Nieustająco wyraźne widzenie dzięki zaawansowanym technologicznie powłokom

Innowacyjne powłoki na soczewkach, które chronią optymalnie Państwa soczewki i zwiększają komfort widzenia

Oczywiste jest, że my, użytkownicy okularów wiemy, jak ważne są powłoki na soczewkach. Jest to oczywiste, że nowa para okularów powinna mieć powłokę antyrefleksyjną i powłokę utwardzającą. Jednak podobnie, jak w przypadku sprzętu w nowym samochodzie występują różnice w jakości i specyfikacjach, które użytkownik okularów może wybrać indywidualnie po skonsultowaniu się ze swoim optykiem.

Powłoka utwardzająca

Soczewka okularowa bez powłoki utwardzającej/z powłoką utwardzającą

Powłoka utwardzająca

Okulary są dla większości ich użytkowników jak druga skóra. Soczewki i oprawki okularowe muszą codziennie sporo wytrzymać. Osoby noszące okulary podczas uprawiania sportu lub pracy, a nawet dzieci, szczególnie potrzebują okularów, które są solidne i na tyle wytrzymałe, aby przetrwały wyzwania stawiane przez aktywność fizyczną, również bardzo intensywną. Jak wszyscy wiemy nie każdy jest w stanie troszczyć się idealnie o okulary przez cały czas. Dlatego też Państwa soczewki powinny zapewniać w szczególności długotrwałą ochronę przed zarysowaniem.

Nawet małe rysy na soczewkach mogą mieć bardzo negatywny wpływ na widzenie. Powodują one, że nasze widzenie staje się odrobinę zamazane, pomimo tego, że soczewki mają odpowiednią moc korekcyjną. Prowadzi to do wytężania oczu i powoduje ich zmęczenie. Co więcej, zmniejsza to żywotność soczewek. Soczewki organiczne szczególnie wyróżniają się lekkością i komfortem noszenia, jednak bardziej miękki materiał tych soczewek w porównaniu do soczewek mineralnych powoduje, że są one bardziej narażone na rysy, gdy nie są chronione. Mogą Państwo być też pewni, że im cieńsze są soczewki organiczne - na przykład te nazywane soczewkami organicznymi o wysokim indeksie refrakcyjnym – tym istotniejsza jest powłoka utwardzająca.

Dlatego też podczas kupowania okularów bardzo ważne jest rozważenie jakości i żywotności powłoki z twardym lakierem. Im bardziej są Państwo aktywni, tym ważniejsza jest ochrona soczewek okularowych.

Powłoka antyrefleksyjna

Soczewka okularowa bez powłoki antyrefleksyjnej/z powłoką antyrefleksyjną

Powłoka antyrefleksyjna

Dobre widzenie i dobry wygląd stanowią istotę powłoki antyrefleksyjnej dla soczewek. Jest tak, ponieważ soczewki okularowe bez powłoki antyrefleksyjnej tworzą refleksy świetlne lub efekty lustrzane, które są rozpraszające zarówno dla użytkownika okularów, jak i dla jego rozmówcy. Soczewki okularowe bez powłoki antyrefleksyjnej pogarszają widzenie szczególnie podczas jazdy nocą, jazdy po mokrej drodze w deszczu oraz podczas patrzenia na światła pojazdów nadjeżdżających z przeciwnej strony. Kierowca jest wówczas bardziej oślepiany i w określonych okolicznościach może nie zauważyć odpowiednio szybko słabo oświetlonych obiektów, takich jak np. rowerzyści.

Dlatego też zalecamy dobrą powłokę antyrefleksyjną, nawet jeśli Państwa wzrok wymaga tylko drobnej korekcji. Skuteczność powłoki antyrefleksyjnej jest stopniowana zgodnie ze stopniami odbicia. Istnieją zasadniczo następujące poziomy powłoki antyrefleksyjnej - „podstawowy”, „średni” i „zaawansowany”. Dla jakości powłoki antyrefleksyjnej decydujące jest to, co nazywane jest „odbiciem resztkowym”. Najlepszą dostępną powłokę antyrefleksyjną powinni wybrać w szczególności użytkownicy okularów spędzający wiele czasu na rozmowach i/lub jeżdżący dużo samochodem.

Powłoka Clean Coat

Soczewka okularowa bez powłoki hydrofobowej/z powłoką hydrofobową/z powłoką LotuTec

Powłoka Clean Coat

Proszę wyobrazić sobie następujące sytuacje. Pierwsza - mają Państwo na sobie cudownie miękki wełniany sweter. Drobny wełniany puch przyczepia się jednak niestety ciągle do soczewek. Druga - w pracy często spędzają Państwo czas w zakurzonych zamkniętych pomieszczeniach. Po czymś takim soczewki okularowe wyglądają, jakby przeszły przez pustynną burzę. I trzecia - zaczyna padać, a Państwo nie mają przy sobie parasola. Z powodu kropel deszczu przylegających do soczewek niemal nic państwo nie widzą. Wszystko to są przykłady sytuacji, gdzie szczególnie widać jak ważna jest odpowiednia powłoka na soczewkach.

Warstwa CleanCoat oraz warstwy antystatyczne, takie jak te zintegrowane w najwyższej jakości powłoce LotuTec firmy ZEISS, sprawiają, że soczewki okularowe są antystatyczne i hydrofobowe. Dla soczewek okularowych dostępne jest wykończenie ,działające podobnie do lakier na samochodzie. Powierzchnia soczewek jest wygładzona przez powłokę do takiego stopnia, że cząsteczki kurzu lub krople wody nie potrafią przyczepić się mocno do soczewki i spadają, jak z liścia lotosu. Dlatego też soczewki okularowe z powłoką antyrefleksyjną LotuTec są łatwiejsze w czyszczeniu, a ponadto nie wymagają częstego czyszczenia.

Technologia LotuTec ZEISS jest więc przeznaczona dla każdego, kto chciałby mieć wszystko  w jednej powłoce antyrefleksyjnej.

Soczewka okularowa bez powłoki antystatycznej/z powłoką LotuTec

Technologia LotuTec ZEISS jest więc przeznaczona dla każdego, kto chciałby mieć wszystko w jednej powłoce antyrefleksyjnej.

LotuTec-ta wykonana w najnowocześniej technologii powłoka oferuje kompleksową ochronę: powłokę utwardzającą, powłokę antyrefleksyjną, CleanCoat oraz warstwę antystatyczną.


Nasza wskazówka: Proszę poprosić optyka o zademonstrowanie i dokładne wyjaśnienie różnic jakościowych między poszczególnymi powłokami. Proszę zdecydować, czego potrzebują Państwo w swoim życiu codziennym zgodnie z warunkami, w których będą Państwo korzystać ze swoich nowych okularów . Dzięki ZEISS mogą Państwo dowolnie połączyć poszczególne rodzaj powłok zgodnie z Państwa indywidualnymi potrzebami.

Powłoki na soczewkach