Soczewki Office:

ciesz się komfortowym widzeniem w pracy.

Coś, na co zawsze możesz liczyć: soczewki Office ZEISS zostały specjalnie dopasowane do potrzeb oczu w biurze i przed ekranem komputera. Dzięki nim każdy dzień w pracy będzie łatwiejszy dla Twoich oczu. Dzięki nim będziesz mógł lepiej się skoncentrować i pracować efektywniej bez obciążania oczu.

Soczewki ZEISS Office.

Wszystko w zasięgu wzroku.

Ludzie zauważają zmiany około 35 roku życia: nagle praca przed ekranem komputera i przenoszenie wzroku, np. z klawiatury na ekran lub z kalendarza na telefon, zaczyna bardziej obciążać ich oczy. Aby widzieć wyraźnie na każdą odległość, często nieświadomie przybierają niewygodną postawę ciała, np. pochylając się do przodu lub unosząc głowę. Ból pleców i szyi w połączeniu z suchymi lub łzawiącymi oczami to jedynie kilka z możliwych konsekwencji. Soczewki ZEISS Office pomagają uniknąć tego typu obciążenia dla oka: są dopasowane do szczególnych potrzeb wzrokowych danego użytkownika w pracy oraz w przeciwieństwie do soczewek do czytania lub progresywnych są zoptymalizowane pod kątem widzenia wszystkich wymaganych odległości podczas pracy przed ekranem komputera.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Dopasowane do Twojej pracy i Twoich oczu.

Ciesz się optymalną jakością widzenia – nie tylko podczas pracy przed komputerem.

Upewnij się, że Twoje widzenie w pracy jest niezakłócone – niezależnie od tego, gdzie patrzysz. Soczewki ZEISS Office charakteryzują się szerokim polem widzenia dla bliskich i pośrednich odległości, dzięki czemu są przystosowane do Twoich potrzeb w pracy. Soczewki są zoptymalizowane pod kątem odległości między Tobą a ekranem komputera, klientem lub współpracownikiem, lub idealnej odległości dla czytania, co pozwala Twoim oczom się zrelaksować, jednocześnie utrzymując prawidłową postawę ciała. Pozytywne wyniki zauważysz także poza biurem.

soczewki do czytania

Soczewki do czytania

Soczewki progresywne

Soczewki progresywne

Soczewki Office

Soczewki Office

Bóle głowy i pleców, oznaki przemęczenia. Dlaczego soczewki do czytania i soczewki progresywne nie są zawsze najlepszym zamiennikiem.

Okulary ze standardowymi soczewkami do czytania lub progresywnymi nie są idealne do pracy przed komputerem, ponieważ istotne obszary soczewki nie są idealnie dopasowane do pracy w biurze. Dla przykładu okulary do czytania korygują widzenie tylko na małą odległość, zbyt małą do pracy przy komputerze lub przy biurku. Natomiast jeśli chodzi o soczewki progresywne, użytkownik patrzy na monitor przez dolną część soczewki odchylając głowę do góry, aby wyraźnie widzieć ekran. Obydwa rodzaje soczewek sprawiają, że przyjmujemy nienaturalną postawę ciała podczas siedzenia, co potencjalnie może doprowadzić do sztywnienia mięśni pleców, ramion, a także bólów głowy.

Widzenie w cyfrowym świecie. Soczewki okularowe do pracy w dzisiejszym świecie.

Sprostają każdemu wyzwaniu. Soczewki ZEISS Office zawierają technologię Digital Inside® specjalnie zoptymalizowaną do bliży, która umożliwia szybkie skupienie wzroku bez wysiłku - przy przenoszeniu wzroku z telefonu komórkowego na ekran komputera i na odwrót. Te soczewki nie tylko zapewniają niewymagające wysiłku i wyraźne widzenie podczas pracy z urządzeniami cyfrowymi, są również idealne do czytania książek i czasopism. Zapobiegają przybieraniu niewygodnej postawy ciała i szyi, zapewniają oczom ulgę i zmniejszają cyfrowe zmęczenie wzroku.

Potrzeby Twoich oczu w pracy. Jak wygląda Twoja praca?

W zależności od wykonywanych zadań, nasze oczy muszą stawiać czoła różnym wyzwaniom. Generalnie wyróżnia się trzy rodzaje prac.

