Targi ITM INDUSTRY EUROPE, Salon MACH-TOOL

Poznań, 4-7 czerwca 2024

Serdecznie zapraszamy na Targi ITM INDUSTRY EUROPE - MACH-TOOL, które odbędą się w dniach 4 - 7 czerwca 2024 roku w Poznaniu. Będziemy tam obecni i chętnie spotkamy się z Tobą oraz zaprezentujemy nasze produkt. W tym roku będziemy obecni w dwóch lokalizacjach:

  • w pawilonie 3A na stoisku 57, gdzie prezentować będziemy nasze maszyny pomiarowe z rozwiązaniami automatycznymi, które pozwolą na precyzyjne pomiary i optymalizację procesów w przemyśle.
  • w pawilonie 5 na stoisku 88A, gdzie będziecie mieli możliwość zobaczenia naszych kabin rentgenowskich 2D do badań wewnętrznych struktur detalu oraz mikroskopów do zastosowań przemysłowych.

Nasz zespół specjalistów chętnie doradzi i zaproponuje rozwiązanie pomiarowe, które będzie najlepiej dopasowane do Twoich potrzeb.

Nie zwlekaj, spotkajmy się na targach!

Poznaj portfolio ZEISS:

  •  współrzędnościowe maszyny stykowe
    i stykowo-optyczne,
  • optyczne systemy do skanowania 3D,
  • tomografy komputerowe
    i kabiny rentgenowskie,
  • optyczne i elektronowe mikroskopy przemysłowe.

Dla naszych gości przygotowaliśmy bezpłatne wejściówki. Co zrobić, żeby je otrzymać? Wystarczy, że wypełnisz formularz, który znajduje się obok.

Targi to idealna okazja, aby spotkać się z ekspertem, zobaczyć działanie maszyny pomiarowej czy oprogramowania i porozmawiać o tym, jak możemy pomóc Ci w codziennej pracy.

Poniżej przygotowaliśmy krótki opis maszyn, które zaprezentujemy na targach.

Możesz też zapoznać się z pełnym portfolio i skonsultować się z naszym specjalistą.

Pobierz wejściówkę:

Systemy pomiarowe na stoisku ZEISS

Poznaj systemy pomiarowe, które będą wystawiane podczas targów MACH-TOOL

Cela pomiarowa ZEISS AICell z głowicą AIMax cloud

Cela pomiarowa do pomiarów optycznych 3D

ZEISS AICell trace to bezkorelacyjny system pomiarowy umożliwiający monitorowanie procesu w czasie rzeczywistym na linii produkcyjnej. ICell trace łączy monitorowanie procesu i metrologię Inline w jednym stanowisku. Złożone cechy każdej wyprodukowanej części można w pełni automatycznie mierzyć w bardzo krótkim czasie. Dzięki przesyłaniu wyników w czasie rzeczywistym, produkcja może natychmiastowo zareagować w przypadku pojawienia się błędów.
Z rozwiązaniami Inline, jak AICell trace, pomiary seryjne które były możliwe tylko w laboratorium, mogą być teraz prowadzone bezpośrednio w linii produkcyjnej. Wyeliminowanie operacji logistycznych, jak pobieranie części z produkcji, transport do laboratorium pomiarowego i powrót, pozwala zaoszczędzić sporo czasu.
Na naszym stoisku pokażemy demonstracyjną celę pomiarową ZEISS AICell trace.

 

ZEISS ScanCobot

Zautomatyzowany system skanowania 3D do małych i średnich części

ZEISS ScanCobot łączy w sobie przemysłowy precyzyjny skaner optyczny ATOS ze współpracującym robotem i zmotoryzowanym stołem obrotowym. W krótkim czasie pomiaru głowica ATOS rejestruje informacje o jakości na wysokim poziomie szczegółowości, zapewniając wiarygodną podstawę do łatwej interpretacji. ZEISS ScanCobot wykorzystuje współpracującego robota do wykonania wszystkich potrzebnych pozycji pomiarowych. System wyróżnia się niewielkimi rozmiarami i jest idealny do wydajnej kontroli jakości małych i średnich części.

Planowanie, digitalizacja i kontrola pomiarów odbywają się w wirtualnym pomieszczeniu pomiarowym (VMR) potężnego oprogramowania ZEISS Inspect. VMR to centralne oprogramowanie do kontroli i planowania pomiarów, które reprezentuje pełną procedurę pomiarową. W oprogramowaniu zestaw danych CAD kontrolowanej części jest importowany wraz z powiązanym planem pomiarowym. Niezbędne pozycje głowicy i ścieżki robota są obliczane w pełni automatycznie po naciśnięciu przycisku.

ZEISS DuraMax

Najmniejsza współrzędnościowa maszyna pomiarowa z systemem duplex

Zmiany temperatury, pył, zanieczyszczenia i drgania są nieodłącznym elementem środowiska produkcyjnego. Maszyna ZEISS DuraMax jest przystosowana do pracy w takich warunkach. Może pracować niezawodnie w zakresie temperatur od +18°C do +30°C. Osłonięte prowadnice chronione są przed zanieczyszczeniami. Sztywna konstrukcja zapewnia stabilność wyników. ZEISS DuraMax umieszczony w ciągu technologicznym z obrabiarkami jest stosowany do sterowania i monitorowania bieżącej produkcji. Dzięki skanowaniu i możliwości pomiaru dużej liczby punktów zwiększa dokładność i powtarzalność pomiaru.

