Powłoki na soczewkach okularowych.

Świetny wygląd w połączeniu z komfortowym widzeniem.

Zaawansowana technologia dla Twoich oczu. Powłoki soczewek zapewniają możliwie najbardziej komfortowe widzenie i jednocześnie ułatwiają pielęgnację soczewek oraz chronią je przed zarysowaniami. W szczególności organiczne soczewki mają długą żywotność z właściwą powłoką.

DuraVision® Premium firmy ZEISS.

Dla optymalnego widzenia i wysokiego komfortu.

Wysoko zaawansowana powłoka na soczewkach oferuje wiele korzyści. Utwardza powierzchnię soczewki, dzięki czemu jest bardziej wytrzymała na uszkodzenia, redukuje odbicia światła od powierzchni soczewki. Dzięki dodatkowym właściwościom jest bardziej odporna na zabrudzenia i łatwiej utrzymać ją w czystości. Powłoki DuraVision® Premium firmy ZEISS to połączenie wszystkich tych właściwości w jednej powłoce, która spełnia najbardziej wymagające standardy.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Najlepsza ochrona przed zarysowaniem. Twardsze niż kiedykolwiek.

To najtwardsze powłoki dla soczewek, jakie kiedykolwiek wyprodukowaliśmy w ZEISS, a tym samym najlepsza ochrona przed zarysowaniami. To gwarancja wyjątkowego komfortu noszenia, widzenia i odporności na uszkodzenia.

protection against scratches protection against scratches

Trzy razy bardziej odporne dzięki technologii jonowej.

Odkrycia naukowe w pracy. Podczas procesu produkcji naszej powłoki DuraVision® Premium soczewki są bombardowane specjalnymi jonami. Dzięki temu poszczególne warstwy na soczewce zostają lepiej dociśnięte, co zapewnia wyjątkową twardość i sprawia, że są trzy razy bardziej trwałe niż soczewki organiczne ze standardowymi powłokami ZEISS oraz 35% bardziej twarde na ścieranie niż mineralne soczewki z powłoką antyrefleksyjną. Dodatkowa zaleta: wyjątkowo gładka powierzchnia oznacza, że soczewka jest bardziej odporna na brud i łatwiej się ją czyści.

Lepszy wzrok, lepszy wygląd. Dzięki idealnej powłoce antyrefleksyjnej.

Dla lepszego, niezakłóconego widzenia soczewka wymaga powłoki antyrefleksyjnej. Odbite światło pochodzące od lamp, mokrych ulic lub świateł ruchu drogowego w nocy jest zredukowane do minimum, a soczewki pozostają naturalnie przejrzyste. To oznacza większy komfort widzenia użytkownika i sprawia, że okulary są wizualnie bardziej atrakcyjne dla osób, które na Ciebie patrzą: soczewki z powłokami DuraVision® Premium firmy ZEISS cZEISS cechuje o 20% mniejszą ilością odbitego światła, zarówno od przedniej jak i tylnej powierzchni.* W ten sposób Twoje oczy zachowują naturalny wygląd, bez rozpraszających odblasków, zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pomieszczeń, w dzień i w nocy.

*W porównaniu do soczewek okularowych ZEISS ze standardową powłoką antyrefleksyjną o zielonym refleksie szczątkowym.

perfect anti-reflective coating perfect anti-reflective coating

Brak uciążliwych odblasków. Wyraźne widzenie – po prostu.

Do dnia dzisiejszego tradycyjne powłoki antyrefleksyjne na soczewkach posiadają zielony refleks szczątkowy. Jednak kolor zielony niewystarczająco redukuje odbite światło: mniej światła wpada przez soczewkę do oka, prowadząc do większej ilości refleksów na jej powierzchni. Soczewki z powłokami DuraVision® Premium wyróżniają się niebieskim refleksem szczątkowym dzięki bardziej zaawansowanemu procesowi nakładania powłoki antyrefleksyjnej. Powłoka ta zwiększa przepuszczalność światła i efektywnie minimalizuje odbicia powierzchniowe, sprawiając, że soczewka jest bardziej przejrzysta.

