Zobacz rzeczy, które dotychczas były niewidoczne.

Przyrządy powiększające firmy ZEISS.

Jeśli chcesz cieszyć się możliwie najlepszym widzeniem to czasami same okulary nie wystarczą. Przyrządy powiększające to dodatkowe wsparcie: od przyrządów powiększających na co dzień do specjalnych rozwiązań dla każdego, kto posiada dużą wadę wzroku (lub, innymi słowy, obniżoną ostrość wzroku) oraz do celów specjalistycznych.

Przyrządy powiększające firmy ZEISS. Ciesz się optymalnym widzeniem dzięki rozwiązaniom dostosowanym do codziennych potrzeb związanych z hobby lub z pracą.

Przyrządy powiększające firmy ZEISS umożliwiają Ci osiągnięcie możliwie najlepszej jakości widzenia. Są precyzyjnie dopasowane do Twoich oczu, dostosowane do danego zastosowania oraz wygodne i łatwe w użyciu. Wyróżniają się wyjątkową jakością obrazu, jednocześnie oferując maksymalne pole widzenia. Oprócz produktów do codziennych zastosowań, nasz bogaty asortyment składa się również z przyrządów powiększających, które spełniają szczególne wymagania pacjentów z obniżoną ostrością wzroku oraz rozwiązania dla profesjonalnych użytkowników takich jak lekarze lub technicy.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Lupy: klasyczne rozwiązanie wśród przyrządów powiększających.

Optymalna wydajność widzenia dla każdego zastosowania.

Przyrządy powiększające ZEISS są dostępne w różnych wersjach: jako ręczne, nagłowne lub kieszonkowe lupy dla wygodnego użycia w ruchu lub dla specjalnych zastosowań. Przyrządy powiększające podlegają tej samej zasadzie co okulary: muszą być dopasowane do danego użytkownika i dostosowane do określonego zastosowania, aby zagwarantować najlepszą wydajność. Skonsultuj się ze swoim specjalistą ds. oczu.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o naszych lupach i przyrządach powiększających.

Dla osób z poważnymi wadami wzroku.

Indywidualnie dostosowane urządzenia oferujące większą elastyczność i lepszą jakość życia.

Optymalne wsparcie w różnorodnych sytuacjach dzięki idealnemu dostosowaniu do Twoich potrzeb i wymogów widzenia: bogaty asortyment przyrządów powiększających ZEISS dla pacjentów o obniżonej ostrości widzenia oferuje różne, zindywidualizowane opcje i rozwiązania, np. powiększające szkła dwuogniskowe, okulary teleskopowe, jednookularowe ręczne teleskopy lub soczewki okularowe z filtrem dla osób, które są szczególnie wrażliwe na rozproszone światło lub odblaski ze względu na schorzenia siatkówki. Twój specjalista pomoże Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o przyrządach powiększających firmy ZEISS dla osób z dużymi wadami wzroku  

Czym jest wada wzroku?

Ciesz się wyjątkowo wyraźnym obrazem – także podczas patrzenia na szczegóły.

Przyrządy powiększające firmy ZEISS dla specjalistów.

Do zajęć, gdzie precyzyjne widzenie odgrywa wyjątkową rolę: nasz bogaty asortyment okularów teleskopowych ZEISS oraz lup nagłownych oferuje odpowiednie rozwiązania w zależności od potrzeb. Dostępne z oświetleniem lub bez, te szczególne przyrządy są tak skonstruowane, aby jak najlepiej odpowiadały Twojemu profilowi widzenia i miejscu pracy. Dzięki wygodnemu, szerokiemu polu widzenia, użytkownik ma możliwość rozpoznania nawet miniaturowych szczegółów.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o przyrządach powiększających firmy ZEISS dla specjalistów

5 wskazówek dotyczących przyrządów powiększających

1. Jeśli zauważyłeś u siebie problemy ze wzrokiem, niezwłocznie skontaktuj się ze swoim specjalistą ds. oczu. Im wcześniej zdiagnozujesz problemy z widzeniem lub choroby oczu, tym większe masz szanse na skuteczną pomoc. Typowe symptomy obejmują trudności w czytaniu małych czcionek, obniżoną ostrość wzroku, nieprawidłowe postrzeganie kolorów, wrażliwość na światło, rozmyty obraz lub, ogólnie mówiąc, poważnie ograniczone widzenie.

5 wskazówek dotyczących przyrządów powiększających

2. Wybór odpowiedniego dla Ciebie przyrządu optycznego zależy od rodzaju zaburzenia widzenia. Taki przyrząd może przepisać Ci okulista lub dopasować specjalista ds. oczu. Niezależnie od Twoich potrzeb, ważne jest, aby dany przyrząd był indywidualnie dopasowany do danego użytkownika. To jedyny sposób, aby osiągnąć optymalną wydajność widzenia oraz dobrą jakość obrazu o maksymalnym polu widzenia.  

5 wskazówek dotyczących przyrządów powiększających

3. Nasze oczy są zwykle przyzwyczajone do skupiania ostrości na tym samym punkcie w danej odległości. Rezultat: można to porównać do ciągłego napinania jednego mięśnia przez długi czas. Postępując zgodnie z zasadą „20-20-20” pomożesz odpocząć Twoim oczom: patrz na dowolny przedmiot oddalony o 20 metrów przez 20 sekund co 20 minut, aby zrelaksować oczy.

5 wskazówek dotyczących przyrządów powiększających

4. Pamiętaj: poważne wady wzroku mogą objawiać się bardzo różnorodnymi symptomami. Nie zawsze jest łatwo je rozpoznać lub określić.

 

5 wskazówek dotyczących przyrządów powiększających

5. Upewnij się, że odpowiednio dbasz o swój przyrząd powiększający. Zamiast używania rękawa lub chusteczek stosuj tylko specjalnie przeznaczone środki do czyszczenia przyrządów powiększających. I nie zapomnij: odpowiednia pielęgnacja soczewek wydłuża ich okres użytkowania i ulepsza wydajność przyrządów powiększających, gwarantując lepsze widzenie.
 

Lens Cleaning Products

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie soczewki bez uszkadzania powłoki. Środki czyszczące, w postaci sprayu lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfonu czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Nasza szeroka gama soczewek progresywnych umożliwi Twojemu optykowi wykonanie okularów progresywnych o legendarnej jakości ZEISS, dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Najnowocześniejsza technologia komputerowa jest nieodzowna w badaniu wzroku i podczas dopasowywania soczewek do Twoich oprawek. Bliskie, pośrednie i dalekie strefy widzenia są zintegrowane w jednej soczewce, co gwarantuje płynne przenoszenie wzroku. Soczewki są dopasowane do kształtu oprawek, stylu życia, zawodu i nawyków widzenia danego użytkownika. Indywidualne i jedyne w swoim rodzaju – jak Ty.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Progressive Lenses

Spersonalizowana konsultacja dotycząca przyrządów powiększających ZEISS. Znajdź specjalistę ZEISS w swojej okolicy.

Zadanie przyrządu powiększającego brzmi prosto: ma pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz specjalisty, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie kompleksowe know-how oraz dogłębna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź specjalistę ds. oczu w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.