Soczewki ZEISS i.Scription

Ciesz się krystalicznym, wyraźnym widzeniem z podwyższonym kontrastem i bardziej intensywnymi kolorami – również w nocy i o zmierzchu.

Soczewki okularowe z technologią i.Scription od ZEISS są szczegółowo dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkownika i zapewniają wyraźne, lepsze widzenie z podwyższonym kontrastem. Wyjątkowa jakość widzenia – szczególnie w nocy i o zmierzchu.

Soczewki z technologią i.Scription®.

Wyraźne, bardziej krystaliczne widzenie z podwyższonym kontrastem – nawet w nocy.

Wyjątkowa jakość widzenia. W celu wyprodukowania soczewek z technologią ZEISS i.Scription dokonuje się analizy indywidualnego profilu oka użytkownika za pomocą specjalnego wspomaganego komputerowo systemu pomiarów: ZEISS i.Profilerplus. Taki profil zostanie uwzględniony w konstrukcji i produkcji soczewki, co daje możliwość skorygowania wcześniej niezdiagnozowanych zaburzeń wzroku. Rezultat: lepsze widzenie w nocy i o zmierzchu, zredukowana ilość widzianych odblasków (np. ze świateł nadjeżdżających samochodów), bardziej nasycone kolory i podwyższone postrzeganie kontrastu.

Wyszukiwanie optyka

Znajdź najbliższego optyka ZEISS. 

Wyraźny obraz w nocy.

Wielu użytkowników okularów boryka się ze słabym widzeniem w nocy lub o zmierzchu, ponieważ gorsze warunki oświetleniowe powodują rozszerzenie się źrenicy. W rezultacie zanika głębia ostrości, a widzenie przestrzenne zostaje ograniczone, podczas gdy odblaski i niski kontrast męczą oko. Dzięki technologii i.Scription® w konstrukcji soczewki uwzględnia się rozszerzenie źrenic użytkownika nocą, co prowadzi do polepszenia widzenia przy słabym świetle.

bez Soczewki z technologią i.Scription

z Soczewki z technologią i.Scription

Without i.Scription With i.Scription

Analiza Twoich oczu w ciągu kilku sekund. Tak dokładna jak odcisk palca.

Aby wyprodukować soczewki wyposażone w technologię ZEISS i.Scription, dokonuje się analizy oczu nie tylko za pomocą standardowego badania, subiektywnego pomiaru refrakcji przeprowadzanego przez Twojego okulistę lub optyka, ale również specjalnego, komputerowo wspomaganego systemu pomiarów: ZEISS i.Profilerplus. W przeciwieństwie do innych pomiarów urządzenie mierzy Twój wzrok również przy rozszerzonych źrenicach oraz za pomocą technologii wavefront w zaledwie kilka sekund generuje Twój indywidualny profil widzenia. Rezultat końcowy: Twój profil widzenia jest tak wyjątkowy jak odciski Twoich palców, dzięki czemu masz pewność, że typowe zaburzenia widzenia (krótko- i dalekowzroczność) oraz aberracje wyższego rzędu, czyli zaburzenia, które w znacznym stopniu wpływają na jakość Twojego widzenia w nocy i o zmierzchu, zostaną poprawnie rozpoznane.

Wyższy komfort widzenia, większe bezpieczeństwo.

Precyzyjnie zoptymalizowane i dopasowane.

W procesie produkcji można dodatkowo zoptymalizować i spersonalizować soczewki i.Scription®, aby odpowiadały potrzebom Twoich oczu. Ta technologia umożliwia produkcję soczewek bardzo precyzyjnych o najlepszych parametrach korekcyjnych. Soczewki oferują lepszy komfort noszenia nie tylko użytkownikom ze ślepotą nocną, lecz także gwarantują większe poczucie bezpieczeństwa w słabych warunkach oświetleniowych. Przekonaj się sam.

Idealna para okularów do całodziennego użytkowania: soczewki fotochromowe z technologią i.Scription.

Widzenie wyjątkowo ostre i ochrona przeciwsłoneczna – wszystko w jednej soczewce.

Para okularów do całodziennego użytkowania: samoprzyciemniające się soczewki spełniają również funkcję okularów przeciwsłonecznych. Soczewki przyciemniają się zaledwie w ciągu kilku sekund i rozjaśniają w kilka minut. Zapewniają 100% ochronę przed promieniowaniem UV.

Rysy i brud nie mają szans. Teraz bardziej wytrzymałe niż kiedykolwiek.

Wysoko wydajne powłoki sprawiają, że Twoje soczewki są wyjątkowo odporne na zarysowania oraz przyleganie elektrostatycznych cząsteczek kurzu. Zaleta: Twoje soczewki pozostają czyste dłużej i są znacznie łatwiejsze w czyszczeniu. Lepsze widzenie i wygląd – częściowo dzięki nowej powłoce antyrefleksyjnej.

5 wskazówek dla lepszego widzenia

1. Nieprawidłowe widzenie jest jednym z największych niebezpieczeństw podczas jazdy samochodem. Jako kierowca musisz regularnie badać swoje oczy u swojego okulisty – co najmniej raz na dwa lata.

5 wskazówek dla lepszego widzenia

2. Podczas wizyty u optyka nie zapomnij omówić Twoich indywidualnych potrzeb wzrokowych. Jeśli często prowadzisz samochód i borykasz się z zaburzeniami widzenia podczas jazdy w nocy lub o zmierzchu, nie zapomnij powiedzieć o tym swojemu optykowi. Z pewnością będzie umiał Ci pomóc.

5 wskazówek dla lepszego widzenia

3. Noś swoje okulary regularnie, zaczynając zaraz po ich otrzymaniu. W ten sposób szybciej się do nich przyzwyczaisz. Jeśli po 14 dniach nie przyzwyczaisz się do swoich nowych okularów, udaj się do Twojego optyka. Z pewnością będzie umiał Ci pomóc.
 

5 wskazówek dla lepszego widzenia

4. Jeśli zauważysz, że Twoje okulary nie są w 100% dobrze dopasowane, powinieneś jak najszybciej poprosić swojego optyka o sprawdzenie i skorygowanie dyskomfortu , abyś mógł w pełni cieszyć się ze swoich okularów.

 

5 wskazówek dla lepszego widzenia

5. Czasami jest to wygodne, ale nie powinno się czyścić okularów rękawem, koszulką lub chusteczką. Powód: znajdują się w nich mikroskopijne cząsteczki kurzu, które z czasem zwiększają ilość zarysowań na soczewce. Zalecamy czyszczenie okularów za pomocą płynu do czyszczenia firmy ZEISS.
 

For professional cleaning and gentle lens care. Useful extras.

Ochrona i wydajność: delikatne czyszczenie bez uszkadzania powłoki na soczewkach. Środki czyszczące, w postaci spray lub szmatki, są również idealne do pielęgnacji ekranu komputera, smartfona czy tabletu.

Tutaj znajdziesz więcej szczegółów

Spersonalizowana porada: znajdź najbliższego optyka ZEISS

Okulary spełniają podstawową funkcję: mają pomóc użytkownikowi cieszyć się idealnym widzeniem. Jednak w praktyce jest to nie lada technologiczny wyczyn, który wymaga dużego doświadczenia oraz optyka, który poświęca swoim pacjentom wystarczająco dużo czasu. Jedynie optymalne know-how oraz dokładna konsultacja gwarantują spersonalizowane rozwiązanie, które spełni Twoje potrzeby na wiele lat. Znajdź optyka ZEISS w swojej okolicy...

Znajdź najbliższego optyka ZEISS.