Soczewki kontaktowe – coś małego dla wyraźnego widzenia.

Wyjątkowa jakość widzenia w harmonii z Twoim wyglądem.

Do uprawiania sportu, na wakacje lub z przyczyn kosmetycznych: soczewki kontaktowe ZEISS są często atrakcyjną alternatywą dla okularów. Soczewki kontaktowe są idealnie dopasowane i uwzględniają prawie każdą wadę wzroku, są łatwe w użyciu i charakteryzują się wysokim komfortem noszenia. Są również dostępne w wielu modnych kolorach.

Soczewki kontaktowe ZEISS. Alternatywa dla okularów.

Jedyne w swoim rodzaju – jak Ty. Niezależnie od tego, czy używasz codziennych, miesięcznych lub kolorowych soczewek kontaktowych czy szukasz idealnego środka czyszczącego: w naszym bogatym asortymencie produktów znajdziesz różne rodzaje soczewek kontaktowych i odpowiednich płynów pielęgnacyjnych – wszystkie w legendarnej jakości ZEISS.

Produkcją i dystrybucją soczewek kontaktowych firmy ZEISS zajmuje się firma Expert Krak (Wöhlk).

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Pierwszorzędne materiały i optymalne dopasowanie. Nie pozostawiaj niczego przypadkowi.

Istnieją trzy podstawowe cechy, które wpływają na komfort użytkownika soczewek kontaktowych: jakość soczewki, profesjonalne dopasowanie i odpowiednia pielęgnacja za pomocą wysokiej jakości środków do czyszczenia, przechowywania i płukania. Niezależnie od rodzaju soczewek kontaktowych, na które się zdecydujesz, powinny zostać one dopasowane przez Twojego optyka – podobnie jak w przypadku okularów. Twój optyk oceni stan Twojego wzroku, zmierzy powierzchnię rogówki Twojego oka i sprawdzi stan filmu łzowego, aby pomóc Ci wybrać najlepszy rodzaj soczewek kontaktowych. Wyeksponuj swoje oczy – od teraz na długi czas.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Jednodniowe soczewki kontaktowe.

Dla okazjonalnych użytkowników i każdego, kto lubi wygodę.

Ciesz się maksymalną czystością bez potrzeby pielęgnacji z soczewkami ZEISS Contact Day 1. Te wysokiej jakości soczewki jednodniowe są wygodną alternatywą na co dzień, w szczególności do tymczasowego użytkowania podczas wakacji, uprawiania sportów lub wykonywania szczególnych zadań w pracy, w których tradycyjne okulary mogą zaparować. Praktyczne i użyteczne w różnych sytuacjach – nawet, gdy korzystasz z soczewek od czasu do czasu.

Czy wiedziałeś, bez komplikowania możesz korzystać z soczewek jednodniowych podczas pływania?

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Miesięczne soczewki kontaktowe.

Nasze rozwiązania na 30 dni fantastycznego widzenia.

Łatwe w użyciu, większy komfort noszenia. Nasze soczewki kontaktowe ZEISS Contact Day 30 oferują Ci wyjątkowe widzenie – od rana do wieczora. Są dostępne w czterech wersjach:

ZEISS Contact Day 30 spheric:

łatwe w noszeniu standardowe soczewki kontaktowe.

ZEISS Contact Day 30 compatic:

wyróżniają się lepszą tolerancją oraz większym komfortem w użytkowaniu. Można ich używać w klimatyzowanych pomieszczeniach lub jeśli cierpisz na zespół suchego oka.

ZEISS Contact Day 30 air:

z ponadprzeciętną zawartością wody i dobrymi właściwościami zwilżającymi. Materiał silikonowo-hydrożelowy, z którego wykonano te soczewki kontaktowe, ulepsza przepuszczalność tlenu do oka. Doskonale nadają się do uprawiania sportu lub wydłużonego czasu noszenia.

ZEISS Contact Day 30 toric:

toryczne soczewki kontaktowe do korekcji astygmatyzmu.

Zmień kolor swoich oczu z dzięki barwionym soczewkom kontaktowym.

Ciesz się nowym wyglądem w krótkim czasie.

