Okulary progresywne to wyjątkowy produkt:

nareszcie możesz cieszyć się dobrym widzeniem
– niezależnie od odległości.

Soczewki progresywne ZEISS stanowią wsparcie dla optymalnego widzenia bliskich i dalekich odległości. Są specjalnie dopasowane do potrzeb danego użytkownika, co daje gwarancję komfortu użytkowania, krótszego czasu adaptacji i ostrego widzenia niezależnie od odległości.

Soczewki progresywne ZEISS:

indywidualne i jedyne w swoim rodzaju – jak Ty.

Nasza szeroka gama soczewek progresywnych umożliwi Twojemu optykowi dobór okularów progresywnych o niespotykanej precyzji, dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Najnowocześniejsza technologia komputerowa jest nieodzowna w badaniu wzroku i podczas centracji soczewek do Twoich oprawek. Bliskie, pośrednie i dalekie strefy widzenia są zintegrowane w jednej soczewce, co gwarantuje płynne przejście obrazu. Soczewki są dopasowane do kształtu twarzy, stylu życia, zawodu i nawyków widzenia danego użytkownika. Indywidualne i jedyne w swoim rodzaju – jak Ty.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.

Wyjątkowa tolerancja, szybka adaptacja. Dla optymalnego widzenia.

Wiele czynników, innowacyjna technologia i dane o użytkowniku stanowią część procesu produkcji soczewek progresywnych ZEISS, dzięki czemu znacznie skraca się okres adaptacji. Niezależnie od tego, czy masz już doświadczenie w noszeniu okularów progresywnych czy spotykasz się z nimi po raz pierwszy: para okularów progresywnych, specjalnie dopasowanych do Twoich potrzeb, to najlepszy wybór dla naturalnego widzenia o najwyższej precyzji.

Jak szybciej przyzwyczaić się do okularów progresywnych

Płynne, idealne widzenie – niezależnie od tego, gdzie patrzysz.

Soczewki o złożonej budowie i wysokim komforcie: Soczewki progresywne ZEISS to gwarancja ostrego widzenia podczas przenoszenia wzroku. Przenoszenie wzroku nigdy nie było tak płynne, a to sprawia, że obraz w strefach pośrednich należy już do przeszłości.

Standardowa konstrukcja

Indywidualna konstrukcja

Standard Progressive Lenses Individualised Progressive Lenses

Widzenie w cyfrowym świecie. Soczewki progresywne przystosowane do współczesnego świata.

Obecnie częściej niż kiedykolwiek korzystamy ze smartfonów i tabletów, jednak te urządzenia cyfrowe stanowią nowe wyzwanie dla naszych oczu. W soczewkach progresywnych ZEISS uwzględniono te zmiany w naszym codziennym życiu, dzięki czemu możliwe jest szybkie i wygodne przenoszenie wzroku dzięki udoskonalonej strefy bliży – niezależnie od tego, na co patrzymy. Soczewki progresywne to doskonały wybór nie tylko kiedy korzystamy z urządzeń cyfrowych, ale również do czytania książek i magazynów, ponieważ nie musimy wtedy przybierać niewygodnych pozycji głowy i ciała.

Odpowiednie dla każdych oprawek. Twój styl, Twój wybór.

Zastanawiasz się nad kupnem nowych, modnych oprawek? Zainspiruj się różnorodną gamą produktów. Niezależnie od kształtu oprawek (np. pilotki), Twój optyk ZEISS odpowiednio dopasuje nowe progresywne soczewki, aby najlepiej odpowiadały Twoim nawykom widzenia, abyś nie musiał zbyt długo przyzwyczajać się do nowych okularów.

Super cienkie i wyjątkowo lekkie. Mniejsza waga, większy komfort noszenia.

Niezależnie od tego, czy zostały wykonane z materiału organicznego czy mineralnego: innowacyjne technologie produkcji umożliwiają produkcję wyjątkowo cienkich i lekkich soczewek, nawet przy dużych i niestandardowych mocach korekcyjnych. Niemalże nie zauważysz, że masz coś na nosie.

Warto wiedzieć: nawet przejrzyste soczewki okularowe firmy ZEISS posiadają wysokowydajną powłoką ochronną przed promieniowaniem UV. Specjalne właściwości soczewek filtrują szkodliwe światło słoneczne, stanowiąc stałą ochronę Twoich oczu przed promieniami UV. 

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje okulary są wyjątkowo odporne na zarysowania i brud. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

Wyższy komfort widzenia w sztucznym świetle.
Przeciwdziałaj zmęczeniu i nadwyrężeniu oczu.

