Naszą specjalnością jest precyzja

W Carl Zeiss innowacje optyczne nie są przypadkowe

Określenie najważniejszego pojęcia definiującego wydajność oraz elementu napędzającego Carl Zeiss nie wymaga więcej niż jednego spojrzenia na ponad 160 lat historii firmy: Chodzi o precyzję.

Naszą specjalnością jest precyzja

Firma Carl Zeiss była także pierwszym producentem indywidualnych, spersonalizowanych soczewek zmiennoogniskowych.

Carl Zeiss jest jednym ze światowych liderów innowacji i technologii. Zakłady produkujące układy scalone dla branży półprzewodników są zależne od wysokowydajnych soczewek ZEISS potrzebnych do ich optyki litograficznej - mózgów ich maszyn produkcyjnych. Branże motoryzacji i aeronautyki mierzą dokładność swoich produktów i komponentów za pomocą urządzeń dostarczonych przez wynalazcę technologii współrzędnościowej CNC - Carl Zeiss.

 

Carl Zeiss Meditec AG jest wiodącym globalnym dostawcą technologii medycznych służących do diagnozowania i leczenia problemów ze wzrokiem, a także rynkowym liderem w zakresie innowacyjnych rozwiązań stosowanych w chirurgii neurologicznej i otolaryngologicznej.

 

Google Earth wykorzystuje soczewki ZEISS w swoich teleskopach fotografujących powierzchnię Ziemi. Pierwsze lądowanie na księżycu zostao zarejestrowane dla przyszłych pokoleń w rokuj 1969 - z wykorzystaniem soczewek ZEISS. Dziś w soczewki ZEISS wyposażane są telefony komórkowe firmy Nokia. Laureaci Nagrody Nobla są znani z tego, że stawiali na mikroskopy ZEISS.

Naszą specjalnością jest precyzja

Google Earth wykorzystuje soczewki ZEISS w swoich teleskopach

Firma ZEISS jjako pierwsza zastosowała powłokę antyrefleksyjną i otrzymała patent na procedurę powlekania minimalizującą odbicia na szklanych powierzchniach w roku 1935. Została ona następnie wykorzystana przez Carl Zeiss po raz pierwszy w procesach produkcji soczewek okularowych. Firma Carl Zeiss była także pierwszym producentem indywidualnych, spersonalizowanych soczewek zmiennoogniskowych.

Elementem, który łączy wszystkie te epizody w długiej historii przedsiębiorstwa jest zadziwiająca precyzja: dokładne odwzorowanie obrazu oraz fakt że wszystko jest rozkładane na najdrobniejsze detale. Profesjonaliści liczą na niezawodność tych produktów, podobnie jak miliony ludzi noszących okulary i wybierających soczewki Carl Zeiss.