Soczewki okularowe do jazdy samochodem.

Dotrzyj do celu bezpiecznie
i bezstresowo.

Dla wyższego komfortu użytkowania i większego bezpieczeństwa na drodze. Soczewki ZEISS DriveSafe są specjalnie zaprojektowane do jazdy samochodem. Soczewki gwarantują ci lepsze widzenie w nocy lub w trudnych warunkach pogodowych, chronią Twoje oczy przed światłami samochodów jadących z naprzeciwka oraz ułatwiają przenoszenie wzroku w samochodzie – szybko i często. Dodatkowa funkcja bezpieczeństwa w Twoich okularach do codziennego użytkowania.

ZEISS DriveSafe –

soczewki do codziennego użytkowania z dodatkowym atutem dla kierowców

Dobre widzenie to podstawa bezpieczeństwa podczas jazdy. Podczas prowadzenia samochodu nasze oczy pracują na wysokich obrotach: ciągle przenosimy wzrok pomiędzy jezdnią, nawigacją oraz lusterkami wstecznym i bocznymi. Niekorzystne warunki pogodowe lub oświetleniowe często utrudniają widzenie. Soczewki ZEISS DriveSafe – dostępne jako soczewki jednoogniskowe i progresywne – minimalizują obciążenie oczu podczas jazdy oraz zapewniają lepsze widzenie, dzięki czemu masz pewność, że bezpiecznie i bezstresowo dotrzesz do celu.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Zredukowane odblaski. Pomoc w lepszym oszacowaniu odległości.

Niekorzystne warunki pogodowe, słabe warunki oświetleniowe, uciążliwe odblaski (np. od świateł samochodów jadących z naprzeciwka, lamp ulicznych lub odbite światło z mokrej ulicy) oraz konieczność ciągłego i szybkiego przenoszenia wzroku często są wyzwaniem dla oczu wielu kierowców. Konstrukcja soczewek ZEISS DriveSafe uwzględnia szczególne wizualne potrzeby kierowców.

soczewki

  • umożliwiają szybszą ocenę odległości i sytuacji na drodze
  • polepszają widzenie w nocy
  • minimalizują uciążliwe odbite światło
  • dzięki czemu masz pewność, że wystarczająco szybko i łatwo możesz dopasować ostrość widzenia do panujących w okół warunków.

Lepsze widzenie w ciągu dnia, o zmierzchu i w nocy.

Wielkość naszych źrenic zmienia się w ciągu dnia: im więcej światła, tym mniejsze źrenice i odwrotnie. Konstrukcja standardowych soczewek okularowych nie uwzględnia tych zmian. Soczewki DriveSafe firmy ZEISS wyróżniają się wśród soczewek, ponieważ w ich udoskonalonej konstrukcji została uwzględniona wielkość źrenicy w trudnych warunkach oświetleniowych. Soczewki gwarantują większy kontrast i lepsze widzenie przy niekorzystnych warunkach pogodowych oraz minimalizują możliwe zniekształcenia na obrzeżach soczewek – co jest szczególnie ważne przy soczewkach progresywnych.

Efekt końcowy: możesz cieszyć się lepszym widzeniem i lepiej ocenić odległości w stresujących sytuacjach na drodze, np. w nocy lub w deszczu, we mgle i podczas opadów śniegu.

Ciesz się profesjonalną ochroną. Zapobiegaj niekorzystnym odblaskom lub uszkodzeniom mechanicznym.

Soczewki DriveSafe ZEISS posiadają specjalną powłokę antyrefleksyjną premium. Powłoka pozwala zredukować drażniące odblaski* – np. pochodzące od pojazdów nadjeżdżających z naprzeciwka ze światłami LED lub ksenonowymi – i efektywnie ochroni Twoje soczewki przed zarysowaniem i przyleganiem kurzu.

Wyższy komfort podczas jazdy dzięki soczewkom progresywnym.

Soczewki DriveSafe ZEISS dla większego komfortu użytkowania.

Soczewki DriveSafe ZEISS są dostępne w konstrukcji progresywnej. Specjalnie zoptymalizowane strefy bliży, odległości pośrednich i strefy do dali gwarantują użytkownikowi wygodne przenoszenie wzroku, ograniczenie poziomych ruchów głowy oraz bardziej dynamiczne widzenie.

Wyższy komfort podczas jazdy dzięki soczewkom progresywnym.

Soczewki DriveSafe ZEISS dla większego komfortu użytkowania.