Wszystkie miesięczne soczewki kontaktowe ZEISS Contact Day 30 są dostępne w ośmiu pojedynczych lub trzykolorowych strukturach tęczówek. Barwniki są zintegrowane z polimerem soczewki.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów  

5 wskazówek dla użytkowników soczewek kontaktowych

1. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ich soczewki kontaktowe powinny zostać tak samo dopasowane jak okulary. Pamiętaj: profesjonalne badanie oczu jest niezbędne dla użytkowników soczewek kontaktowych. Idealne widzenie i wyjątkowy komfort noszenia – te dwa czynniki są nieodzowne, aby cieszyć się lepszą jakością życia.

5 wskazówek dla użytkowników soczewek kontaktowych

2. Pielęgnacja soczewek kontaktowych to codzienna konieczność! Do czyszczenia, przechowywania i płukania Twoich soczewek kontaktowych stosuj wyłącznie płyn do pielęgnacji, który polecił Ci Twój optyk. Codziennie zmieniaj płyn do przechowywania soczewek w pojemniku. Wymieniaj pojemnik na soczewki co trzy do sześciu miesięcy. 

 

5 wskazówek dla użytkowników soczewek kontaktowych

3. Przed włożeniem lub wyciągnięciem soczewek z pojemnika dokładnie umyj ręce.

 

5 wskazówek dla użytkowników soczewek kontaktowych

4. Przy zakupie zapytaj swojego optyka, czy soczewki kontaktowe cechują się dużym współczynnikiem przepuszczalności tlenu i zapewniają optymalną wymianę filmu łzowego. Wiele osób, które korzystają z soczewek kontaktowych, skarży się na suche oczy. W tym przypadku soczewki z wysokim współczynnikiem przepuszczalności tlenu oraz specjalne krople do oczu mogą poprawić komfort noszenia. Zapytaj swojego optyka.
 

5 wskazówek dla użytkowników soczewek kontaktowych

5. Okulary nadal są konieczne – nie tylko w nagłych przypadkach. Od czasu do czasu Twoje oczy potrzebują odpoczynku. Skorzystaj wtedy z tradycyjnych okularów. Tutaj obowiązuje ta sama zasada, co w przypadku soczewek kontaktowych: Twoje okulary powinny być odpowiednio dopasowane przez optyka.
 

Contact lens care – everything you need to know

Zarazki, wirusy i bakterie nie mają szans. Pielęgnacja soczewek kontaktowych – wszystko, co musisz wiedzieć.

Czystość – to najważniejszy czynnik dla użytkowników soczewek kontaktowych! Niewystarczająca higiena lub nieprawidłowa pielęgnacja może doprowadzić do infekcji oka spowodowanej przez zarazki, wirusy lub bakterie. Wiąże się to nie tylko z bólem i dyskomfortem użytkownika, lecz również może doprowadzić do uszkodzenia oczu. Jeśli chodzi o czystość, użytkownicy soczewek kontaktowych nie powinni iść na kompromis.

Wskazówka: nasz płyn do czyszczenia ZEISS All-in-one ADVANCE jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami miękkich soczewek kontaktowych. Jednocześnie jest delikatny i stanowi skuteczną ochronę przed zarazkami, wirusami i bakteriami.

Ciesz się idealnym widzeniem w bliży lub dali. Soczewki jednoogniskowe ZEISS są idealnym rozwiązaniem na skorygowanie krótko- lub dalekowzroczności, jako ulepszona para okularów do czytania lub jako standardowe okulary do dali. Są dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika oraz udoskonalone w taki sposób, aby zagwarantować dobre widzenie nawet na obrzeżach soczewek. Ponadto soczewki te są cienkie i estetycznie atrakcyjne dla użytkowników.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów  

ZEISS single vision lenses
ZEISS Sunglass lenses

Mimo że istnieją soczewki kontaktowe z ochroną UV, użytkownicy soczewek kontaktowych powinni mimo wszystko zadbać o dodatkową ochronę, zakładając dobre okulary przeciwsłoneczne. Modne kolory i atrakcyjne style – wybór należy do Ciebie. Zapoznaj się z naszą ofertą okularów przeciwsłonecznych.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów  

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Zarówno okulary jak i soczewki kontaktowe spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.