Polepsz swój wzrok za pomocą soczewek progresywnych

Gama soczewek progresywnych ZEISS stanowi idealne rozwiązanie, także dla osób, które będą takie soczewki nosić po raz pierwszy.

Wszyscy słyszeliśmy opowieści o kłopotach, jakie ktoś miał z przyzwyczajeniem się do nowych soczewek progresywnych - zawroty i bóle głowy, ból szyi i zmęczenie... oraz oczywiście ryzyko potknięcia się przy wchodzeniu po schodach. Niektóre osoby czują dyskomfort przy noszeniu nowych okularów nawet po kilku tygodniach. Dlatego też nowi użytkownicy okularów w szczególności wzbraniają się przed soczewkami progresywnymi. Co zatem tak właściwie należy wziąć pod uwagę, jeśli planuje się zakup pierwszej pary soczewek progresywnych?

Polepsz swój wzrok za pomocą soczewek progresywnych

Prędzej czy później zdarza się to nam wszystkim. Nasze oczy stopniowo coraz gorzej sprawdzają się przy czytaniu. Nagle nie możemy ani czytać tekstu z bliskiej odległości, ani rozpoznać przedmiotów w oddali. Wówczas nie pozostaje nic innego, jak kupić nową parę soczewek progresywnych. Te zaawansowane technologicznie soczewki pozwalają nam ogniskować ostro na odległych i bliskich przedmiotach - a także na odległościach pośrednich. Umożliwia to specjalna konstrukcja soczewek. Warto podkreślić, że dobre soczewki progresywne osiągają optymalne wyniki pod warunkiem, że zapewniają użytkownikowi naturalne widzenie bez wysiłku,a przy tym są precyzyjnie dopasowane do osobistych potrzeb i możliwości wzrokowych użytkownika.

Dla klientów kupujących pierwszą parę okularów jest szczególnie ważne, aby otrzymać soczewki, które zapewniają łatwą adaptację oraz oferują dobrą jakość za rozsądną kwotę.

ZEISS oferuje cztery rodzaje soczewek progresywnych, co pozwala opykowi dobrać optymalne soczewki dla danego użytkownika, przy jego udziale. Sytuacja ta przypomina zakup nowego samochodu - wyboru można dokonać spośród różnych rozwiązań technologicznych, w zależności od rodzaju wady wzroku w zakresie widzenia na bliską i daleką odległość oraz w zależności od potrzeb użytkownika.

Wybierając soczewki progresywne ZEISS można zawsze spodziewać się ,że spełnią one wymagane oczekiwania. Czy jest tak naprawdę?

My chcemy, aby nasi klienci mogli dzięki naszym soczewkom cieszyć się naturalnym widzeniem bez wysiłku . Dla uzyskania maksymalnego komfortu widzenia istotne są cztery czynniki, a soczewki zmiennoogniskowe ZEISS zapewniają to odniesieniu do każdego z nich:

  • Najszybsza możliwa adaptacja i natychmiastowy komfort użytkowania (= profesjonaliści nazywają to spontaniczną adaptacją)
  • Łagodne, pozbawione wyraźnych przeskoków przejścia pomiędzy różnymi zakresami widzenia
  • Idealna ostrość widzenia niezależnie od odległości
  • Maksymalne wykorzystanie zakresów widzenia w progresywnej konstrukcji soczewek.

 

Porównanie soczewek progresywnych

 

Niezależnie od tego, ile fachowej wiedzy zostaje włożone w opracowanie i wyprodukowanie soczewek okularowych, koncentrujemy się zawsze na kliencie - osobie, która użytkuje produkowane przez nas soczewki progresywne. Każdy posiada własne potrzeby i przyzwyczajenia. Mają one wpływ na to, czego oczekuje się od nowych okularów. Najważniejszym celem opyka jest znalezienie perfekcyjnego rozwiązania dla danej osoby - niezależnie od tego, czy szuka ona markowej pary okularów w atrakcyjnej cenie, czy spersonalizowanych idealnie dopasowanych soczewek.