Soczewki DriveSafe ZEISS są dostępne w konstrukcji progresywnej. Specjalnie zoptymalizowane strefy bliży, odległości pośrednich i strefy do dali gwarantują użytkownikowi wygodne przenoszenie wzroku, ograniczenie poziomych ruchów głowy oraz bardziej dynamiczne widzenie.

Odpowiednie do prowadzenia samochodu i codziennego użytkowania. Twoje nowe okulary na co dzień.

Soczewki DriveSafe ZEISS idealne do codziennego użytkowania: charakteryzują się szerokim polem widzenia do dali, ulepszonym obszarem widzenia odległości pośrednich oraz bliży, które są przydatne podczas czytania lub w pracy. To wszechstronne rozwiązanie sprawia, że jazda samochodem staje się bardziej komfortowa, jednocześnie spełniając Twoje codzienne potrzeby.

Mniej uciążliwych odblasków, lepszy kontrast. Okulary przeciwsłoneczne DriveSafe ZEISS z filtrem polaryzacyjnym.

Ciesz się profesjonalną ochroną przeciwsłoneczną dzięki soczewkom DriveSafe ZEISS, które są dostępne z opcjonalnym barwieniem i filtrem polaryzacyjnym. Specjalna powłoka zapewnia lepsze postrzeganie kontrastów, jednocześnie minimalizując podrażnienie oczu wywołane silnym światłem słonecznym lub światłem odbitym od powierzchni poziomych. Dzięki bardzo wyraźnemu i komfortowemu widzeniu, jedyne co musisz zrobić to usiąść wygodnie i cieszyć się jazdą.

Mniej uciążliwych odblasków, lepszy kontrast.

ZEISS DriveSafe. Dobre widzenie i ochrona przeciwsłoneczna – wszystko w jednej soczewce. W rekordowo szybkim czasie.

Okulary sprawdzające się w każdej sytuacji: samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje soczewki są wyjątkowo odporne na zarysowania oraz przyleganie elektrostatycznych cząsteczek kurzu. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu

1. Złe widzenie jest jednym z największych niebezpieczeństw podczas jazdy samochodem. Kierowcy powinni poddać się profesjonalnemu badaniu wzroku przeprowadzonego przez optyka lub okulistę.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu

2. Podczas wizyty u optyka nie zapomnij omówić Twoich indywidualnych potrzeb wzrokowych. Spędzasz dużo czasu za kierownicą? Czy masz problemy z jazdą w nocy lub o zmierzchu? Porozmawiaj ze swoim optykiem – z pewnością będzie umiał Ci pomóc.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu

3. Optymalne wsparcie widzenia jest niezwykle istotne przy zakupie okularów przeciwsłonecznych. Soczewki do okularów przeciwsłonecznych, np. z filtrem polaryzacyjnym, minimalizują uciążliwe odblaski spowodowane światłem bezpośrednim i światłem odbitym.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu

4. Soczewki, a w szczególności powłoki na soczewkach, nie są wystarczająco odporne na zbyt wysokie lub niskie temperatury. Nie zostawiaj ich w samochodzie. Twoje okulary będą Ci za to wdzięczne.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia podczas prowadzenia samochodu

5. Wskazówka, o której powinno się pamiętać podczas wyboru soczewek do jazdy samochodem: oprawki nie powinny być zbyt wąskie. W ten sposób mamy szersze pole widzenia. Zbyt jednak szerokie oprawki w stosunku do wielkości twarzy mogą ograniczać pole widzenia. Pamiętaj o swoich profilowanych okularach, a w szczególności okularach przeciwsłonecznych, podczas prowadzenia samochodu z odkrytym dachem: stanowią one idealną ochronę przed wiatrem.

Profesjonalne czyszczenie i delikatna pielęgnacja soczewek. Przydatne dodatki.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewce. Środki czyszczące, w postaci sprayu lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Spersonalizowane porada. Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się najlepszym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.

* 64% użytkowników potwierdziło, że powłoka DuraVision DriveSafe pozwoliła efektywnie zmniejszyć postrzeganie odblasków w porównaniu z innymi powłokami ZEISS klasy premium.
Przedstawione wyniki mogą się różnić:
64% zauważyło mniej odblasków*
64% zauważyło zredukowaną liczbę odblasków*
Wewnętrzne badanie użytkowników (ZEISS, Niemcy w 2014 r.) z udziałem 52 uczestników; oraz zewnętrzne badanie użytkowników z udziałem okulistów i 60 konsumentów (Hiszpania, 2014).