Smartfony, lampy LED, ekrany, telewizory, tablety czy czytniki elektroniczne: współczesne źródła światła emitują teraz więcej niebieskiego światła niż kiedykolwiek. Wiele osób uważa, że to światło jest nieprzyjemne i stresujące, ponieważ niekorzystnie wpływa na nasz biorytm i może być niebezpieczne dla naszych oczu. Filtr światła niebieskiego w soczewce okularowej zapewnia użytkownikowi bardziej komfortowe widzenie.

Soczewki progresywne i ochrona przeciwsłoneczna – wszystko w jednej soczewce. W rekordowo szybkim czasie.

Para okularów na każdy dzień: samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Posiadają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Soczewki z ochroną przeciwsłoneczną w konstrukcji progresywnej. Wymarzony zestaw na lato.

Każda para okularów może być również okularami przeciwsłonecznymi z idealną ochroną przed promieniowaniem UV i optymalnym widzeniem. Takie soczewki posiadają wszystko, czego oczekujesz: większy kontrast, mniej odblasków i powłokę antyrefleksyjną. Dobrze jest kiedy nie musisz iść na kompromis.

5 wskazówek dotyczących soczewek progresywnych


1. Jeśli zauważyłeś problemy ze wzrokiem, niezwłocznie skontaktuj się ze swoim optykiem. Im wcześniej zaczniesz korzystać z soczewek progresywnych, tym łatwiej będzie Ci się do nich przyzwyczaić. 

5 wskazówek dotyczących soczewek progresywnych


2. Najważniejsze u optyka: osobista konsultacja na temat soczewek progresywnych i oprawek poprzez badanie potrzeb. Tylko w taki sposób Twoje soczewki zostaną idealnie dopasowane. 

5 wskazówek dotyczących soczewek progresywnych


3. Od razu zacznij przyzwyczajać swoje oczy do nowych soczewek progresywnych. Innymi słowy: noś je bez przerwy – i uzbrój się w cierpliwość!

W ten sposób przyzwyczaisz swoje oczy w bardzo krótkim czasie. Jeśli jednak po 14 dniach będziesz nadal miał problemy z widzeniem, udaj się do Twojego optyka. Jeśli obraz nie jest wyraźny, gdy patrzysz przed siebie lub gdy obrzeża obrazu w dali wydają się być rozmazane, Twoje okulary mogły zostać scentrowane zbyt wysoko. W przypadku, gdy musisz patrzeć w dół, aby wyraźnie widzieć przedmioty znajdujące się blisko, Twoje okulary zostały scentrowane zbyt nisko. W każdej z tych sytuacji należy szukać pomocy u optyka – często wystarczy szybka wizyta w gabinecie, aby rozwiązać problem.

5 wskazówek dotyczących soczewek progresywnych


4. Osoby korzystające z soczewek progresywnych po raz pierwszy twierdzą, że ich widzenie w dali jest najlepsze podczas noszenia nowych okularów.

Gdy czytasz, spójrz w dół bez pochylania całej głowy. Podczas chodzenia nie patrz pod nogi, lecz prosto przed siebie. Podczas wchodzenia po schodach odchyl głowę w taki sposób, jakbyś chciał patrzeć przez górną część soczewek, tzn. przez strefę przeznaczoną do dalekich odległości – w ten sposób obraz będzie wyraźny.

 

5 wskazówek dotyczących soczewek progresywnych


5. Jeśli centracja Twoich soczewek progresywnych nie jest dokładna, powinieneś natychmiast udać się do swojego optyka, aby to skorygować. Dokładne scentrowanie soczewek do Twoich oczu jest prawidłowe tylko wtedy, gdy okulary są w takiej pozycji, w jakiej zostały ustawione przez Twojego optyka.  

For professional cleaning and gentle lens care. Useful extras.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewce. Środki czyszczące, w postaci sprayu lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Soczewki progresywne dopasowane do prowadzenia pojazdów zmniejszają ryzyko wypadku i zwiększają komfort widzenia, jednocześnie zapewniają stabilny obraz podczas przenoszenia wzroku (np. z jezdni na deską rozdzielczą). Okulary progresywne można odpowiednio dopasować, aby spełniały wymagane funkcje podczas pracy biurowej. Dzięki temu Twoja druga para okularów stanie się Twoim ulubionym współpracownikiem.

Dowiedz się więcej o soczewkach DriveSafe

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.