Soczewki jednoogniskowe – najczęściej stosowane soczewki okularowe.

Ciesz się idealnym widzeniem podczas wykonywania zadań na bliską odległość lub patrzenia w dal. Soczewki jednoogniskowe ZEISS są najlepszym rozwiązaniem dla krótko- i dalekowzrocznych użytkowników okularów. Są dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz udoskonalone w taki sposób, aby zagwarantować dobre widzenia nawet na obrzeżach soczewek. Ponadto soczewki te są cienkie i estetycznie atrakcyjne dla użytkowników.

Soczewki jednoogniskowe firmy ZEISS.

Doświadcz nowego komfortu widzenia.

Doskonale nadają się na pierwszą parę okularów, okulary dla dzieci oraz standardowe okulary na co dzień: soczewki jednoogniskowe ZEISS są używane do patrzenia w dal oraz czytania – dwa najczęstsze powody, dla których ludzie noszą okulary. Na czym polega różnica? W przypadku okularów do czytania soczewki jednoogniskowe są zoptymalizowane pod kątem widzenia z bliska i przystosowane do standardowej odległości czytania dla użytkowników z dalekowzrocznością. Soczewki te to doskonały wybór nie tylko do czytania książek, ale również do czytania mniejszych rozmiarów czcionek na smartfonie lub tablecie. Osoby dalekowzroczne mają rozmyty obraz na bliską odległość oraz czasami, kiedy patrzą w dal. Dalekowzroczność jest wynikiem powstawania obrazu za siatkówką, co skutkuje rozmytym obrazem. Natomiast w przypadku krótkowzroczności przedmioty, które znajdują się daleko, są rozmyte, ponieważ obraz w oku krótkowzrocznym powstaje przed siatkówką. Idealnie dopasowane soczewki do dali pomogą Ci cieszyć się ostrym widzeniem podczas patrzenia na oddalone przedmioty.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Krótki czas adaptacji, doskonała wyrazistość obrazu. Niemal nie zauważysz, że nosisz okulary.

Soczewki jednoogniskowe ZEISS mogą zostać idealnie dopasowane przez optyka do indywidualnych potrzeb i nawyków czytania użytkownika.

Widzenie bez kompromisu – gwarancja wysokiej jakości i krótki czas adaptacji niezależnie od rodzaju soczewek.

Udoskonalone dla lepszego widzenia, nawet na obrzeżach soczewek.

Ciesz się krystalicznie czystym obrazem.

W zależności od zaawansowania technologicznego soczewek jednoogniskowe soczewki ZEISS można odpowiednio dopasować do indywidualnej wady wzroku, aby spełnić wszelkie potrzeby użytkownika. Dotyczy to również sytuacji, gdy potrzebna jest nietypowa moc soczewek okularowych lub należy uwzględnić inne zaburzenia widzenia (np. astygmatyzm lub towarzyszącą heteroforię). Dzięki temu soczewki ZEISS są dopasowane do potrzeb i wymagań każdego użytkownika gwarantując doskonałe widzenie na całym obszarze soczewek .

Udoskonalone dla lepszego widzenia, nawet na obrzeżach soczewek. Ciesz się krystalicznie czystym obrazem.

Standardowa konstrukcja

Udoskonalone dla lepszego widzenia, nawet na obrzeżach soczewek.

Ciesz się krystalicznie czystym obrazem.

W zależności od zaawansowania technologicznego soczewek jednoogniskowe soczewki ZEISS można odpowiednio dopasować do indywidualnej wady wzroku, aby spełnić wszelkie potrzeby użytkownika. Dotyczy to również sytuacji, gdy potrzebna jest nietypowa moc soczewek okularowych lub należy uwzględnić inne zaburzenia widzenia (np. astygmatyzm lub towarzyszącą heteroforię). Dzięki temu soczewki ZEISS są dopasowane do potrzeb i wymagań każdego użytkownika gwarantując doskonałe widzenie na całym obszarze soczewek .

Udoskonalone dla lepszego widzenia, nawet na obrzeżach soczewek. Ciesz się krystalicznie czystym obrazem.

Indywidualna konstrukcja

Wyjątkowo cienkie i lekkie soczewki. Nawet przy dużych mocach.

Dla każdej pary okularów obowiązuje ta sama zasada: im lżejsze, tym wygodniejsze. I nie dotyczy to tylko oprawek. Wysokiej jakości materiały i zaawansowana technologia umożliwiają wyprodukowanie bardzo cienkich i lekkich soczewek jednoogniskowych ZEISS – nawet przy dużych mocach. Dzięki temu użytkownik ma gwarancję maksymalnego komfortu noszenia.

Warto wiedzieć: nawet przejrzyste soczewki okularowe firmy ZEISS posiadają wysokowydajną powłoką ochronną przed promieniowaniem UV. Specjalne właściwości soczewek filtrują szkodliwe światło słoneczne, stanowiąc stałą ochronę Twoich oczu przed promieniami UV.

Płaskie soczewki bez efektu powiększonych oczu – bardziej naturalny wygląd oczu.

Istnieje możliwość wyprodukowania wyjątkowo płaskich, estetycznych soczewek jednoogniskowych ZEISS nawet przy dużych i nietypowych mocach korekcyjnych. Widoczna krzywizna soczewki – przyczyna typowego efektu powiększonych oczu – jest zredukowana do minimum. W ten sposób oko użytkownika wygląda naturalnie, bez efektu powiększenia lub pomniejszenia oka.

