Lepsze widzenie w każdym świetle

Soczewki fotochromowe zapewniają idealną alternatywę dla osób, które nie chcą przez cały dzień nosić na zmianę okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych.

W jasne słoneczne dni, a nawet w te deszczowe, nasze oczy są wystawione na działanie promieniowania UV za dnia. Wielu ludzi nie wie, że może to spowodować nie tylko uszkodzenia skóry, lecz stanowi także niebezpieczeństwo dla oczu. Soczewki fotochromowe zapewniają 100-procentową ochronę promieniowaniem UV.

Promieniowanie  UV-A i UV-B atakuje nie tylko naszą skórę, lecz także nasze oczy.

Promieniowanie UV-A i UV-B atakuje nie tylko naszą skórę, lecz także nasze oczy.

Dla większości osób nawykiem stało się używanie kremu z filtrem ochronnym w słoneczne dni w celu ochrony skóry przed szkodliwym promieniowaniem UV. Wielu z nas zapomina jednak, że musimy także chronić nasze oczy. Promieniowanie UV-A i UV-B atakuje nie tylko naszą skórę, lecz także nasze oczy. Najnowsze badanie potwierdzają, że: Jeżeli wystawiamy nasze oczy na działanie niebezpiecznych promieni przez dłuższy czas, mogą wystąpią u nas problemy z widzeniem, a nawet choroby, takie jak katarakta czy zwyrodnienie plamki żółtej (schorzenie to pogarsza widzenie w wyniku zniszczenia komórek siatkówki). Może dojść nawet do poparzenia słonecznego oczu, który to stan eksperci nazywają ślepotą śnieżną. Co możemy zrobić, aby chronić nasze oczy? Jako że nie da się w tym przypadku zastosować kremu z filtrem, nasze najważniejsze organy sensoryczne chronić muszą soczewki.

Soczewki fotochromowe zapewniają optymalny komfort widzenia we wszystkich warunkach oświetleniowych

Oferują one optymalną ochronę oczu i dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych w bardzo krótkim czasie.

Gdy tylko promieniowanie UV dotrze do soczewek, aktywują się one i ciemnieją. Gdy tylko intensywność światła słonecznego zmniejszy się, soczewki wracają do stanu wyjściowego.

Jedną ze szczególnych cech soczewek PhotoFusion jest to, że dostosowują się do zmiennych warunków oświetleniowych panujących na zewnątrz, gwarantując, że do oczu dociera potrzebna ilość światła. W zależności od swoich indywidualnych potrzeb mogą Państwo wybrać następujące opcje: barwienie na kolor brązowy lub szary. Niezależnie od tego czy przejrzyste czy przyciemnione ,soczewki fotochromowe zawsze blokują 100 procent szkodliwych promieni UV-A i UV-B. Reakcja na zmiany natężenie światła jest natomiast tak szybka, że większość osób noszących okulary z soczewkami fotochromowymi nawet nie zauważa zmian.

Odkryj soczewki PhotoFusion

Kolejna wspaniała zaleta: Soczewki fotochromowe pasują do niemalże wszystkich oprawek i są dostępne w różnych materiałach i konstrukcjach. Niezależnie od tego, czy potrzebują Państwo soczewek standardowych czy progresywnych – mogą Państwo wybrać soczewki fotochromowe. Zapraszamy do skonsultowania się jeszcze dziś ze swoim optykiem.