Stanowisko pracy do pracy w bliży

Stanowisko pracy do pracy w bliży

Dla osób, które w pracy głównie czytają dokumenty, np. architekci, redaktorzy i księgowi. Najważniejszym czynnikiem w ich soczewkach Office jest udoskonalona strefa bliży do czytania do maksymalnie jednego metra. Szerszy obszar widzenia to dla użytkownika znacznie wyższy komfort podczas czytania w przeciwieństwie do tradycyjnych okularów do czytania, które zwykle są dopasowane do odległości 40-50 cm.  

Stanowisko pracy przy komputerze

Stanowisko pracy przy komputerze

Takie osoby przenoszą wzrok głównie z klawiatury na monitor, np. programiści, pracownicy biurowi lub call center. Ich soczewki Office powinny oferować wyraźne, naturalne widzenie obejmujące odległość czytania do maksymalnie dwóch metrów – to idealne rozwiązanie do biura.

Stanowisko pracy w zamkniętym pomieszczeniu, częsty kontakt z klientami

Stanowisko pracy w zamkniętym pomieszczeniu, częsty kontakt z klientami

takie osoby mają bezpośredni kontakt z klientami, regularnie wstają i oddalają się od stanowiska pracy, pracują także przed komputerem, np. w sklepie detalicznym lub przy produkcji. Optymalne soczewki dla osób pracujących w takim miejscu powinny gwarantować naturalne widzenie, od odległości do czytania do maksymalnej odległości wynoszącej cztery metry.

Zespół zwycięzców. Ciesz się większym komfortem widzenia w sztucznym świetle bez nadwyrężania oczu.

Smartfon, lampa LED, monitor, telewizor, tablet czy czytnik elektroniczny: współczesne źródła światła emitują teraz więcej niebieskiego światła niż kiedykolwiek. Wielu z nas uważa, że jest nieprzyjemne i stresujące, ponieważ niekorzystnie wpływa ono na nasz biorytm i może być niebezpieczne dla naszych oczu. Specjalny filtr światła niebieskiego w soczewce okularowej oferuje użytkownikowi bardziej komfortowe widzenie.

Wyjątkowo cienkie soczewki, które są lekkie jak piórko. Zachwycający wygląd.

Niezależnie od tego, czy zostały wykonane z materiału organicznego lub mineralnego: innowacyjne technologie produkcji umożliwiają stworzenie wyjątkowo cienkich i lekkich soczewek, nawet przy dużych i niestandardowych mocach korekcyjnych. Niemalże nie zauważysz, że masz coś na nosie.

Warto wiedzieć: nawet przejrzyste soczewki okularowe firmy ZEISS posiadają wysokowydajną powłoką ochronną przed promieniowaniem UV. Specjalne właściwości soczewek filtrują szkodliwe światło słoneczne, stanowiąc stałą ochronę Twoich oczu przed promieniami UV.

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje soczewki są wyjątkowo odporne na zarysowania oraz przyleganie elektrostatycznych cząsteczek kurzu. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia w okularach do pracy przy komputerze


1. Wygodne widzenie w strefie bliskich i pośrednich odległości jest potrzebne nie tylko do pracy przy komputerze. Równie dobrze możesz wykorzystać swoje okulary Office na co dzień: poświęcając czas na swoje hobby, robótki ręczne, szydełkowanie, muzykę, sztukę i rękodzieło, gotowanie lub prace domowe.

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia w okularach do pracy przy komputerze


2. Upewnij się, że Twoja postawa jest prawidłowa oraz ilość światła jest wystarczająca podczas wykonywania wytężonej pracy przed ekranem komputera.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia w okularach do pracy przy komputerze


3. Idealna pozycja podczas pracy przy komputerze to taka, gdy górna krawędź ekranu jest na tej samej wysokości, co Twoje oczy, lub trochę niżej. Aby upewnić się, że Twoja pozycja jest prawidłową, możesz odpowiednio wyregulować wysokość krzesła.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia w okularach do pracy przy komputerze


4. Pamiętaj, aby relaksować oczy w ciągu dnia, np. patrząc przez okno lub patrząc w dal co godzinę przez około pięć minut – bez skupiania wzroku w jednym punkcie.

 

5 wskazówek dotyczących lepszego widzenia w okularach do pracy przy komputerze


5. Często zdarza się, że podczas wykonywania stresujących zadań naturalne odstępy czasu między mruganiem stają się nieregularne, co może być przyczyną suchego oka. Rozwiązanie: częściej zamykaj oczy chociaż na krótką chwilę. Dzięki temu unikniesz podrażnienia lub suchych oczu.

 

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewce. Środki czyszczące, w postaci sprayu lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.  

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Spersonalizowane porada. Znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.