Wyższy komfort widzenia, większe bezpieczeństwo.

Powłoka z filtrem niebieskiego światła na soczewkach.

ZEISS DuraVision BlueProtect. Dla osób, które często przebywają w pomieszczeniach i twierdzą, że niebieskie światło emitowane przez lampy LED, ekran telewizora lub komputera sprawia, że są zmęczeni i czują się niekomfortowo.

DuraVision® BlueProtect firmy ZEISS.

Ochrona przed niebieskim światłem dla Twoich oczu.

Współczesne źródła światła emitują nadmierną ilość niebieskiego światła. Podczas gdy człowiek potrzebuje określonej ilości niebieskiego światła dla prawidłowego działania rytmu dobowego, zbyt duża ilość „złego” światła niebieskiego może stanowić zagrożenie dla zdrowia i powodować choroby oczu. Soczewki z powłoką ZEISS DuraVision BlueProtect posiadają specjalny filtr, który zapewnia selektywne filtrowanie nawet podczas emisji dużej ilości światła niebieskiego.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Eliminuje potencjalnie niebezpieczne niebieskie światło.

Smartfony, lampy LED, telewizory, ekrany komputerów, czytniki i tablety emitują dużą ilość niebieskiego światła. Taka ilość niebieskiego światła jest jedną z przyczyn cyfrowego nadwyrężenia oczu. Filtr światła niebieskiego DuraVision® BlueProtect minimalizuje ilość niebieskiego światła, która dociera do naszego oka. Wielu użytkowników okularów z DuraVision® BlueProtect potwierdza lepszy komfort widzenia dzięki tej powłoce.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

B Zawsze pod ochroną. Na zewnątrz i wewnątrz.

Soczewki przeciwsłoneczne, takie jak soczewki fotochromowe ZEISS Skylet lub ZEISS PhotoFusion charakteryzują się 100% ochroną przed promieniowaniem UV podczas przebywania na zewnątrz i na słońcu. Opcjonalne ulepszenie podczas przebywania w pomieszczeniach: DuraVision® BlueProtect. Ta powłoka blokuje część światła niebieskiego w soczewkach przejrzystych.

Pokrótce: jakie są źródła niebieskiego światła?

Światło niebiesko-fioletowe dociera do oka na wiele różnych sposobów. Jest nie tylko częścią widma światła słonecznego, lecz również jest emitowane przez wyświetlacze telefonów komórkowych, ekrany komputerów oraz telewizory, a także lampy LED i żarówki energooszczędne.

DuraVision Blueprotect, sources of blue light

Również dostępne w wersji fotochromowej. Wszechstronna ochrona w jednej soczewce. Wygodne i niezawodne.

Para okularów do całodziennego użytkowania: samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Posiadają również 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Ułatwiają Twoim oczom pracę przy komputerze.

Dla lepszej koncentracji, mniejszego obciążenia oczu i jasnego umysłu.

To rzecz, na co zawsze możesz liczyć – również dostępna z powłoką DuraVision® BlueProtect: Soczewki ZEISS Office są specjalnie zaprojektowane do pracy przy komputerze. Gwarantują Ci lepsze widzenie i sprawiają, że codzienna praca nie obciąża dotkliwie Twoich oczu.  

Przeciwdziałaj nadmiernemu obciążeniu oczu dzięki soczewkom z powłoką DuraVision BlueProtect.

Piekące lub nazbyt zmęczone oczy, bóle głowy i szyi: częste korzystanie ze smartfona, czytnika lub tabletu często skutkuje cyfrowym przemęczeniem oczu. Soczewki Digital mogą pomóc. Odciążają Twoje oczy i oferują wygodne widzenie dzięki specjalnie zaprojektowanej strefie do bliży. W połączeniu z powłoką DuraVision® BlueProtect zapobiegają przemęczeniu oczu i zapewniają lepsze widzenie.

5 wskazówek o tym, jak radzić sobie z niebieskim światłem 


1. W regularnych odstępach czasu patrz w dal, nie skupiając wzroku w jednym punkcie – szczególnie podczas pracy przed komputerem lub częstego korzystania z tabletu lub smartfonu.
 

5 wskazówek o tym, jak radzić sobie z niebieskim światłem 


2. Niebieskie światło ma duży wpływ na nasz rytm dobowy. Badania wykazały, że niebieskie światło odgrywa ważną rolę przy regulacji poziomu melatoniny w ciele człowieka, wpływając na samopoczucie i rytm dobowy. Dlatego też powinieneś skonsultować się z optykiem, aby dowiedzieć się, jak najlepiej wyeliminować niebieskie światło.  

5 wskazówek o tym, jak radzić sobie z niebieskim światłem 


3. Nie zaleca się nadmiernej ekspozycji na światło niebieskie (np. podczas korzystania z tabletu) i jasne światło sztuczne w porze wieczornej, ponieważ mogą one spowodować bezsenność. Miej na uwadze tę zasadę: wieczorami stosuj delikatne światło i unikaj bardzo jasnego światła. Przykładowo możesz zrelaksować się przy świetle świec.  

5 wskazówek o tym, jak radzić sobie z niebieskim światłem 


4. Światło dzienne zawiera bardzo dużo światła niebieskiego. Według różnych badań długotrwała ekspozycja na światło niebieskie o wysokiej energii może doprowadzić do uszkodzenia siatkówki, z czasem zwiększając ryzyko zwyrodnienia plamki żółtej. Najlepsze rozwiązanie: soczewki przeciwsłoneczne ze 100% ochroną przed promieniowaniem UVA i UVB lub soczewki fotochromowe firmy ZEISS. 

5 wskazówek o tym, jak radzić sobie z niebieskim światłem 


5. Czy wieczorami czujesz pieczenie oczu? Czy masz bóle głowy, szyi i pleców? Nadmierne korzystanie z urządzeń cyfrowych może być tego przyczyną. Zbadaj swoje oczy u optyka ZEISS.

For professional cleaning and gentle lens care. Useful extras.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewkach. Środki czyszczące, w postaci spray lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się najlepszym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.