Marka ZEISS:

Czy wiesz, że...

... elementy optyczne ZEISS odegrały ważną rolę w odkryciu Plutona? Kluczowe było tutaj wprowadzenie do użytku komparatora błyskowego. ... elementy optyczne ZEISS mogą dokonać pomiaru oka ludzkiego z dokładnością do jeden setnej dioptrii? Tak działa i.Scription®! …z wulkanów może wystrzeliwać szkło? W 2011 roku mikroskop elektronowy odkrył drobne cząsteczki szkła wulkanicznego w cząsteczkach popiołu. ...ZEISS jest regularnym klientem urzędu patentowego? Rejestrujemy w urzędzie patentowym około 400 wynalazków rocznie! ...co sekundę dwoje ludzi gdzieś na świecie decyduje się zaufać soczewkom precyzyjnym ZEISS? ... elementy optyczne ZEISS pomogły wyprodukować Twój samochód? Producenci samochodów na całym świeci używają naszych technologii na potrzeby pomiarów i analiz. ...firma ZEISS otworzyła pierwsze na świecie planetarium? Miało to miejsce w roku 1923, na dachu fabryki ZEISS w Niemczech. Współcześnie ponad 80 milionów ludzi rocznie odwiedza planetaria z elementami optycznymi ZEISS zlokalizowane w różnych miejscach na świecie.

Wyprodukowane przez ZEISS

Korzystając z produktów ZEISS zarówno optycy, jak i ich klienci polegają na ponad 160 latach doświadczenia i wiodącej innowacyjności w różnych dziedzinach optyki. To właśnie dlatego astronauci, Google Earth, laureaci Nagrody Nobla oraz hollywoodzcy reżyserzy pokładają swoje zaufanie w elementach optycznych ZEISS. Od roku 1912 doświadczenie to jest obecne w każdej parze precyzyjnych soczewek do okularów, jaką wyprodukowaliśmy. W tym właśnie roku miało miejsce wyprodukowanie soczewki Punktal. Wówczas po raz pierwszy zastosowaliśmy nasze ogromne doświadczenie w dziedzinie optyki na potrzeby soczewek okularowych. Od tego czasu stawiamy na coraz lepsze widzenie.

ZEISS gwarantuje najwyższą precyzję soczewek ,znacząc każdą soczewkę znanym na całym świecie grawerunkiem litery „Z”. Ten dyskretny grawerunek nie ma oczywiście żadnego negatywnego wpływu na pole widzenia naszych klientów.