Jak znaleźć dobrego optometrystę

Wiele osób na całym świecie ma problemy ze wzrokiem. Jeżeli martwią się Państwo o stan swoich oczu, czas aby spotkać się z okulistą lub optometrystą.

Jeśli noszą już Państwo okulary lub potrzebują swoją pierwszą parę, najlepszym wsparciem będzie profesjonalny okulista lub optometrysta. W tym artykule znajdą Państwo pomocne wskazówki dotyczące tego, jak znaleźć kompetentnego partnera do konsultacji w razie problemów ze wzrokiem i oraz uzyskaniu pomocy w rozwiązaniu tego problemu.

Jak znaleźć dobrego optometrystę

Wiele osób na całym świecie ma problemy ze wzrokiem.

Klienci odwiedzający profesjonalny salon optyczny spodziewają się zazwyczaj o wiele więcej . W związku z tym salon optyczny nie powinien ograniczać się tylko do posiadania wielkiej gamy modnych oprawek. To, czego Państwo naprawdę potrzebują, to okulista lub optometrysta, który poświęci czas by pomóc Państwu ,a przede wszystkim Państwa oczom oraz profesjonalne pomoc w zakresie doboru oprawek i odpowiednich soczewek okularowych.

Jak mogą Państwo stwierdzić, czy salon optyczny oferuje wszystko, czego Państwo potrzebują?


  • Sklep jest przytulny, dobrze zorganizowany i na tyle atrakcyjny, że chce się w nim spędzić trochę czasu.
  • Profesjonale doradztwo zaczyna się od odpowiednich pytań: gdzie będą Państwo głównie nosili swoje okulary (wszędzie ,w pracy, podczas aktywności w czasie wolnym, itd.).
  • Profesjonalny doradca zapewni Państwu szczegółowy wgląd w różne rozwiązania w zakresie noszenia okularów. Podkreśli on znaczenie soczewek dobrej jakości i podpowie odpowiednie rozwiązania w zależności od potrzeb.
  • Przy omawianiu tematu oprawek, moda i marka nie są jedynymi kwestiami, na które trzeba zwrócić uwagę. Bardzo istotne są także aspekty: Lekkie i elastyczne oprawki, dobrze dopasowane, wygodne w noszeniu oraz wykonane z antyalergicznych materiałów- to tylko niektóre z kwestii, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze odpowiednich dla siebie oprawek.
  • Powinno być to miejsce , gdzie korzysta się z najnowocześniejszych urządzeń w celu precyzyjnego dopasowania soczewek okularowych gwarantujących idealne widzenie. W ten sposób jest opracowany Państwa indywidualny profil widzenia oraz interakcja Państwa oczu. 
  • Gdy odbierają Państwo okulary, powinny one zostać jeszcze raz dokładnie sprawdzone w salonie optycznym. Wskazówka:. Nowe okulary powinny być wygodne i funkcjonalne.

Odpowiednie procedury konsultacyjne

Oprócz pomocy w wyborze odpowiednio dopasowanej do twarzy oprawki, salon optyczny poleci też Państwu soczewki, które optymalnie zaspokoją Państwa potrzeby.

Przy odbiorze gotowych okularów dokonuje się dodatkowych poprawek . Okulary muszą być idealnie dopasowane i nie mogą spadać na czubek nosa. Nie ma nic gorszego niż mieć źle dopasowane okulary ,zsuwające się ciągle z nosa.

Jest to szczególnie istotne w przypadku soczewek progresywnych. Są one odpowiednio, indywidualnie centrowane w uprzednio dobranych oprawkach, co pozwala na idealne widzenie na każdą odległość.

Ważne: Najlepszą metodą prawidłowej centracji soczewek progresywnych jest utrzymanie naturalnej pozycji głowy i całej postawy ciała pacjenta w pozycji stojącej.

Profesjonalny salon optyczny zawsze dokumentuje wszystkie dane dotyczące Państwa nowej pary okularów w specjalnym certyfikacie gwarancyjnym. Nasza wskazówka: Proszę zawsze mieć swój certyfikat do okularów pod ręką. W przypadku gdy będą Państwo chcieli wymienić soczewki w trakcie pobytu na wakacjach lub podróży, lokalny optyk będzie mógł skorzystać z niego jako punktu odniesienia, aby uzyskać wszystkie dane potrzebne do zrobienia nowych okularów. Jest to także gwarancja, że noszą Państwo soczewki bardzo dobrej jakości.