Najnowsza technologia zapewniająca niesamowicie ostre spersonalizowane widzenie

Rewolucyjna technologia skutkuje dalszym ulepszeniem soczewek

Jeszcze ostrzejszy obraz, z jeszcze lepszym kontrastem i jeszcze bardziej jaskrawy - brzmi to jak reklama telewizora najnowszej generacji. Mówimy jednak o czymś definitywnie innym. Mianowicie opisujemy rewolucyjną metodę poprawiającą jakość widzenia w soczewkach okularowych. Urządzenie i.Profiler® jest pierwszym urządzeniem kompaktowym, które analizuje indywidualne dane badanego oka, które dotąd nie były brane pod uwagę przy badaniu wzroku. Dane te są następnie wykorzystywane do wyprodukowania soczewek w innowacyjnej technologii- i.Scription®.

Ponad 700 lat temu człowiek odkrył sposób na polepszenie widzenia  przy użyciu korekcji.

Ponad 700 lat temu człowiek odkrył sposób na polepszenie widzenia przy użyciu korekcji.

Ponad 700 lat temu człowiek odkrył sposób na polepszenie widzenia przy użyciu korekcji. Okulary, w postaci w jakiej znamy je dzisiaj, zostały opracowane około roku 1850. Od tamtej pory wiele się wydarzyło. Najnowszym kamieniem milowym jest technologia pozwalająca na wysoce precyzyjne badanie oka.

Dlaczego odkrycie to jest takie ważne? Ponieważ żadne oko nie jest takie samo. Oczy są w zasadzie tak unikalne jak odciski palców. System i.Profiler® Carl Zeiss Vision umożliwia teraz pomiar oczu w sposób tak dokładny jak nigdy. Rozwiązanie to oparte jest na tak zwanej technologii czoła fali. Obok standardowych metod badania wzroku, które stosują optometryści, a które obejmują zazwyczaj badanie możliwości wzroku wyłącznie w świetle dziennym i przy wysokich kontrastach, system ten uwzględnia także zmiany w warunkach oświetleniowych, odbicia, kolory oraz zmieniający się poziom kontrastu. Oznacza to, że możliwości oka są także sprawdzanie w różnych warunkach oświetlenia i kontrastu. W związku z tym wszystkie dane indywidualne dla każdej osoby mogą zostać przeanalizowane z maksymalną precyzją, uwzględniając:

  • Ostrość widzenia
  • Widzenie przestrzenne
  • Interakcję oczu


Soczewki i.Scription® -polepszenie widzenia (zwłaszcza nocą i o zmierzchu) .

Wszystkie te dane są następnie brane pod uwagę przy obliczaniu wartości soczewek, dostarczając w ten sposób kompletną, w pełni indywidualną receptę z dokładnością do 1/100 dptr. Przekłada się to na polepszenie widzenia zwłaszcza nocą i o zmierzchu, którego nie zapewnia konwencjonalna metoda badania wzroku. Nawet problemy ze wzrokiem dotąd ignorowane są teraz brane pod uwagę przy obliczeniach dla soczewek. Klient otrzymuje soczewki, które nie tylko zapewniają mu ostrzejsze widzenie z lepszym kontrastem, lecz także o wiele bardziej wyraziste postrzeganie barw (nasycenie kolorów).

Jak to możliwe? Przykład

Wiele osób noszących okulary nie ma problemów ze wzrokiem za dnia. Jednak gdy tylko zapadnie zmierzch, a potem noc pojawiają się problemy z widzeniem. Kierowanie samochodem staje się utrudnieniem . Przyczyną mogą być soczewki, które nie zostały optymalnie dopasowane. Dotychczasowe metody pomiarowe nie pozwalały wykryć wszystkich problemów ze wzrokiem. Optometryści i okuliści nazywają ten rodzaj badań wzroku refrakcją subiektywną. Jednym z wykorzystywanych narzędzi jest urządzenie pomiarowe, a drugim kluczowym elementem jest współpraca po stronie klienta. Osoby, które brały udział w takim badaniu wiedzą, jak trudno czasami określić stopień widzenia.

Wiele osób noszących okulary ma problemy ze wzrokiem nocą.

Wiele osób noszących okulary ma problemy ze wzrokiem nocą.

Badania refrakcji subiektywnej będą dalej wykonywane - na przykład w celu przeanalizowania widzenia przestrzennego. Nowy obiektywny system wykonywania pomiarów autorstwa Carl Zeiss Vision jest wykorzystywany dodatkowo obok konwencjonalnych metod. W wyniku tego uniknąć można potencjalnych błędów oraz ograniczeń, które są przy standardowych metodach badania wzroku: np. metoda konwencjonalna nie uwzględnia budowy rogówki oka oraz zmian wielkości źrenicy w zależności od warunków oświetleniowych.

Urządzenie i.Profiler® analizuje oczy niezależnie od siebie oraz gdy źrenice są rozszerzone, tak jak w przypadku widzenia nocą. Ponadto jest to pierwszy system rejestrujący tak zwane problemy nadrzędne. Gdy promienie światła są odbijane bardziej intensywnie na zewnętrznych krawędziach soczewki w porównaniu z jej środkiem to skutkuje to zmniejszonym postrzeganiem kontrastu. Promienie światła mogą być również odbijane w taki sposób, że dana osoba widzi na krańcach soczewek coś przypominającego ognisty ogon. Obydwa te zjawiska są odpowiedzialne za złe widzenie w warunkach zmroku lub nocą.

Expeditious and precise: Lens alignment with the i.Profiler®

Wyniki pomiaru dostarczają danych dla optymalizacji soczewek poprzez technologię i.Scription®. Doskonałe widzenie w soczewkach Zeiss zapewnią:

  • Pomiar i.Profiler®
  • Pomiar refrakcji
  • Technologia i.Scription®
  • Lepsze widzenie

 


Klienci, którzy posiadają już nowe soczewki i.Scription® jednogłośnie stwierdzają poprawę jakości widzenia. Zwłaszcza polepszyło się widzenie nocą. Kierowcy czują się bezpieczniej w swoich samochodach. Kolory są postrzegane jako intensywniejsze, a wszystkie wrażenia wizualne są o wiele ostrzejsze. Wyższy jest również poziom kontrastu.