Dzięki różnorodnemu oprogramowaniu i osprzętowi, maszyny ZEISS DuraMax mogą być dostosowane do różnych zadań. Prezentowana na targach maszyna z systemem rekomendowana jest do pomiaru paletowego.

ZEISS T-SCAN hawk 2

Lekki, ręczny laserowy skaner 3D

System pomiarowy T-SCAN hawk 2 to lekki ręczny skaner 3D nowej generacji. Oferuje wysoką precyzję i maksymalną łatwość obsługi. System dostosowuje się do wykonywanych ruchów, a cały pomiar możesz wykonać przy użyciu tylko jednej ręki. T-SCAN hawk 2 to niezawodny system, który sprawdzi się w każdym zadaniu i w dowolnym miejscu, zaczynając od skanowania 3D podwozia w branży motoryzacyjnej po prace konserwacyjne w przemyśle energetycznym. Jest to możliwe dzięki niespotykanemu wcześniej trybowi satelity, który umożliwia skan obiektów nawet do kilku metrów. Przenośny i niezależny skaner laserowy T-SCAN hawk 2 jest dostarczany z oprogramowaniem inspekcyjnym, które jako część ZEISS Quality Suite, zapewnia jedno środowisko do akwizycji precyzyjnych danych 3D oraz ich weryfikacji, analiz i raportów.

Oprogramowanie metrologiczne ZEISS

Stanowisko ze stacjami roboczymi, na których będą dostępne systemy metrologiczne ZEISS

Współczesne oprogramowanie metrologiczne oferuje nowe możliwości w zakresie projektowania czy inspekcji modeli 3D. Rozwój technologiczny pozwala m.in. na dokładne odtwarzanie geometrii części, tworzenie złożonych elementów i konstrukcji oraz na rozbudowaną analizę pozyskanych danych pomiarowych. Wszystko to przy intuicyjnym interfejsie odpowiednim również dla początkujących użytkowników.
 Na naszym stoisku będzie można zapoznać się i przetestować oprogramowanie ZEISS Quality Suite oraz jego poszczególne moduły: ZEISS Inspect do inspekcji i kontroli jakości, ZEISS Reverse Engineering do inżynierii odwrotnej oraz ZEISS PiWeb do analizy danych i raportowania. Nasi inżynierowie pokażą jak oprogramowanie działa w praktyce i podpowiedzą jakie rozwiązanie jest najlepsze dla Ciebie.

ZEISS BOSELLO MAX

Kabina rentgenowska do kontroli odlewów metalowych i innych materiałów

ZEISS BOSELLO MAX to zaawansowany system rentgenowski, który został specjalnie zaprojektowany do zastosowań w przemyśle. System ten zapewnia precyzyjne obrazy rentgenowskie, które umożliwiają dokładną analizę jakości produktów i elementów produkcyjnych. Pozwala na wykrywanie nawet najmniejszych defektów w odlewach, takich jak pęcherzyki gazowe czy wtrącenia. Zastosowanie ZEISS BOSELLO MAX obejmuje wiele różnych sektorów przemysłu, w tym przemysł lotniczy, motoryzacyjny, elektroniczny i wiele innych. Dzięki swojej zaawansowanej technologii, system ZEISS BOSELLO MAX pozwala na szybkie i skuteczne usuwanie błędów w procesie produkcyjnym i redukować koszty.

ZEISS Axiovert 7

Odwrócony mikroskop metalograficzny

Jeśli szukasz kompaktowego mikroskopu, który bez trudu tworzy wysokiej jakości obrazy nawet dużych i ciężkich próbek, polecamy ZEISS Axiovert.

Dzięki ergonomicznej konstrukcji i inteligentnej technologii system sam dba o dobór optymalnych ustawień, które pozwolą uzyskać jednolicie oświetlony i ostry obraz. Aby jeszcze bardziej zwiększyć produktywność, można wybrać dodatkowe funkcje automatyzacji, takie jak zautomatyzowane ustawienie ostrości w osi Z i zmotoryzowany stolik.

ZEISS Axiovert 7 zaprezentujemy na naszym stoisku nr 88A w hali 5.

ZEISS Axioscope 7

Mikroskop świetlny dla metalografii i materiałoznawstwa

Mikroskop świetlny ZEISS Axioscope został opracowany specjalnie z myślą o spełnieniu najbardziej typowych wymagań w zakresie obrazowania optycznego w laboratoriach materiałowych. Jest również w stanie obsługiwać zaawansowaną mikroskopię optyczną do badań materiałowych. ZEISS Axioscope to gotowe rozwiązanie dla metalografii i materiałoznawstwa przydatne zarówno w badaniach naukowych, jak i w przemyśle – z funkcjami umożliwiającymi określanie wielkości ziarna, faz i grubości warstw oraz klasyfikację cząstek grafitu.
Mikroskop można wykorzystać również do analizy czystości technicznej VDA19.1, ISO16232) i innych aplikacji.

ZEISS Axioscope 7 zaprezentujemy na naszym stoisku nr 88A w hali 5.

Zapraszamy na Targi ITM INDUSTRY EUROPE, Salon MACH-TOOL!