Czy żółty kolor soczewek sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?

Lepsze widzenie dzięki barwionym soczewkom okularowym

Barwione soczewki oczywiście wprowadzają radość do naszego życia. Ale jakie są jeszcze inne zalety barwionych soczewek? Jakie barwienie ma najwięcej zalet a które kolory to najnowsze trendy w modzie ? Ten artykuł pokaże Państwu jakie barwienia są obecnie dostępne i jakie barwienie należy wybrać w zależności od natężenia światła.

Czy żółty kolor soczewek sprawia, że ludzie czują się szczęśliwi?

Komfort dzięki barwionym soczewkom okularowym

Każda barwiona soczewka działa jak filtr efekt filtru. Wiele osób uważa, że soczewki barwione na kolor na żółty poprawiają im nastrój i rozjaśniają oglądane przedmioty .Z obiektywnego punktu widzenia, żółte barwienie nie rozjaśnia. Barwienie żółte filtruje dużą część światła niebieskiego, co podnosi kontrast oglądanych przedmiotów. Jednak ,aby ten efekt był widoczny muszą być odpowiednie warunki oświetleniowe. Oznacza to, że efekt ten nie sprawdzi się w nocy i o zmierzchu. Golfiści, miłośnicy strzelania często używają soczewek barwionych na kolor żółty, aby widzieć wyraźniej i trafiać do celu- zwłaszcza w dni deszczowe i we mgle.

Rowerzyści oraz kierowcy czy motocykliści nie powinni nosić soczewek ze zbyt mocnym barwieniem (Kategoria 4). Takie barwienie zmniejsza ilość docierającego światła do oka, co może skutkować późniejszą reakcją na drodze np. nieprawidłowe rozpoznanie koloru sygnalizacji świetlnej i zbyt późne hamowanie .

Oprócz barwień jednolitych modne są barwienia gradalne. Następuje wówczas zmiana natężenia barwienia od najciemniejszego na górze soczewki, do najjaśniejszego, a często do białego na dole soczewki. Takie okulary szczególnie preferują kierowcy podczas jazdy samochodem .Kiedy kierowca patrzy na drogę wówczas okulary chronią przed intensywnym światłem słońca, a kiedy spogląda np. na deskę rozdzielczą, patrzy przez część soczewki o mniejszym zabarwieniu. Jest to bardzo wygodne i komfortowe.

Badania wykazały, że nie każde oko toleruje dane barwienie równie dobrze. Dlatego wybierając okulary przeciwsłoneczne należy się w pierwszej kolejności kierować komfortem i wygodą użytkowania. Warto więc przed zakupem okularów przetestować swój ulubiony kolor barwienia.

Soczewki polaryzacyjne są praktyczne dla miłośników sportów wodnych oraz kierowców. Podnoszą kontrast oglądanych przedmiotów oraz minimalizują oślepiające odblaski, które powstają na skutek odbicia światła od powierzchni poziomych np. mokrej drogi lub powierzchni wody.

Nasza rekomendacja dla tych z Państwa, którzy uwielbiają wyjątkowe produkty: Carl Zeiss oferuje unikalne spektrum barwień : od barwy oceanu wokół Karaibów do intensywnego koloru nieba, od pomarańczowego do brązowego- wszystko dla komfortu i dobrego wyglądu.

Trend Neon

Trend Neon

Kolor: Brylant żółto-zielony.

Moda: Inspiracje retro z lat 80-tych, neon jako akcent koloru przy różnych połączeniach bieli.

Soczewka: Neon green

Barwienie zielono-żółte : 40/15 %

Trend Ocean Blue

Trend Blue Ocean

Kolor: morze wokół Capri.

Moda: Nad morzem, wszechstronna: od krótkich spodenek po różne wzory kwiatowe na letnich kreacjach.

Soczewka: Capri blue

Barwienie niebiesko-zielone: 45/40%

Trend Orange

Trend Orange

Kolor: Ciepły, słoneczny.

Moda: różnorodność w połączeniu z kolorem brązowym, styl orientalny i cygański

Soczewka: Oriental orange

Barwienie brązowo-pomarańczowe 60/45%

Trend Natural Colours

Trend Natural Colours

Kolor: Wszystko pomiędzy brązem a zielenią.

Moda: kolory miasta, odcienie czekoladowe, moda kamuflażu.

Soczewka: Natural brown

Barwienie brązowo-zielone 55/40%

Barwienia Fashion-Colours są wykonywane na soczewkach organicznych w indeksie 1.5 i 1.6 Przeznaczone do użytkowania w ciągu dnia, ale nie nadają się do użytkowania w nocy.