Soczewki odpowiednie dla motocyklistów oraz kierowców samochodów z otwieranym dachem

Zachowanie bezpieczeństwa w ruchu drogowych: jazda w odpowiednich okularach

Pośród wielu przyjemności zwiastujących nadejście wiosny znajdują się nie tylko pierwsze ogrzewające promienie słońca oraz kwitnące cuda natury, lecz także coraz większa liczba samochodów z otwieranym dachem oraz motorów na drogach. Oczywiście miło jest poczuć słońce na skórze oraz wdychać zapach kwiatów, jednak decydując się na jazdę motorem lub samochodem z otwieranym dachem musimy pamiętać o dobrych okularach przeciwsłonecznych.

Soczewki odpowiednie dla motocyklistów oraz kierowców samochodów z otwieranym dachem

Jeżeli chcą Państwo cieszyć się z przyjemności jaką daje jazda na motorze czy samochodem z otwieranym dachem powinni posiadać Państwo dobrej jakości soczewki oraz odpowiednio dopasowane oprawki. Tylko w ten sposób chronią Państwo swoje oczy przed  blaskiem słońca, drobnymi insektami czy wiatrem wiejącym prosto w oczy.

Przedstawiamy zatem kilka kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie okularów.

Gdy szukają Państwo odpowiednich oprawek bardzo ważne jest to, by były one praktyczne. Okulary powinny łatwo dać się włożyć i zdjąć mając na głowie kask, powinny być one dopasowane do anatomii głowy użytkownika i trzymać się dobrze na głowie bez zostawiania odcisków na skórze. Odporne na stłuczenia organiczne soczewki oraz lekkie elastyczne oprawki z płaskimi, elastycznymi końcówkami bocznymi są idealne szczególnie dla motocyklistów, jako że minimalizują ryzyko obrażeń w przypadku uderzenia. W przypadku samochodów z otwieranym dachem nie ma praktycznie żadnych ograniczeń w wyborze oprawek.

Wskazówka dla motocyklistów: Kask nie powinien być wyposażony w przyciemniany wizjer. W wielu krajach są one zakazane. Lepiej skorzystać z soczewek fotochromowych albo samoprzyciemniających się. Soczewki PhotoFusion  mają światłoczułą powłokę i dlatego też zapewniają oczom optymalną ochronę. Soczewki PhotoFusion dostosowują się do wszystkich warunków oświetleniowych, dzięki czemu zawsze mogą się Państwo cieszyć komfortowym widzeniem. Proszę pamiętać o zabraniu swojego kasku ze sobą do optyka na potrzeby dopasowania Państwa okularów do jazdy na motorze.

W przypadku kierowców samochodów z otwieranym dachem i motocyklistów firma ZEISS poleca soczewki organiczne. Są one bardziej odporne na stłuczenie niż soczewki mineralne. Są również dużo lżejsze. Bardzo ważna jest powłoka antyrefleksyjna oraz, w przypadku soczewek organicznych, powłoka utwardzająca- odporna na zarysowania. Alternatywnie mogą Państwo wybrać soczewki ZEISS zawierające specjalne technologie zapewniające optymalną ochronę przed oślepiającym światłem, np. filtry polaryzacyjne. Filtrują one rozproszone światło oraz światło odbijające się od poziomych powierzchni i tym samym redukują oślepiające światło,szczególnie gdy droga jest mokra po deszczu. Jedne z soczewek polaryzacyjnych oferowanych przez ZEISS to najwyższej jakości rozwiązanie SkyPol®. Soczewki te zapewniają nie tylko wiele zalet, które daje polaryzacja, lecz także polepszają postrzeganie kolorów i podnoszą kontrast oglądanych przedmiotów.

ZEISS Single Vision Sport to soczewki produkowane w specjalnej technologii. Dzięki temu ich użytkownicy mogą wybrać modne oprawki z wyższa krzywizną lub oprawki sportowe niezależnie od tego, czy wybierają soczewki progresywne czy jednoogniskowe. Najnowocześniejsze projektowanie i produkcja tych soczewek oferuje użytkownikowi maksymalny komfort noszenia. Nie tylko zapewnia to optymalną ochronę przed wiatrem, pyłem i insektami, lecz oznacza także, że do przeszłości nalezą ograniczenia widzenia w bocznych partiach soczewek.Kolejną zaletą jest to, że soczewki te są bardzo lekkie i odporne na pęknięcia.

Zarówno dla motocyklistów, jak i kierowców samochodów z otwieranym dachem ważne jest, aby widzieć dobrze w lusterkach bocznych i lusterku tylnym. Dlatego też nie są dla nich odpowiednie małe oprawki, które mogą ograniczać widzenie.