Odporne na kurz, brud i tłuszcz, łatwe w czyszczeniu.

Wyraźne widzenie, które trwa. Wyjątkowo cienka powłoka Clean Coat jest odporna na brud i tłuszcz, a antystatyczna warstwa zapobiega nawarstwianiu się kurzu i włókien, dzięki czemu soczewki dłużej pozostają czyste, a ich pielęgnacja jest bardzo łatwa.

Dust- and water-repellent Dust- and water-repellent

Wyższy komfort widzenia w sztucznym świetle. Przeciwdziałaj zmęczeniu i cyfrowemu nadwyrężeniu oczu.

Smartfony, lampy LED, ekrany, telewizory, tablety czy czytniki elektroniczne: współczesne źródła światła emitują teraz więcej niebieskiego światła niż kiedykolwiek. Wielu z nas uważa to światło za nieprzyjemne i stresujące. Filtr ZEISS DuraVision BlueProtect może pomóc – ten specjalny filtr światła niebieskiego w soczewce skutecznie odbija niebezpieczne promieniowanie.

Mniej uciążliwych odblasków podczas jazdy samochodem dzięki specjalnej powłoce – poczuj się bezpiecznie prowadząc samochód w nocy.

To prawdopodobnie najważniejszy element bezpieczeństwa w Twoim samochodzie. Soczewki z powłoką DuraVision® DriveSafe minimalizują uciążliwe odblaski, które emitują współczesne światła samochodów jadących nocą z naprzeciwka. Zmniejszają ryzyko wypadku podczas jazdy samochodem bez względu na rodzaj soczewek – postrzeganie sygnalizacji świetlnej jest bardziej wyraźne.

DuraVision DriveSafe coating
DuraVision Mirror coating

Doskonały wygląd plus wyższy komfort użytkowania – również w przypadku okularów przeciwsłonecznych.

Wyglądają stylowo i zapewniają wyraźne, komfortowe widzenie: soczewki do okularów przeciwsłonecznych z powłoką DuraVision® Mirror zmniejszają ilość uciążliwych refleksów szczątkowych dzięki powłoce antyrefleksyjnej na tylnej powierzchni soczewek oraz powłoce lustrzanej na przedniej powierzchni soczewek, dostępnej w modnych kolorach.  

5 wskazówek pomocnych do wydłużenia trwałości Twoich okularów

1. Nie pozostawiaj przypadkowi wyboru powłoki soczewek. Poproś swojego optyka, aby dokładnie wyjaśnił zalety i wady poszczególnych powłok antyrefleksyjnych.
 

5 wskazówek pomocnych do wydłużenia trwałości Twoich okularów

2. Wybierz dobrej jakości powłokę podczas zakupu okularów dla dzieci, ponieważ małe zarysowania i odblaski psują młody wzrok.
 

5 wskazówek pomocnych do wydłużenia trwałości Twoich okularów

3. Regularnie czyść swoje okulary za pomocą produktów do czyszczenia soczewek, które nie naruszają ich struktury.
 
 

5 wskazówek pomocnych do wydłużenia trwałości Twoich okularów

4. Czasami jest to wygodne, ale nie powinno się czyścić okularów rękawem, koszulką lub chusteczką. Powód: znajdują się w nich mikroskopijne cząsteczki kurzu, które z czasem zwiększają ilość zarysowań na soczewce.
 

5 wskazówek pomocnych do wydłużenia trwałości Twoich okularów

5. Nocą przechowuj swoje okulary w etui. Okulary nie lubią zbyt wysokich lub niskich temperatur. Należy unikać przechowywania okularów w wysokiej temperaturze w samochodzie, kiedy mamy gorący, letni dzień. To samo dotyczy sauny i ogrzewania w domu. 

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewkach. Środki czyszczące, w postaci spray lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

For professional cleaning and gentle lens care. Useful extras.

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.

* As compared with ZEISS spectacle lenses with a standard anti-reflective coating with a green residual reflection.