Jakie są standardowe metody wymiarowania i tolerowania geometrycznego? Które symbole oznaczają które tolerancje? Chcesz szybko otrzymać odpowiedzi na swoje pytania? Dzięki naszym aplikacjom i e-bookom można w dowolnym czasie sprawdzić wszelkie informacje z zakresu metrologii. 

Aplikacje z zakresu kontroli jakości

Zdobądź podstawową wiedzę w zakresie chropowatości, tomografii komputerowej, GD&T i pomiarów kół zębatych lub uzyskaj dostęp do najczęściej stosowanych strategii pomiarowych dzięki naszej aplikacji Cookbook. Aplikacje są dostępne do pobrania w App Store lub Google Play Store.

Pomiary kół zębatych

Pomiar kół zębatych – podstawowe informacje w zarysie

Aplikacja zawiera przegląd informacji dotyczących metrologii przemysłowej w zakresie kół zębatych. Pomaga ocenić pomiary i objaśnia typowe parametry, takie jak linia zębów, obwodowe bicie promieniowe i grubość zębów.

Chropowatość

Najczęściej stosowane parametry pomiaru powierzchni

Podczas projektowania i tworzenia powierzchni przedmiotów obrabianych należy wziąć pod uwagę wiele parametrów powierzchni. Aplikacja Roughness firmy ZEISS to źródło informacji na temat najczęściej stosowanych parametrów powierzchni.

Aplikacja Cookbook

Strategie pomiarowe w pomiarach stykowych

Aplikacja Cookbook zawiera najczęściej stosowane strategie pomiarowe, które umożliwiają operatorom współrzędnościowych maszyn pomiarowych zaprojektowanie cyklu pomiarowego, a także przeprowadzenie i ocenę pomiarów.

GD&T

Wymiarowanie i obliczanie tolerancji zgodnie z normą ISO 1101

Aplikacja ta opisuje szeroki zakres definicji dotyczących wymiarowania i tolerowania geometrycznego, a także wspiera inżynierów i pracowników jako multimedialny podręcznik referencyjny.

Wersja Pro obejmuje dostęp do dodatkowych filmów i treści.

CT Basic

Uzyskanie podstawowych informacji pozwalających zrozumieć zasady przemysłowej tomografii komputerowej

Aplikacja doskonale nadaje się do tego, aby zdobyć podstawową wiedzę w zakresie przemysłowej tomografii komputerowej. Poznasz takie zagadnienia jak wykorzystanie promieniowania rentgenowskiego, zaczynając od procesu pomiarowego po rekonstrukcję i późniejszą analizę. Glosariusz zawiera objaśnienia specjalistycznych pojęć, takich jak utwardzanie wiązki, binowanie i rozogniskowanie.

E-booki ZEISS

Czy potrzebujesz czasem dodatkowych informacji? Aby je znaleźć, wystarczy zajrzeć do naszych e-booków. Zachęcamy do zgłębienia naszej literatury specjalistycznej, która obejmuje szerokie spojrzenie na świat metrologii. Forma e-booka zapewnia wszystkie podstawowe informacje na smartfonie lub tablecie bez żadnych opóźnień. W sklepie ZEISS można są również dostępne wersje drukowane.

Strategie pomiaru

w pomiarach stykowych

Zwiększ porównywalność pomiarów: w e-booku AKADEMIA METROLOGICZNA ZEISS znajdują się pomysły na definiowanie i dokumentowanie strategii pomiarowych. Obejmują mocowanie, definiowanie odniesienia, pomiary, ocenę i prezentację wyników.

Pobierz tutaj:

Tolerancja zgodności z normą, tolerancja kształtu i lokalizacji

Możliwości nowego standardu GPS

W e-booku opisano różnego rodzaju aspekty wymiarowania i tolerowania wytwarzanych elementów w celu zapewnienia funkcjonalności, stabilności produkcji i, co najważniejsze, zgodności z normami. Przedstawiono również przegląd międzynarodowych standardów GPS (w tym różnice w stosunku do standardów ASME). Wyprowadzono i objaśniono także 14 zasad dotyczących obliczania tolerancji zgodnej z testem.

Pobierz tutaj: