Soczewki Digital –

idealne, całodzienne soczewki dla osób korzystających z urządzeń cyfrowych.

Przystosowane do współczesnych warunków życia. Soczewki ZEISS Digital gwarantują zupełnie nowe spojrzenie na Twój smartfon, tablet czy telewizor. Idealny wybór dla użytkowników urządzeń cyfrowych. Twoje oczy będą Ci za to wdzięczne.

Soczewki ZEISS Digital.

Lekarstwo na cyfrowe zmęczenie wzroku.

Średnio pięć godzin dziennie spędzamy patrząc na ekrany smartfonów, tabletów i telewizorów. Natomiast na telefon zerkamy około 80 razy dziennie! Te liczby w przyszłości mogą wzrosnąć. Małe czcionki liter oraz nieustanna zmiana ostrości w wyniku przenoszenia wzroku z przedmiotów bliskich na oddalone jest nie lada wyzwaniem dla naszych oczu. Nawet w przypadku osób w wieku 30 lat może to doprowadzić do cyfrowego zmęczenia wzroku, w języku ekspertów – syndromu widzenia komputerowego (CVS). Soczewki ZEISS Digital to idealne rozwiązanie, które umożliwia szybkie i wygodne przenoszenie wzroku dzięki udoskonalonej strefie do bliży – bez względu na to, na co patrzymy. To doskonały wybór nie tylko do korzystania z urządzeń cyfrowych, ale również podczas czytania książek i gazet.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Świat w pikselach – wyzwanie dla Twojego oka.

Częstsze korzystanie ze smartfonów, urządzeń nawigacyjnych, czytników oraz tabletów wpływa na nasz wzrok: nasze oczy są zmuszone do pracy w bliższych odległościach niż czytanie książek lub gazet i muszą widzieć prawidłowo na mniejszą odległość, czyli taką, w której znajdują się nasze urządzenia cyfrowe. Wymaga to także nieustannego przenoszenia wzroku na różne odległości. Taka sytuacja nie jest komfortowa dla naszych oczu: coraz więcej osób cierpi na krótkowzroczność lub uskarża się na problemy związane z oczami czy z ogólnym stanem zdrowia.

Czym jest cyfrowe zmęczenie wzroku?

Korzystanie z technologii cyfrowych stanowi nie lada wyzwanie dla ludzkiego oka. Zaledwie w ułamku sekundy nasz wzrok przenosi się z bliży na dal: od patrzenia na oddalone obiekty do małych ekranów, czcionek i skondensowanych informacji i z powrotem. Stanowi to duże obciążenie dla mięśni rzęskowych oraz soczewki oka, które są zmuszone do ciągłej akomodacji, aby powstał ostry obraz. Bóle głowy i szyi, piekące lub zmęczone oczy mogą być efektem przeciążenia naszych oczu, zwłaszcza w miarę upływu lat. Dla przykładu w Niemczech 50 procent populacji cierpi na jeden z wyżej wymienionych symptomów wywołanych nadmiernym obciążeniem oczu.

Digital Lenses. The right solution for everyone.

Relaksacyjne, komfortowe widzenie. Dzięki soczewkom zaprojektowanym do potrzeb cyfrowego świata.

Soczewki ZEISS Digital są idealnie zaprojektowane do korzystania z urządzeń cyfrowych takich jak czytniki lub smartfony. Zoptymalizowana konstrukcja wspierająca widzenie z bliska uwzględnia typowe ruchy oczu oraz bliższą odległość niż czytanie gazet charakterystyczną dla takich urządzeń. Tak zaprojektowane soczewki odciążają mięsień rzęskowy, a tym samym umożliwiają użytkownikowi łatwe przenoszenie wzroku między bliżą a dalą. Może to pomóc zapobiec zmęczeniu oczu. Idealne okulary do całodziennego użytkowania – nie tylko dla użytkowników urządzeń cyfrowych.

Cyfrowe zmęczenie wzroku? W ten sposób sprawdzisz, czy dotyczy to też Twoich oczu.

Czy Twoje oczy są zmęczone? Sprawdź już teraz!

Aplikacja w zakresie badania obciążenia oka na smartfony, jest dostępna dla systemów operacyjnych iOS i Android.

Właściwe rozwiązanie dla każdego.

Soczewki Digital, typu office i progresywne – czym się różnią?

Różne wyzwania dla oczu. Soczewki ZEISS Digital zostały specjalnie zaprojektowane dla lepszego widzenia z bliska i są idealne do całodziennego noszenia, natomiast soczewki ZEISS typu office doskonale sprawdzają się jako dodatkowa para okularów dla osób, które zauważają pierwsze problemy z widzeniem odległości pośrednich i bliskich, czyli do typowej pracy biurowej. Z drugiej strony, soczewki progresywne ZEISS oferują indywidualne dopasowanie, zapewniając prawidłowe widzenie w bliży, dali i dystansach pośrednich.

Estetycznie cienkie, wyjątkowo lekkie. Widzenie bez kompromisu.

Niezależnie od tego, czy zostały wykonane z materiału organicznego lub mineralnego: innowacyjne technologie produkcji umożliwiają stworzenie wyjątkowo cienkich i lekkich soczewek, nawet przy dużych i niestandardowych mocach korekcyjnych. Niemalże nie zauważysz, że masz coś na nosie.

Warto wiedzieć: nawet przejrzyste soczewki okularowe firmy ZEISS posiadają wysokowydajną powłoką ochronną przed promieniowaniem UV. Specjalne właściwości soczewek filtrują szkodliwe światło słoneczne, stanowiąc stałą ochronę Twoich oczu przed promieniami UV.

Wyższy komfort widzenia w sztucznym świetle. Przeciwdziałaj zmęczeniu i nadwyrężeniu oczu.

Smartfony, lampy LED, ekrany, telewizory, tablety czy czytniki elektroniczne: współczesne źródła światła emitują teraz więcej niebieskiego światła niż kiedykolwiek. Niebieskie światło może być niebezpieczne. Wiele osób twierdzi, że jest nieprzyjemne i powoduje uczucie nadwyrężonych oczu. Wpływa również niekorzystnie na nasz biorytm. Specjalny filtr światła niebieskiego w soczewce okularowej oferuje użytkownikowi bardziej komfortowe widzenie.

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje soczewki są wyjątkowo odporne na zarysowania oraz przyleganie elektrostatycznych cząsteczek kurzu. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

Soczewki Digital jako okulary przeciwsłoneczne.
Wymarzony zestaw na lato.

Każda para okularów korekcyjnych może być parą okularów przeciwsłonecznych z idealną ochroną przed promieniowaniem UV i optymalnym widzeniem. Takie soczewki mają wszystko, czego oczekujesz od okularów przeciwsłonecznych: większy kontrast, mniej odblasków i powłoka antyrefleksyjna. W skrócie: bezkompromisowa doskonałość.

Soczewki fotochromowe dla wyjątkowego komfortu. Z całkowitą ochroną przed promieniowaniem UV.

Para okularów na każdą sytuację: samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Soczewki posiadają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

5 wskazówek, aby zapobiec zmęczonym oczom podczas korzystania z urządzeń cyfrowych


1. Upewnij się, że regularnie dajesz odpocząć swoim oczom w ciągu dnia. Najlepiej, abyś co godzinę patrzył w dal przez pięć minut – bez skupiania wzroku w jednym punkcie.5 wskazówek, aby zapobiec zmęczonym oczom podczas korzystania z urządzeń cyfrowych


2. Poproś swojego optyka o poradę dotyczącą cyfrowego przemęczenia oczu. Zbada wtedy Twój wzrok, aby określić symptomy.

 

5 wskazówek, aby zapobiec zmęczonym oczom podczas korzystania z urządzeń cyfrowych


3. Najlepiej, jeśli połączysz test obciążenia oka z podstawowym badaniem oczu. Badaniu oczu należy poddawać się co dwa lata, aby upewnić się, że Twój wzrok jest prawidłowy i nie wpływa negatywnie na jakość Twojego życia.

 

5 wskazówek, aby zapobiec zmęczonym oczom podczas korzystania z urządzeń cyfrowych


4. Obecnie częściej niż kiedykolwiek jesteśmy poddani działaniu światła niebieskiego przez nieustanne korzystanie ze współczesnych wyświetlaczy. Czy na co dzień spędzasz dużo czasu przy komputerze, smartfonie czy tablecie? Niektórzy użytkownicy odczuwają zmęczenie i dyskomfort spowodowane niebieskim światłem. Idealnym rozwiązaniem może okazać się prawidłowo dobrana powłoka na soczewkach.

 

5 wskazówek, aby zapobiec zmęczonym oczom podczas korzystania z urządzeń cyfrowych


5. Jeśli zdecydujesz się na soczewki ZEISS Digital, koniecznie zasięgnij szczegółowej porady u swojego optyka co do soczewek, oprawek i idealnej centracji soczewek.

 

Profesjonalne czyszczenie i delikatna pielęgnacja soczewek. Przydatne dodatki.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewce. Środki czyszczące, w postaci spray lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.  

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Soczewki progresywne dopasowane do prowadzenia pojazdów zmniejszają ryzyko wypadku i zwiększają komfort widzenia. Jednocześnie ułatwiają ostrzenie obrazu podczas przenoszenia wzroku (np. z jezdni na deską rozdzielczą).

Dowiedz się więcej o soczewkach DriveSafe

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.