Państwa osobiste rozwiązanie w zakresie soczewek

Krok piąty, ostatni: Teraz pozostaje Państwu wybranie najlepszych dla swoich potrzeb soczewek. Przypomina to trochę kupowanie samochodu.

Wszystkie dane zostały zebrane. Teraz wybór należy do Państwa. Tak jak w przypadku kupowania samochodu, mogą wybrać Państwo najlepsze rozwiązanie dla siebie. Rozróżniamy zasadniczo 4 aspekty w zakresie dopasowania soczewek ZEISS. Rodzaj i materiał soczewek to dwa podstawowe aspekty, które muszą Państwo wziąć pod uwagę i w ramach których mogą dokonać Państwo wyboru .Aspekt trzeci i czwarty - powłoki na soczewkach i ochrona przeciwsłoneczna - zapewnią Państwu dodatkowe cechy, które mogą zwiększyć komfort użytkowania. Proszę zapoznać się z poniższymi aspektami, aby znaleźć dla siebie idealne rozwiązanie w zakresie dopasowania soczewek.

1. Rodzaj soczewek ZEISS

W pierwszej kolejności mamy standardowe soczewki sferyczne (jakość 3-gwiazdki), które mogą posiadać boczne aberracje.

1. Rodzaj soczewek ZEISS

Na podstawie wszystkich zebranych danych i informacji Państwa optyk zaleci rodzaj soczewek, który zaspokoi w pełni Państwa potrzeby. Mogą Państwo wybierać spośród stopni zaawansowania technologicznego soczewek i dodatkowych cech. Optyk pomoże dokonać wyboru między dwoma rodzajami soczewek: jednoogniskowymi i progresywnymi.

Zacznijmy od soczewek jednoogniskowych. Soczewki te zapewniają jednorodny efekt korekcyjny na całej powierzchni soczewki. Zapewniają one użytkownikowi ostre i nie wymagające wysiłku widzenie na wszystkie odległości. Soczewki jednoogniskowe ZEISS są dostępne w 3 poziomach zaawansowania technologicznego. W pierwszej kolejności mamy standardowe soczewki sferyczne (jakość 3-gwiazdki), które mogą posiadać boczne aberracje .Na końcu mamy natomiast spersonalizowane soczewki asferyczne (jakość 5-gwiazdek). Są to najwyższej jakości soczewki, które zapewniają optymalne widzenie bez zniekształceń, a jednocześnie są bardzo cienkie i lekkie.

Jeśli chodzi o soczewki progresywne, idealne widzenie stanowi tutaj decydujące kryterium. Te najnowocześniejsze soczewki pozwalają nam ogniskować ostro wzrok nie tylko na odległych i bliskich przedmiotach - a także na pośrednich (więcej o soczewkach progresywnych).

Procedura ta przypomina bardzo zakup nowego samochodu - wyboru można dokonać spośród różnych poziomów zaawansowania technologicznego, w zależności od wielkości wady wzroku oraz indywidualnych potrzeb użytkownika.

Wysoce spersonalizowane soczewki progresywne firmy ZEISS

Wysoce spersonalizowane soczewki progresywne firmy ZEISS

Zaczynają się one od standardowych soczewek progresywnych (jakość 2-gwiazdki), Kończą się natomiast na wysoce spersonalizowanych soczewkach progresywnych ZEISS (jakość 5-gwiazdek). Panorama widzenia tego rodzaju soczewek progresywnych jest o wiele szersza, jako że Państwa indywidualne parametry zostają zintegrowane ze szczególną precyzją z Państwa soczewkami progresywnymi. Wynikiem tego jest naturalne widzenie na każdą odległość.

Ponadto mogą Państwo także wybrać wykorzystanie technologii i.Scription® na potrzeby Państwa soczewek, aby cieszyć się ostrzejszym, wyraźniejszym widzeniem z polepszonym kontrastem nawet nocą i przy słabym oświetleniu.

Państwa optyk pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego materiału, z którego będą wykonane Państwa soczewki.

Państwa optyk pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego materiału, z którego będą wykonane Państwa soczewki.

2. Materiały, z których wykonywane są soczewki ZEISS

Państwa optyk pomoże Państwu w wyborze odpowiedniego materiału, z którego będą wykonane Państwa soczewki (proszę zobaczyć także wybór między soczewkami organicznymi i mineralnymi). Odpowiedni materiał decyduje o tym, na ile okulary są komfortowe w noszeniu. Im wyższa korekcja wady wzroku, tym cięższe i grubsze są soczewki.

Soczewki okularowe wykonane z materiału podstawowego (jakość 3-gwiazdki) są przy dużych mocach korekcyjnych zazwyczaj grube i ciężkie. Dzięki nowoczesnym materiałom organicznym możliwe jest wykonanie soczewek, które są o wiele cieńsze i lżejsze. Soczewki wykonane z zaawansowanego technologicznie materiału są do 40% cieńsze i lżejsze.

Takie 5-gwiazdkowe rozwiązanie nie tylko wygląda lepiej - dzięki niemu noszenie okularów staje się zupełnie innym doświadczeniem. Im cieńsze są soczewki, tym bardziej nadają się np. do uprawiania sportu, lub na potrzeby innych specjalnych aktywności.

Tym, co powoduje, że kurz nie trzyma się soczewek jest powłoka antystatyczna, zapobiegająca brudzeniu się Państwa okularów.

Tym, co powoduje, że kurz nie trzyma się soczewek jest powłoka antystatyczna, zapobiegająca brudzeniu się Państwa okularów.

3. Powłoki na soczewkach ZEISS

Rzućmy okiem na kilka dodatkowych cech, które mogą dodatkowo ulepszyć Państwa soczewki. A może warto zainwestować w wysokowydajną powłokę? Mogą Państwo wybrać np. jedną z powłok, które sprawiają, że soczewki są twardsze oraz bardziej odporne na zarysowania. Wybrać można także dodatkowo powłokę antystatyczną, odpychającą kurz lub hydrofobową. Korzyści dla użytkownika: Wysokiej jakości powłoki antyrefleksyjne sprawiają ,że widzenie jest ostrzejsze, a do oka dociera więcej światła .Ponadto ułatwiają one czyszczenie soczewek. Decyzja należy do Państwa.

Jeszcze lepsze są soczewki samoprzyciemniające się, ponieważ dostosowują się automatycznie do zmiennego oświetlenia.

Jeszcze lepsze są soczewki samoprzyciemniające się, ponieważ dostosowują się automatycznie do zmiennego oświetlenia.

4. Soczewki przeciwsłoneczne i samoprzyciemniające się ZEISS

Mogą Państwo zmienić swoje spersonalizowane soczewki w okulary przeciwsłoneczne zapewniające ochronę przed promieniowaniem UV dzięki absorbowaniu promieniowania UV-A i UV-B. Proszę upewnić się, że chronią Państwo oczy przez szkodliwym promieniowaniem UV.

Nawet w kwestii barwień Państwa opcje są niemal nieograniczone. Mogą Państwo rozważyć wybranie barwienia soczewek, zmienić ich wygląd i zapewnić sobie dobre samopoczucie.

Soczewki samoprzyciemniające się są bardzo wygodne. Dostosowują się one automatycznie do panujących warunków oświetleniowych i są idealne dla osób przemieszczających się często z zewnątrz do wewnątrz pomieszczeń lub odwrotnie. Konieczność ciągłej zmiany okularów należy teraz do przeszłości. Możliwe jest także wyposażenie swoich soczewek w filtr polaryzacyjny redukujący odblaski i oślepiające światło odbijane od mokrych powierzchni - np. podczas jazdy po mokrej drodze gdy jednocześnie świeci słońce.

Należy upewnić się, że otrzymają Państwo profesjonalne wsparcie eksperta w podjęciu właściwej decyzji: optyk pomoże Państwu w wybraniu idealnego osobistego rozwiązania w zakresie soczewek.