy krok na drodze do określenia jakie soczewki będą dla Państwa odpowiednie. Optyk zapyta, do jakich celów potrzebują Państwo nowych okularów - czytania, jazdy samochodem czy na przykład uprawiania sportu. Zapyta także Państwa o występujące problemy ze wzrokiem oraz o to, jak często będą Państwo nosić swoje nowe okulary.

Optyk przedyskutuje też z Państwem temat czynności, którym się Państwo oddają: gotowanie, czytanie, uprawniane sportów lub praca przy komputerze. Zapyta także o Państwa występujące problemy ze wzrokiem, takie jak słabe widzenie nocą, wrażliwość na światło czy przeszkadzające refleksy. Im więcej szczegółów Państwo przekażą optykowi ,tym bardziej optyk może Państwu pomóc w dopasowaniu odpowiednich spersonalizowanych okularów.


Ciąg dalszy w kroku 2: Precyzyjnym Pomiarze Oczu