Ciesz się optymalną jakością widzenia w nocy, większym kontrastem i bardziej nasyconym kolorem.

Do produkcji soczewek jednoogniskowych ZEISS wykorzystuje się pomiar oczu użytkownika dokonany przy użyciu najnowocześniejszej technologii komputerowej. Wynik: idealny obraz, niepowtarzalny jak odcisk palca, wyrównujący zaburzenia widzenia, które często trudno zdiagnozować podczas podstawowego badania wzroku. Tak duża ilość informacji umożliwia wyprodukowanie soczewki idealnie dopasowanej do indywidualnych potrzeb użytkownika: dla lepszego widzenia w nocy i przy słabych warunkach oświetleniowych, większego kontrastu i bardziej intensywnego postrzegania kolorów.

Twoje soczewki jednoogniskowe – z ochroną przed promieniowaniem UV i barwieniem.

Na najpiękniejsze dni w roku.

Każda para okularów korekcyjnych może być parą okularów przeciwsłonecznych z idealną ochroną przed promieniowaniem UV i optymalnym widzeniem. Takie soczewki mają wszystko, czego oczekujesz od okularów przeciwsłonecznych: większy kontrast, mniej odblasków i powłoka antyrefleksyjna. Dobrze, kiedy nie musisz iść na kompromis.

Soczewki fotochromowe. Soczewki ze zintegrowaną ochroną przeciwsłoneczną. Stylowe i praktyczne.

Okulary sprawdzające się w każdej sytuacji : samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Są również wyposażone w 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Wyższy komfort widzenia w sztucznym świetle. Zapobiegaj zmęczeniu i nadwyrężaniu oczu.

Smartfony, lampy LED, ekrany, telewizory, tablety czy czytniki elektroniczne: współczesne źródła światła emitują teraz więcej niebieskiego światła niż kiedykolwiek. Niebieskie światło może być niebezpieczne. Wiele osób twierdzi, że jest nieprzyjemne i powoduje uczucie nadwyrężonych oczu. Wpływa również niekorzystnie na nasz biorytm. Specjalny filtr światła niebieskiego w soczewce okularowej daje użytkownikowi większy komfort widzenia.

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje soczewki są wyjątkowo odporne na zarysowania oraz przyleganie elektrostatycznych cząsteczek kurzu. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

5 wskazówek dla soczewek do dali i czytania.


1. Dobre widzenie zasadniczo wpływa na to, jak postrzegamy świat w okół nas. Im wcześniej optyk sprawdzi i skoryguje Twój wzrok, tym lepiej. Jakie wiążą się z tym korzyści? Możesz w ten sposób uniknąć nagłego zwiększenia mocy korekcyjnej i będzie Ci łatwiej stopniowo przyzwyczajać się do kolejnych par okularów, przez co Twoje życie będzie bardziej komfortowe.

5 wskazówek dla soczewek do dali i czytania.


2. Twój optyk powinien omówić z Tobą wybór soczewek i oprawek, przeprowadzić kompleksową analizę Twoich potrzeb widzenia oraz spędzić wystarczająco dużo czasu na idealnej centracji soczewek – to jedyny sposób, aby w pełni wykorzystać potencjał Twoich soczewek.

5 wskazówek dla soczewek do dali i czytania.


3. Zaburzenia widzenia często są przyczyną regularnych bólów głowy. Podstawowa zasada: powinieneś badać swoje oczy co dwa lata.

 

5 wskazówek dla soczewek do dali i czytania.


4. Noś swoje okulary regularnie zaraz po ich otrzymaniu. W ten sposób szybciej się do nich przyzwyczaisz. Jeśli po 14 dniach nie będziesz czuł się komfortowo w swoich okularach, powinieneś udać się do swojego optyka. Otrzymasz wtedy odpowiednią pomoc.

 

5 wskazówek dla soczewek do dali i czytania.


5. Twoje nowe okulary powinny być wyprofilowane optyka. Okulary będą optymalnie spełniać swoją funkcje tylko wtedy, gdy zostaną odpowiednio dopasowane do Twoich potrzeb. Wizyta u optyka jest niezbędna, jeśli soczewki są porysowane lub powłoka antyrefleksyjna jest uszkodzona: w takich przypadkach należy jak najszybciej je wymienić.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewce. Środki czyszczące, w postaci sprayu lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.  

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Soczewki progresywne dopasowane konstrukcją do prowadzenia pojazdów zmniejszają ryzyko wypadku i zwiększają komfort widzenia, jednocześnie ułatwiając lepsze postrzeganie obrazu podczas przenoszenia wzroku (np. z jezdni na deską rozdzielczą).

Dowiedz się więcej o soczewkach DriveSafe

Korzystanie z urządzeń cyfrowych elektronicznych, takich jak smartfon lub tablet, to obciążenie dla naszych oczu, ponieważ muszą nieustannie pracować podczas przenoszenia wzroku z bliży na dal i odwrotnie. Takie ciągłe ruchy oka mogą doprowadzić do napięcia naszych oczu i spowodować bóle głowy , sztywność karku oraz uczucie zmęczonych lub piekących oczu. Soczewki zaprojektowane do pracy z urządzeniami cyfrowymi są szczególnie korzystne dla użytkowników okularów w wieku pomiędzy 35 a 40 rokiem życia, zapewniając komfortowe widzenie nawet przy częstym przenoszeniu wzroku.

Soczewki Digital: dowiedz się więcej o odprężonym widzeniu.

Spersonalizowane porada. Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.